Vyzkoušeli jsme půjčku Ferratum

Vyzkoušeli jsme půjčku Ferratum
5 (100%) 1 vote

V dnešním testu se zaměříme na trochu specifický typ služby. Nejde o žádnou elektroniku, nýbrž o úvěr. Jedná se o poměrně známou a hojně využívanou půjčku Ferratum, která se za dobu své působnosti přeměnila z nebankovního úvěru na ten bankovní. Zaštiťuje ji totiž společnost Ferratum Bank. Proto jsme se rozhodli pro otestování této půjčky.

Na počátku všeho si nejprve pojďme říci něco o samotné Ferratum půjčce.

Jak vypadá novodobá Ferratum půjčka?

Tento finanční produkt čítá hned tři odlišné varianty, a to především v závislosti na tom, o jak vysokou peněžní částku budete žádat a na co peníze využijete.

 • Ferratum Micro – krátkodobá půjčka do 10 000 Kč
 • Ferratum Plus – spotřebitelský úvěr do 25 000 Kč
 • Ferratum Credit – Flexi půjčka do 35 000 Kč

My jsme vyzkoušeli tu nejmenší a dříve vlastně nejobvyklejší Ferratum půjčku, jíž je varianta Micro.

Její parametry jsou z pohledu úvěrování poměrně zajímavé. Získat můžete peněžní úvěr do výše až 10 000 Kč, k němuž se váže splátkové období na 7 – 45 dnů. Je pouze na vás samotných, jak dlouho budete takový závazek splácet.

Co nás mile překvapilo, tak byla možnost prodloužení splatnosti úvěru. Tu šlo využít až dvakrát v případě, že nebudeme schopni splácet své závazky včas. Dohromady bylo nabízeno prodloužení až o 60 dnů.

Průběh Ferratum půjčky od A až do Z

Ve zkratce se samozřejmě zmíníme také o tom, jak jsme o peníze žádali. Ke všemu nám posloužil internetový portál Ferratum.cz, který je domovskou stránkou tohoto krátkodobého bankovního úvěru. Online půjčka tohoto typu byla vyřízena poměrně rychle. Stačilo jen vyplnit internetový formulář s několika osobními údaji – jméno, příjmení, e-mail, rodné číslo a telefonní číslo.  Zároveň jsme vybrali požadovanou částku, včetně data splatnosti. Důležité samozřejmě bylo splnit následující povinné požadavky společnosti:

 • Předložení platných dokladů totožnosti
 • Minimální věk 21 let
 • Schopnost splácet své závazky

Následovalo poměrně rychlé vyplacení peněz na náš bankovní účet. S nimi jsme si samozřejmě mohli nakládat dle vlastní libosti. Ferratum půjčka je totiž bezúčelová, takže nikomu nemusíte dokládat, k čemu finance potřebujete a jak s nimi budete nakládat. To v tomto případě skutečně nikoho nezajímalo.

Vzhledem k tomu, že jsme úvěr splatili v podstatě ihned poté, co jsme si jej půjčili, nemůžeme vám sdělit, jak probíhá prodloužení termínu splatnosti. Ale dle instrukcí společnosti jde o triviální záležitost, jíž nahlásíte firmě Ferratum Bank. Prodloužení je samozřejmě spojeno s mírným poplatkem.

Výhody Ferratum půjčky:

 • Peníze můžete získat, aniž byste dojížděli na pobočku společnosti Ferratum Bank
 • Vyřizování prostřednictvím online žádosti vám zabere jen několik minut
 • Rychlé vyplacení peněz na bankovní účet
 • Půjčka je pro kohokoliv, kdo splní základní podmínky poskytovatele
 • Dlouhodobě ověřený finanční produkt, za nímž stojí mezinárodní skupina Ferratum Group
 • Pro nové klienty je připravena možnost získat první půjčka zdarma do výše až 9 000 Kč na zkoušku, díky níž okusíte, jak vše funguje

Nevýhody Ferratum půjčky:

 • V závislosti na krátkodobém charakteru úvěru musíte počítat s tím, že vám bude účtován vyšší úrok nežli u klasických bankovních úvěrů – RPSN se může pohybovat kolem 389 %.
 • Za prodloužení termínu splatnosti zaplatíte mírný poplatek

Jestliže se zrovna nacházíte v nepříjemné peněžní situaci a pomůže vám několik málo tisíc korun, je Ferratum půjčka ideálním řešením. Stejně tak, jako když řešíte nedostatek financí před výplatou.

Sdílejte recenzi

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *