Recenze grilu Silvercrest SKGE 2000 C3

Rate this post
Grilování je bezpochyby velice oblíbenou činností, které se lze věnovat nejenom za hezkého počasí a venku. Abyste si mohli najít jiné místo, musíte pochopitelně vlastnit odpovídající gril. Proto jsme se rozhodli, že pro vás vyzkoušíme jeden z populárních kontaktních grilů. Na něm si oblíbíte jeho všestrannost z hlediska užití, času a místa.

Vybrali jsme gril Silvercrest SKGE 2000 C3. Ten jsme podrobili důkladnému testování a připravili si na něm opravdové pochoutky. Nyní se s vámi podělíme o naše zkušenosti.

Výrobek z kvalitních materiálů

U velkého množství grilů se lze setkat s jedním velkým neduhem. A tím je nekvalitní výrobní materiál promítající se následně do omezené živostnosti. Pravdou je, že to není případ grilu Silvercrest SKGE 2000 C3. O jeho precizním zpracování jsme se mohli přesvědčit v okamžiku, kdy jsme ho vybalili z krabice.

Ve spojení s hmotností 4,46 kg působí velice bytelným a kvalitním dojmem. Na první pohled lze s jistotou konstatovat, že tento gril přečká řadu grilovacích sešlostí s přáteli a možná i trochu toho hrubšího zacházení. A takový by ostatně měl gril být.

V samotném balení se nacházel nejenom kontaktní gril Silvercrest SKGE 2000 C3, ale také grilovací desky, záchytná nádoba na tuk a v neposlední řadě škrabka na čištění.

gril 1606408174

Jaké jsou rozměry grilu?

Pojďme se nejprve zaměřit na parametr, kterým je velikost grilu. Ta hraje u spousty lidí podstatnou roli. Už jen kvůli tomu, kde gril uskladnit a kam ho položit při přípravě nejrůznějších pokrmů. Za nás můžeme říci, že gril Silvercrest SKGE 2000 C3 působí velice kompaktní velikostí.

Gril má v zavřené stavu rozměry 36,5 x 15,5 x 35,7 cm a jak už jsme uvedli, jeho hmotnost je 4,46 kg. Grilovací desky nabývají velikosti 29 x 26 cm a váží asi 800 g. Záchytná nádoba na tuk má hodnoty 32 x 12,2 x 4,3 cm a váží 133 g. Když už jsme u prezentace podrobnějších parametrů, uvedeme ještě hmotnost přiložené škrabky 13 g.

Gril Silvercrest SKGE 2000 C3 na elektřinu

Je pravdou, že z dosavadních informací asi ještě nezazněla jedna podstatná věc, i když je naprosto logická. Gril Silvercrest SKGE 2000 C3 je pochopitelně elektrický. Právě díky tomu jej můžete použít v podstatě kdekoliv, kde je přívod elektřiny. Součástí grilu je napájecí kabel o délce 100 cm, což je více méně dostačující. Pokud chcete mít gril dál od elektrické zásuvky, musíte jednoduše použít prodlužovací kabel. Příkon grilu je 2 000 W, takže pokrmy budou přichystány raz dva.

Z čeho se gril skládá?

Tělo grilu je vyrobeno z nerezové oceli, což je přínosné jak z hlediska pevnosti, tak i následné údržby. Součástí grilu jsou hliníkové grilovací desky. Jejich povrch je opatřen nepřilnavou vrstvou ILAG. Ta zaručuje, že jídlo se vám nebude tolik připalovat a pokud k tomu náhodou dojde, poměrně snadno připáleniny odstraníte. Tyto desky jsou mimo jiné nastavitelné v pěti úrovních, takže když zavřete horní víko kontaktního grilu Silvercrest SKGE 2000 C3, uděláte na něm různě vysoké pochutiny.

Praktickou součástí grilu je také záchytná nádoba na tuk. U přípravy některých jídel byste o něj asi jenom neradi přišli. Navíc jde o vyjímatelnou součást, takže tuk můžete následně pohodlně slít a nádobu zároveň jednoduše vyčistit.

Recenze grilu Silvercrest SKGE 2000 C3 v našem podání obsahuje úplně vše, takže doplníme ještě jednu zásadní zmínku v tomto směru. Ať už grilovací desky, tak záchytnou nádobu na tuk a škrabku na čištění můžete mýt také v myčce nádobí. To znamená, že budete ušetřeni jakéhokoliv ručního čištění. Pro toho, kdo pravidelně griluje je to určitě neocenitelná možnost.

Funkce a ovládání grilu

Samotné ovládání grilu je velice snadné a už při letmém pohledu na gril Silvercrest SKGE 2000 C3 bude jasné naprosto každému. Ke zvyšování a snižování teploty slouží plynule regulovatelný termostat. O provozu grilu budete navíc informováni prostřednictvím dvou světelných kontrolek. Jedna ukazuje, zda je gril zapnutý a ta druhá, jestli je připraven k provozu.

Určitě by neměla chybět ani informace o tom, že gril Silvercrest SKGE 2000 C3 je vlastně zařízením 3v1. To znamená, že funguje nejenom jako kontaktní gril, ale také jako panini gril a stolní gril, protože lze vyklopit až o 180 stupňů. Přístroj tedy pohodlně využijete jak na klasické grilování, tak opékání, přípravu toastů a mnohé další.

Vzhledem k tomu, že součástí grilu je návod k obsluze s deseti zajímavými recepty, můžete se hned pustit do zkoušení. My jsme to tak udělali a za týden testování grilu jsme si hodně pochutnali. Dle našeho názoru vám tento gril z pohledu designu neudělá ostudu na kuchyňské desce ani v pergole.

Výhody grilu Silvercrest SKGE 2000 C3:

  • Velikost tak akorát.
  • Snadná manipulace s grilem.
  • Jednoduché a nenáročné čištění.
  • Multifunkční provedení od grilování až po opékání.
  • Přijatelné pořizovací náklady.
  • Originální a líbivý vzhled.
  • Kvalitní zpracování všech částí.
  • Vyjímatelné prvky v podobě grilovacích desek a záchytné nádoby na tuk.

Nevýhody grilu Silvercrest SKGE 2000 C3:

  • Při opékání některých surovin může prskat omastek mimo gril.
  • V kuchyni může někoho limitovat jeho větší velikost. Pro venkovní použití je však perfektní.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Sdílejte recenzi

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.