Recenze kávovaru DeLonghi ECAM 22.110 B

5/5 - (1 vote)
Každý určitě miluje chuť dobré kávy, kterou si může vychutnat při práci nebo odpočinku a relaxaci. Pokud si myslíte, že lahodného chuťového zážitku se vám dostane z nějakého rozpustného „kafe“ nebo ze směsi 3v1, tak jste samozřejmě na omylu. Dokonalou kávu dostanete z kvalitního kávovaru, a právě ten jsme se rozhodli otestovat a přinést vám přínosnou recenzi.

Recenze DeLonghi ECAM 22.110 B byla jasnou volbou, protože tento kávovar patří vůbec k nejprodávanějším, za což do jisté míry může i jeho velice přijatelná cena.

Klíčové vlastnosti DeLonghi ECAM 22.110 B

Tento kávovar se od starších modelů DeLonghi liší v několika zásadních věcech, které bychom chtěli na základě naší osobní zkušenosti vypíchnout.

V první řadě je to prakticky řešené víko zakrývající vloženou zrnkovou kávu. I když si neděláte kafe moc často, tak pod tímto víkem neztratí káva požadované aroma. Níže vás potěší propracovaný ovládací panel, který minimálně podle obrázků předčí své předchůdce.

Ovládání na nás působilo velice příjemným dojmem. Intuitivní, přehledné, a hlavně na omak bytelné. Díky tomu, že jsou jednotlivé ikony a symboly mimo tlačítka, nemusíte se obávat toho, že by se vám po delším používání smyla či ošoupala, jak to bývá u konkurenčních produktů.

V neposlední řadě musíme vypíchnout i trysku na cappuccino, které vzniká v kombinaci s bohatou pěnou tak, jak to má být. Díky kvalitnímu nerezovému systému se nám podařilo udělat cappuccino, jaké dostáváme v naší oblíbené kavárně. Vliv na to bude mít určitě i systém mísící páru se vzduchem a mlékem.

O čem byste měli vědět

recenzi DeLonghi ECAM 22.110 B jistě nemá cenu popisovat jednotlivé technické parametry výrobku, které si může najít kdokoliv na internetu. My jsme se rozhodli, že se v tomto případě zaměříme spíše na přednosti, jež nás ohromily a možná se stanou těmi klíčovými pro váš výběr tohoto kávovaru.

Praktické je určitě to, že DeLonghi ECAM 22.110 B je schopen připravit dva malé šálky kávy najednou, což značně urychlí obsluhu vaší návštěvy. Pokud by vám při přípravě kávy došla ta zrnková, nemusíte zoufat. Využít lze také kávu mletou. Kávovar vám mimo jiné umožní, že si budete moci nastavit svoji oblíbenou kávu pod položkou „moje káva“ a není třeba vše nastavovat znovu. Na mysli máme především typ kávy, celkový objem a její intenzitu.

Kávovar DeLonghi ECAM 22.110 B je poměrně bytelný, což se vám hodí v okamžiku, kdy budete ručně nastavovat velikost adaptérů, jež vám umožní vložit i vyšší hrnek nežli na espresso. Výška se pohybuje od 86 do 142 milimetrů, tudíž na své si přijdou i milovníci latte.

Ve prospěch kávovaru samozřejmě hovoří řada automatických funkcí, mezi něž rozhodně patří funkce úspora energie, nastavitelná tvrdost vody, která se může lišit domácnost od domácnosti, automatické čištění, funkce stand-by, s níž kávovae odebírá minimum elektrické energie a funkce předvápnění.

Takovou pomyslnou třešničkou na závěr může například statistika vydaných káv. A věřte, že po pořízení kávovaru DeLonghi ECAM 22.110 B vaše dosavadní spotřeba kávy rozhodně vzroste. Té lahodné chuti jednoduše nelze odolat.

Výhody kávovaru DeLonghi ECAM 22.110 B:

  • Kvalitní zpracování podpořené ověřenou značkou De Longhi.
  • Jednoduchá a intuitivní obsluha.
  • Kávovar není při přípravě kávy moc hlučný.
  • Možnost nastavit si podobu kávy dle vašich náročných představ.
  • Výsledkem je lahodná káva.

Nevýhody kávovaru DeLonghi ECAM 22.110 B:

  • Častější proplachování vodou, které je však i u ostatních typů kávovarů. Z toho plyne pravidelnější doplňování nádoby na vodu.
  • Abyste docílili potřebné hustoty pěny mléka, musíte funkci tohoto přístroje dostat trochu do ruky.
  • Počítat musíte s pravidelným odvápňováním pro bezproblémový chod kávovaru.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Sdílejte recenzi

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.