Recenze inkoustové tiskárny HP DeskJet 3775

Tiskárna je určitě nedílnou součástí každé domácí či firemní výpočetní techniky. A proto jsme se rozhodli, že vám po delší době přineseme recenzi inkoustové tiskárny Hewlett Packard DeskJet 3775. Ta patří dle dostupných informací k poměrně oblíbeným modelům a její pořizovací náklady jsou velice přijatelné. A to je kombinace předpokladů, jež se pro nás staly výzvou. Dlouho jsme proto neotáleli a tiskárnu objednali a představíme vám jí v dnešní recenzi.

Obsah balení

Nejprve je třeba popsat to, co nám dorazilo v precizně zabalené krabici. Byla to samozřejmě tiskárna celým názvem označovaná jako HP DeskJet Ink Advantage 3775 All-in-One. Oceňujeme to, že nechybělo CD s ovladači, přehledný instalační leták, napájecí kabel a kabel pro připojení k počítači. Jde o USB kabel, který jsme nevyužili, protože jsme tiskárnu připojili bezdrátově přes wifi.

Jestliže si myslíte, že při pořízení inkoustové tiskárny HP DeskJet 3775 budete muset okamžitě investovat do náplní, jste na omylu. Přijdou vám i dvě startovací kazety. Jedna černá na 120 stran a jedna tříbarevná pro 100 stran. Takže v tomto směru komplet a můžeme se pustit do testování.

Rychlost, která zaujme

O designu inkoustové tiskárny Hewlett Packard DeskJet 3775 se nemá cenu bavit. Vzhled je patrný z jakékoliv fotografie na webu. Zmíníme snad pouze to, že zpracování plastů je dobré, vše lícuje, jak má, a i ovládací tlačítka působí dojmem, že něco vydrží.

Zaměřit bychom se chtěli spíše na to, co vám tiskárna nabídne. Mile překvapeni jsme byli z rychlosti tisku. V případě černobílého tisku to bylo až 8 stran za minutu. U barevného tisku to bylo o něco méně, asi 5,5 strany za minutu.

To, že barevná inkoustová tiskárna HP DeskJet 3775 je připravena uspokojit především nenáročné zákazníky dokazuje i doporučený počet vytištěných stran udávaný výrobcem. Je to 50 až 200 stran za měsíc.

V tomto směru z naší strany převládá spokojenost. Ostatně první strana vytištěná za 15 vteřin není ničím zdržujícím.

Přehledný displej a další prvky

Na rozdíl od většiny „hloupých“ tiskáren se můžete radovat i nad praktickým ovládáním tiskárny. K tomu přispívá malý LCD displej a sedm ovládacích prvků. Můžete tak s pomocí jediného tlačítka zrušit tiskovou úlohu a nastavit ostatní parametry inkoustové tiskárny Hewlett Packard DeskJet 3775. Toto jednoduché, ale velmi dostačující ovládání bychom označili výrokem: “V jednoduchosti je krása.”

V rámci předností tohoto produktu je třeba zmínit několik zásadních věcí:

 • Dostatečně rychlý procesor 360 MHz.
 • Podpora technologie HP ePrint.
 • Bezdrátové připojení wifi.
 • Tiskové jazyky HP PCL 3 GUI.

Omezovat se nemusíte ani z pohledu mobilního tisku, který jsme odzkoušeli na vlastní kůži. K dispozici máte tisk Wireless Direct, ale i Apple AirPrint. Navíc tento model tiskárny podporuje většinu běžných operačních systémů, jako Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 a Windows 10.

Kopie a skenování

S inkoustovou tiskárnou HP DeskJet 3775 můžete také kopírovat. Námi otestovaná rychlost byla asi 4 okopírované strany za minutu v černobílé barvě. V barevném podání je to asi 2,5 kopie za minutu.

 • Rozlišení kopií až 300 x 300 dpi.
 • Maximálně 9 kopií.

Druhou vymožeností je funkce skenování s optickým rozlišením až 600 dpi. Při testování se nám podařilo uložit výsledný soubor do několika formátů, od BMP, přes JPG a PNG až po PDF.

Výhody inkoustové tiskárny HP DeskJet 3775:

 • Tiskárna nezabírá tolik místa na pracovním stole.
 • Bez problému si nastavíte tichý režim.
 • V tiskárně jsou dvě tiskové hlavy, což je praktické z důvodu výměny náplní.
 • Možnost využití síťového tisku.

Nevýhody inkoustové tiskárny HP DeskJet 3775:

 • Jedinou výtku lze udělit vysouvacímu plastovému podavači.
 • Pro někoho může být složitější proces skenování, který ne vždy dobře zachytí papír.
 • Trochu hlučnější chod tiskárny.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Sdílejte recenzi
 • 1
  Share

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *