4 tipy, jak si s dětmi přežít podzim

Rate this post
Podzim je pro mnohé rodiče velkým strašákem. Dny se pomalu krátí, počasí se výrazně horší a přichází častý déšť a vítr. Většinu času nyní tráví děti v uzavřených prostorách, a to je vždy náročné. Nicméně i podzim může být krásným ročním obdobím. Máme pro vás čtyři nápady, jak si jej zpříjemnit.

Buďte hodně v přírodě

Mnoho rodičů rezignuje v období podzimu na pobyt venku, což je velká škoda. Právě závěje barevného listí, hluboké kaluže a spousty kaštanů a žaludů dokážou dětem připravit skvělou zábavu na dlouhé hodiny. Zkuste trávit i na podzim několik hodin denně venku. Stačí nakoupit kvalitní oblečení pro děti, které zaručí pohodlí za jakéhokoliv počasí. Věřte, že s dětmi je to venku vždycky mnohem lepší než doma. Stačí jen překonat počáteční nechuť k náročnému oblékání.

34920 divci leginy zateplene1

Hodně tvořte

Když je počasí opravdu na nic, zkuste vytáhnout všechny ty barvičky, nálepky, omalovánky a tvořivé sešity nashromážděné za celý dlouhý rok a konečně se do nich s dětmi pusťte. Můžete tvořit řetězy z listů, stavět kaštanová zvířátka, vydlabat si dýni nebo upéct zdravé sušenky. Děti se zabaví, něco naučí a den uteče mnohem rychleji.

Dopřejte si odpočinek

K podzimu neodmyslitelně patří i odpočinek, tak na něj nalaďte i děti. Zalezte si s kakaem pod deku a společně si čtěte nebo stáhněte dětem audioknihy. Můžete si taky udělat filmový večer nebo dětem napustit horkou vanu a doplnit ji o aroma oleje vhodné na podpoření imunity. Choďte klidně dříve spát a ráno si zase v posteli zalenošte déle. Od toho podzim přece je!

Zlepšete si pochmurnou náladu barvami

Aby se vám na podzim chtělo více ven, zkuste dokoupit nějaké pěkné dětské oblečení do deště a bláta. Pastelové barvy budou mít velký vliv na vaši náladu a taky vám pomohou namotivovat děti k podzimní procházce do přírody. Krom oblečení můžete pořídit i nějakou pěkně barevnou termosku na horké kakao či čaj, které zabalíte do výrazného turistického batůžku. Věřte tomu nebo ne, ale i barvy dělají náladu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Sdílejte recenzi

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.