Recenze dalekohledu Dorr Signal XP 10×42

Rate this post
Pro dnešní testování, potažmo recenzi jsem si vybrali zajímavý produkt, který nadchne každého, kdo má rád toulky v přírodě a poznávání všeho kolem sebe. Rozhodli jsme se pro vás otestovat dalekohled. A to ne ledajaký. Rozhodně nečekejte přehnaně velký model, nýbrž poměrně kompaktní a vzhledově líbivé řešení. Dle našeho názoru jde o univerzální dalekohled, který si jistě najde spoustu příznivců.

Recenze dalekohledu Dorr Signal XP 10×42 probíhala poměrně dlouhou dobu, takže jsme měli možnost otestovat tento krásný model v různém prostředí, odlišných venkovních podmínkách a při všelijakých činnostech.

Obsah balení mile potěší

DORR SIGNAL XP 10X42Pravdou je, že u každé připravované recenze se vždy těšíme na to, až konkrétní produkt budeme vyndávat z balení. A tentokrát tomu pochopitelně nebylo jinak. Dalekohled Dorr Signal XP 10×42 byl kvalitně zabalen a kromě samotného přístroje obsahoval ještě další věci navíc. Byla to praktická taška pro uložení dalekohledu. Dále pak řemínek, který jsme při toulkách venku mnohokrát ocenili. Nechybí samozřejmě ani krytky okulárů a objektivů. Příjemným bonusem je také hadřík na čištění. U tohoto kvalitního přístroje je dodáno vše tak, jak má být.

Vzhled dalekohledu Dorr Signal XP 10×42

Naše recenze dalekohledu Dorr Signal XP 10×42 bude pokračovat nejprve popisem samotného designu, který na nás udělal skutečně velký dojem. Zcela úmyslně jsme zvolili oranžovou variantu, která je jednoduše vidět. To znamená, že vás žádný myslivec ve dne ani v šeru nepřehlédne a když si dalekohled náhodou někam odložíte, snadno ho najdete.

Samotné rozměry dalekohledu Dorr Signal XP 10×42 jsou 170x130x53 mm. Při celkové váze 0,67 kg nejde zrovna o malou kapesní verzi, ale více méně je to zlatý střed. Ten při výletech do přírody neobtěžuje ani svou velikostí, natož velice přijatelnou hmotností. Při uchopení dalekohledu budete mít dojem velice kvalitního zpracování. Navíc oranžový gumový povrch je přilnavý a hodně dobře se drží. Ještě zmíníme, že oficiálně je tento model prodáván pro vyznavače turistiky a myslivosti.

Jaké jsou technické parametry dalekohledu?

DORR SIGNAL XP 10X42 baleniDalekohled Dorr Signal XP 10×42 má jasně vypovídající název. Právě označení 10×42 prozrazuje, že maximální zvětšení je 10x a průměr objektivu je 42 mm. V rámci ostatních technických parametrů, které rozhodně nejsou zanedbatelné, je dobré zmínit také průměr vstupní pupily 4,24 mm, relativní světlost 17,6, ale také antireflexní úpravu čoček. Zobrazení skrze dalekohled je velice věrné.

Nadšeni budete také ze stativového závitu, takže pro detailnějším přiblížení můžete bez obav použít stativ. To jsme si ověřili na vlastní kůži. Příjemná je také dioptrická korekce, která je +/- 3 dioptrie. Díky tomu, že jsou vysouvací očnice, nebude mít problém ani člověk nosící brýle. Za zmínku stojí také to , že zorné pole v 1 000 m je 109.

Co byste měli ještě vědět?

Recenze dalekohledu Dorr Signal XP 10×42 samozřejmě nekončí. Ještě padnou informace o několika dalších věcech, které možná přispějí k tomu, že se tento model stane i vaším vysněným dalekohledem. Spolehnout se můžete kupříkladu na plnění dusíkem, takže odpadá jakékoliv zamlžování. Praktická je i voděodolnost a sklo hranolu BaK 4. Je jisté, že tento model je zkrátka určen pro náročnější uživatele.

Výhody dalekohledu Dorr Signal XP 10×42:

  • Velice originální vzhled s oranžovou barvou.
  • Voděodolnost umožňuje pozorování v dešti a vlhku.
  • Vysouvatelné očnice potěší všechny, kdo nosí brýle.
  • Kvalitní zpracování, které jistě hodně vydrží.

Nevýhody dalekohledu Dorr Signal XP 10×42:

  • Někomu můžete vadit pořizovací cena.
  • Tomuto dalekohledu však není možné cokoliv vytknout.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Sdílejte recenzi

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.