Recenze produktu Vileda Turbo mop

Rate this post
Úklid patří bezpochyby ke každodenním činnostem kohokoliv z nás. Jestliže chcete mít doma pořádek, musíte mít nástroj, s níž takového výsledku docílíte. A proto jsme pro vás vyzkoušeli mop, který v tomto směru patří asi k nejpoužívanějším nástrojům vůbec. Pro přípravu této recenze padla volba na prověřenou značku a velice úspěšný model, o jehož možnostech si nyní můžete udělat lepší představu.

Je to Vileda Turbo mop. Ten je mnohdy prezentován pod zkráceným názvem Vileda Turbo nebo naopak v delší verzi Vileda Easy Wring & Clean Turbo mop. Toto delší pojmenování mimochodem vypovídá o tom, co vám vlastně dorazí domů. O tom ale už v následující kapitole.

Balení se vším všudy

Při procházení výrobků Vileda jsme chtěli objednat něco, co bude kompletní. Set, který budeme schopni opravdu plnohodnotně otestovat a připravit vám přínosnou recenzi. Proto padla volba na Vileda Turbo mop, jehož součástí bylo vše nezbytné.

V den doručení jsme obdrželi jedno balení o velikosti 48,6 x 29,6 x 29,3 kg. Na první pohled přišly otázky, zda nám byl vůbec zaslán ten správný výrobek nebo jak se všechno vejde do tak malé krabice? Proto jsme nelenili a šli jsme se o všem přesvědčit.

Součástí balení je kbelík se šlapacím pedálem a třásňový mop, takže jsme objednali správně. Vše odpovídá příslušné velikosti balení a nechybí nic, co k rychlému a pohodlnému čištění budeme potřebovat.

36b5385191d0f2742fb48b4f98b1 2004 800 800 0 7 fit1

zdroj: shop.vileda.cz

Třásňový rotační mop

Nejprve se pojďme zaměřit na třásňový mop. Vileda Turbo mop je zajímavý především kvůli použitému výrobnímu materiálu. Aplikovány jsou totiž dva typy třásní. Ty bílé jsou zhotoveny ze stoprocentního materiálu zvaného Microfibre. Mezi jeho největší vlastnosti patří bezpochyby vynikající absorpční schopnosti. Kromě bílých třásní si lze všimnout také těch červených. Ty na mopu pochopitelně plní i svoji roli. Tvořeny jsou z abrazivního materiálu. Jeho vlastnosti jsou při uklízení dosti přínosné. Dokáží z podlahy odstranit i výraznější a odolnější špínu, avšak bez rizika poškrábání podlahy.

Mop jako takový pochopitelně dorazil ve složeném stavu. Použita je tedy teleskopická tyč s volitelnou délkou. Její celková pevnost a stabilita na nás působila dobrým dojmem. Při mytí podlahy zároveň nedocházelo k žádném povolování nebo nechtěné změně velikosti mopu.

Třásně mopu jsou navíc připevněny k trojúhelníkové hlavici, která právě díky svému tvaru umožňuje velice snadné a rychlé čištění v rozích, kam se s kulatými mopy dostanete jenom stěží. Praktická je i výměna mycího návleku. Ten lze bez námahy odepnout z teleskopické tyče a následně vyprat. Vileda Turbo mop, respektive návlek může do pračky, a to na šedesát stupňů.

V případě třásňového mopu je zapotřebí ještě uvést, že použitá mikrovlákna dokáží umýt efektivně podlahu jen za použití vody a důkladného vyždímání. Přesvědčit jsme se o tom mohli na vlastní kůži, proto takovou informaci sdělujeme i prostřednictvím této recenze. Odborné výzkumy dokonce uvádí, že použitá mikrovlákna dokáží z podlahy snadno a rychle odstranit bakterie až na 99 %.

Kbelík se šlapacím pedálem

Druhou nepostradatelnou součástí setu Vileda Turbo mop je kbelík. Jeho rozměry jsou 47,5 x 26,5 x 27,5 cm, což je v kombinaci s třásňovým rotačním mopem naprosto dostačující. Přijatelná je i hmotnost kbelíku 1,4 kg. Nutno podotknout, že se s ním pracovalo velice dobře. Ke komfortnímu a pohodlnému přenášení přispívá například podélná rukojeť. Právě díky ní je kbelík stabilní, a i s vodou rovnoměrně vyvážený. Jeho čelní otvor je přizpůsoben snadnému a intuitivnímu vyprazdňování.

Nedílnou součástí kbelíku je pedál, který způsobuje rotační pohyb mopu a tím pádem jeho efektivní ždímání. I když jsme s podobným typem uklízecího zařízení neměli doposud žádnou zkušenost, zvládne jej ovládat opravdu každý i bez přiloženého manuálu. Mop stačí vložit do příslušného plastového držáku a můžete začít šlapat na pedál. K vyždímání dojde obratem.

Snadné a rychlé uklízení

Recenze Vileda Turbo mop by pochopitelně měla zhodnotit naši praktickou zkušenost s tímto výrobkem. A proto na závěr můžeme uvést jediné. Jestliže jste doposud vytírali podlahu za pomoci klasického koštěte a hadru, tento výrobek vás přenese do zcela nové dimenze. A řekli bychom, že i v porovnání s běžným obdélníkovým mopem. Třásně ze speciálního materiálu v kombinaci se šlapacím ždímacím mechanismem čištění podlahy nejenom usnadní z pohledu fyzických sil. Zároveň celý proces i výrazně urychlí.

Vileda je v této oblasti osvědčenou značnou, takže se můžete spolehnout na možnost dokoupit například opotřebovaný mycí návlek.

d876e4ee15c238670a8414148fe8 2811 800 800 0 7 fit1

zdroj: shop.vileda.cz

Výhody Vileda Turbo mop:

  • Při uklízení nemusíte sahat do vody ani na hadr.
  • Snadný a rychlý úklid oproti starým způsobům vytírání.
  • Vhodný na všechny typy podlah.
  • Vylepšený kbelík s vylévacím otvorem.
  • Teleskopická tyč pro nastavení výšky mopu.
  • Šlapacím pedálem lze dokonale vysušit mycí návlek s třásněmi.
  • Trojúhelníkový tvar přináší jednodušší vytírání v rozích.
  • Vyjímatelný nástavec lze snadno sundat a vyprat v pračce.

Nevýhody Vileda Turbo mop:

  • Někomu mohou chybět kolečka u kýble.
  • Jednotlivé díly kýble povětšinou nejde koupit samostatně a je nutné pořídit celou sadu.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Sdílejte recenzi

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.