Recenze tabletu Samsung Galaxy TAB A (2018)

Rate this post
Mobilní telefony a tablety patří mezi velice oblíbené produkty a jsou každodenně využívány. Proto jsme se rozhodli, že seznam recenzí tohoto typu na našem portálu opět trochu rozšíříme. Dnes jsme si vybrali jediný cíl. A tím se stal tablet Samsung Galaxy TAB A model 2018. Pojďte se s námi podívat na 10,5“ velký tablet, který jsme zvolili v elegantní černé barvě.

Vše odstartoval vizuální zážitek

Naše první nadšení v redakci přišlo po rozbalení tabletu Samsung Galaxy TAB A 10,5 SM-T595 LTE. Tento výrobce opět nezklamal a připravil pro své zákazníky kvalitní a pevné tělo. Zaoblené hrany a rozměry 161,1 x 260 x 8 milimetrů nadchnou bezpochyby kohokoliv. I hmotnost 534 gramů nám přišla normální. Tablet jednoduše padne do ruky jako ulitý.

Dotyková vrstva funguje okamžitě a na displej o velikosti 10,5 palce s rozlišením WUXGA čili 1 920 x 1 200 pixel je radost se dívat.

Po zapnutí přichází na přetřes výkon

Jen několik vteřin po zapnutí tabletu Samsung Galaxy TAB A okamžitě naběhl operační systém Android 8.1. V ten moment započal náš test výkonu tabletu. Provedli jsme jej instalací několika náročnějších her a většího množství aplikací tak, aby došlo k zatížení procesoru. A ten rozhodně nepatří k těm špatným. Osm jader, frekvence 1,8 GHz a operační paměť o velikosti 3 GB. To je ideální výbava, která nás v podstatě až na malá zaškobrtnutí nezklamala.

Dostatek prostoru pro data

Recenze tabletu Samsung Galaxy TAB A (2018) však nekončí, proto se pojďme pustit do prozkoumávání další oblasti tohoto modelu. A tím je vnitřní kapacita paměti. K dispozici budete mít 32 GB, což nám jako základ přijde naprosto dostačující. Hlavně za předpokladů, že k dispozici máte volný slot pro paměťovou kartu. Celkovou kapacitu paměti tak můžete s naprostým přehledem rozšířit.

Chybět vám nebude ani fotoaparát

Součástí tabletu Samsung Galaxy TAB A je pochopitelně i fotoaparát na zadní straně. Jde o 8 Mpx snímač, jehož kvalita sice nepatří k těm nejlepším, na druhou stranu pro občasné pořizování fotografií pro účely „tabletu“ je vše naprosto dostatečné.

Co dalšího byste měli vědět?

Za podstatné považujeme také uvedení kapacity baterie, která má 7 300 mAh. Je otázkou, jak dlouho vám vydrží tablet Samsung Galaxy TAB A v provozu. Naše hodnoty by byly asi díky intenzivnímu a poměrně náročnému zatížení téměř nevypovídající. Co mile překvapí je i možnost připojení k LTE, díky čemuž získáte opravdu multifunkční pracovní a zábavní nástroj. Technologie Bluetooth, GPS, Wi-fi již považujeme za naprostou samozřejmost. Z pohledu konektorů budete mít k dispozici jack 3,5 milimetru a USB-C.

Vzhledem k tomu, že tablet je obvykle doplňkovým produktem k mobilnímu telefonu, lze model Samsung Galaxy TAB A označit za dostatečný. Je pravdou, že bude mít asi i nějaké mouchy, což prozrazují nevýhody na konci tohoto článku. Na druhou stranu, za poměrně přijatelnou pořizovací cenu se vám dostane zajímavého mobilního zařízení. Model je navržen nejenom pro práci dospělých, ale také pro zábavu dětí.

Výhody tabletu Samsung Galaxy TAB A:

  • Slot pro vložení SIM karty.
  • Vyšší kapacita baterie a tím pádem vyšší výdrž tabletu v provozu.
  • Dobrá viditelnost displeje na slunci.
  • Ideální rozměry přímo do kabelky nebo menší tašky.

Nevýhody tabletu Samsung Galaxy TAB A:

  • Pro někoho mohou být 3 GB operační paměti málo.
  • 8 Mpx fotoaparát není žádný zázrak, takže neočekávejte žádné zázraky.
  • Tablet Samsung Galaxy TAB A nemá čtečku otisků prstů.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Sdílejte recenzi

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.