Recenze automatické pračky Bosch WAT 28660BY

Rate this post
V dnešní recenzi jsme se rozhodli, že otestujeme něco praktického a vhodného pro každodenní život. Je pravdou, že žádná domácnost se určitě neobejde bez automatické pračky. V rámci testu jsme sáhli po modelu Bosch WAT 28660BY, který rozhodně nepatří k lowendům a díky tomu toho hodně nabízí.

I když většina praček vypadá na první pohled hodně podobně, ve prospěch tohoto výrobku rozhodně hovoří jeho originální vzhled. Příjemný je velký a čitelný displej, jež vás bude informovat o všem, co se v pračce děje. Pojďme ale začít pěkně od začátku.

Ideální velikost a spotřeba

Volba v podobě Bosch WAT 28660BY byla jasná i proto, že z našeho pohledu jde o naprosto univerzální výrobek do běžné domácnosti. Dokazuje to například kapacita prádla pro praní, která je 9 kg. Přístup do velkého pracího bubnu o průměru 32 cm je naprosto vynikající. Vhod přijde také optimální úhel pro otevření dvířek pračky 165°.

V první řádě nás hodně oslovila spotřeba, která s označením A+++ -30% určitě o mnohém vypovídá. Takže z provozních nákladů není co dodat. Se spotřebou souvisí také množství použitého tekutého prášku. Tento model je totiž vybaven inteligentním plnícím systémem i-DOS, takže si v podstatě nemusíte čehokoliv všimnout.

Motor, základ spokojenosti

Námi připravovaná recenze Bosch WAT 28660BY vám také prozradí, že součástí automatické pračky je špičkový motor Bosch, od něhož lze očekávat pouze ty nejlepší výsledky a dlouhou životnost. Motor EcoSilence Drive se pojí s nižší hlučností při praní. Je to asi 49 dB. V případě odstřeďování je to 75 dB.

Možná i díky takové kvalitě si může výrobce dovolit dát na motor záruku v délce trvání deseti let.

Spousta funkcí rozhodně potěší

Jak už jsme naznačili v úvodu, automatická pračka Bosch WAT 28660BY má velký displej a snadné ovládání, takže v tomto směru nelze cokoliv vytknout. Poměrně rychle si můžete nastavit některou z přínosných funkcí, kterých je více než dost.

Nás oslovila například funkce VarioPerfect. Ta přizpůsobí prací program podle toho, co se nachází v pračce, což je velice efektivní. Pokud během praní hodně spěcháte, pomůže vám funkce SpeedPerfect, která naopak redukuje dobu praní až o 60 %. Funkce jako start/stop s re-load funkcí, program pro sportovní oblečení nebo AlergiePlus bereme v této cenové kategorii jako naprostou samozřejmost.

Komfort, kam se podíváš

Je pravdou, že mužská populace posuzuje parametry pračky asi trochu jinak nežli ta ženská, ale v našich očích je automatická pračka Bosch WAT 28660BY skutečným umělcem na slovo vzatým. Dokazuje to pohodlné dotykové ovládání, až po možnost regulace otáček, teploty a ostatních funkcí. Šetrné a intenzivní praní je znát u jakéhokoliv druhu materiálu. A přidané inteligentní systémy? Ty jsou k nezaplacení.

Na této automatické pračce je příjemné to, že si s ní poradí nejenom ženy, kterým je praní prádla naprosto vlastní. Tento intuitivní výrobek je naprosto skvělý také pro muže, jež s praním nebudou mít jakékoliv problémy.

Spolehlivost, perfektní výsledek a z našeho pohledu i přijatelný poměr cena/výkon. To je automatická pračka Bosch WAT 28660BY, o níž je při koupit takového produktu vhodné uvažovat.

Výhody automatické pračky Bosch WAT 28660BY:

  • Nízká hlučnost, a to i při odstřeďování.
  • Přehledné a jednoduché ovládání.
  • Dotykový displej.
  • Automatické dávkování pracího prostředku.
  • Ekonomický program.
  • To nejpodstatnější – prádlo je opravdu vyprané.

Nevýhody automatické pračky Bosch WAT 28660BY:

  • Někomu může chybět bezpečnostní hadice AquaStop, která není součástí balení.
  • Trochu vyšší pořizovací cena.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Sdílejte recenzi

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.