Recenze dalekohledu Shilba Odyssey 10×42

Dalekohled je přínosným pomocníkem při pozorování přírody, zvířat, lidí, ale také vzdálených staveb a pamětihodností. Vzhledem k tomu, že je letní sezóna v plném proudu a všichni vyráží na nejrůznější tuzemské a zahraniční dovolené, rozhodli jsme se, že vám v tomto směru přineseme praktický tip na nákup či dárek. Podrobili jsme testu dalekohled Shilba Odyssey 10×42, který je mnohými odborníky vyzdvihován pro své vlastnosti.

Kvalitní zpracování na pohled

Je pravdou, že nám to nedalo a chtěli jsme si preciznost tohoto výrobku ověřit na vlastní kůži. Došlo tedy k objednání zboží a rozbalení balíčku, ze kterého na nás vykoukl právě tento kousek. A v ten okamžik bylo jasné, že recenze na dalekohled Shilba Odyssey 10×42 může začít.

První milé překvapení přišlo už z pohledu fyzických rozměrů. Délka dalekohledu 138 mm, šířka 128 mm a hmotnost pouhých 660 g. To je předzvěst toho, že model Shilba Odyssey 10×42 sebou budete moci nosit kdykoliv vyrazíte mimo domov do přírody a zároveň máte jistotu, že vás nebude nikterak obtěžovat.

Úmyslně zmiňujeme přírodu, kam je tento dalekohled, jako stvořený. Dokazuje to totiž jeho celkové zpracování. V první řadě se nám líbí zelené zabarvení, které je v krajině v podstatě nezpozorovatelné. Pogumovaný povrch na polykarbonátovém těle je dokonalou kombinací, jež budí pocit pevnosti, jistoty a výsledné odolnosti.

Vynikající technické parametry

Naše recenze dalekohledu Shilba Odyssey 10×42 bude samozřejmě pokračovat tím, co se skrývá pod tak precizním obalem. Je to například plnění dusíkem, hranoly ze skla BaK4, antireflexní vrstva na čočkách, dioptrická korekce a velice plynulý chod. To je spojení, jímž přednosti tohoto dalekohledu teprve začínají. O tom vás mimochodem přesvědčí i některé níže uvedené parametry.

 • Zvětšení až 10x
 • Průměr objektivu 42 mm
 • Minimální ostřící vzdálenost 2 m
 • Optický výstup 4,2 mm
 • Zorné pole v 1 000 m je 115 m
 • Dioptrická korekce ± 4 dpt
 • Profesionální úprava čoček Multi Couted

Dalekohled Shilba Odyssey 10×42 je zkrátka synonymem dokonalosti v rámci přijatelných cenových nákladů. Dokazuje to nejenom japonská optika vysoké kvality, ale i voděodolnost, hermetické uzavření vnitřních útrob a široké zorné pole.

Zkušenosti s dalekohledem Shilba Odyssey 10×42

Musíme se přiznat, že pozorování vnějšího světa prostřednictvím tohoto dalekohledu bylo velice zajímavé a příjemné. Nikdo z redakce s ním neměl jakékoliv problémy. Shilba Odyssey 10×42 nám umožnil opravdu velké přiblížení a v přírodě se v rámci našeho testu osvědčil na výbornou. Taková novodobá součást moderní turistiky, která vám přinese daleko více pozorovacích možností, než kdybyste vyrazili na procházku jen tak.

Dalekohled včetně praktického obalu

Na závěr bychom měli zmínit ještě to, že námi recenzovaný dalekohled Shilba Odyssey 10×42 dorazil v kvalitně zabaleném obalu, takže nemusíte mít jakékoliv obavy z nechtěného poškození. Milým překvapením byla také praktická brašna, kterou získáte v ceně. Nechybí ani příjemný doplněk v podobě čistícího hadříku. Zkrátka vše, co je zapotřebí k okamžitému použití.

Výhody dalekohledu Shilba Odyssey 10×42:

 • Vysoké zvětšení s ohledem na široké zorné pole.
 • Vynikající fyzické zpracování a maximální těsnost přístroje.
 • Použití kvalitních dílů, a to nejenom z vnější strany, ale i uvnitř.
 • Voděodolnost umožňující použití dalekohledu i za deště.
 • Krytky jsou výklopné, takže se nemusíte bát toho, že je ztratíte.

Nevýhody dalekohledu Shilba Odyssey 10×42:

 • Po dlouhé době jsme prováděli recenzi přístroje, u kterého jsme z našeho pohledu nenašli žádné zásadní nedostatky, které by stály za zmínku.
 • Někomu může vadit snad jen hmotnost 660 g, která je ale při předkládaném zvětšení naprosto ideální a při nošení dalekohledu vás nebude omezovat.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Sdílejte recenzi

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *