Recenze televize Samsung UE43MU6172

5/5 - (1 vote)
Doba jde neustále kupředu a nedávné Full HD televize a jejich 3D varianty jsou pozvolna nahrazovány 4K UHD televizory. Ty dokonce nemusí představovat ani tak výraznou investici, protože trh okupují už nějakou tu dobu.

Nedávno byla námi testována v naší recenzi televize Samsung UE50KU6072 s úhlopříčkou 125 cm, tedy 50 palců. V této recenzi se zaměříme na televizi Samsung UE43MU6172 s úhlopříčkou 108 cm. Jestliže máte v úmyslu pořídit si takovou televizi, začtěte se do následujících řádků. V těch vám přinášíme recenzi televize Samsung UE43MU6172, která patří ve své kategorii k nejprodávanějším vůbec.

Úhlopříčka televize Samsung UE43MU6172 tak akorát

Pozornější čtenáři této recenze určitě správně tuší, že model Samsung UE43MU6172 ve svém názvu prozrazuje o jak velikou úhlopříčku se jedná. Je to 43 palců čili 108 centimetrů. Taková zlatá střední cesta, která je v tomto případě spojena s dokonalým rozlišením 4K neboli 3 840 x 2 016 pixel. Těšit se můžete na televizor s LED podsvícením a patřičnou výbavou.

Pokud jsou pro vás z jakéhokoliv důvodu důležité rozměry televizoru, uvedeme je – šířka 123 x výška 67,4 x hloubka 16,1 centimetrů. To vše při celkové hmotnosti 13,4 kilogramů.

V okamžiku, kdy si televizor Samsung UE43MU6172 umístíte do stojanu na obývací stěnu či na zeď, budete se oddávat nejenom unikátnímu obrazu, ale také kvalitnímu stereo zvuku. Součástí TV bude kromě Smart ovladače jen napájecí kabel a e-manuál.

Konektivita televizoru Samsung UE43MU6172

zdroj: samsung.com

Každého správného televizního nadšence bude bezpochyby zajímat konektorová výbava. Ta se nám dle našeho uvážení zdá naprosto dostatečná. Po stranách nebo v zadní části naleznete tři porty HDMI, dva konektory USB, CI-slot, optický výstup a možnosti připojení k LAN. K té se mimo jiné můžete připojit také za pomoci integrovaného modulu Wifi.

Po připojení několika externích periferií lze pouze konstatovat, že s ničím nebudete mít problém. I ovládání prostřednictvím dálkového ovladače je vlastní značce Samsung, takže jednoduché a přehledné.

Výbava, jak se patří

Naše recenze televizoru Samsung UE43MU6172 bude pokračovat pozváním vnitřních útrob této elektroniky. Po jejím zapnutí jsme během krátkého okamžiku naladili potřebné kanály. K tomu ostatně slouží pár typů tunerů, od DVB-T2, přes DVB-C, až po DVB-S a DVB-S2.

Vzhledem k tomu, že jde o Smart TV neboli chytrou televizi, můžete počítat s operačním systémem Tizen a řadou vymožeností přispívajících k využití maximálního potenciální televize Samsung UE43MU6172.

  • Internetový prohlížeč a Netflix
  • HDR a Bluetooth
  • TimeShift a PVR
  • Zrcadlení obrazu a HbbTV

Podporovány jsou samozřejmě nejrůznější multimediální formáty. Během našeho testování jsme nenarazili na nic, s čím by si televize neporadila, ať už to byly videa, fotografie nebo hudební soubory. Samsung UE43MU6172 navíc podporuje také nejrůznější formáty titulků.

Za naši redakci můžete tento televizor rozhodně doporučit, protože během testování nám přinesl příjemný optický a zvukový zážitek bez jakýchkoliv připomínek.

Výhody televize Samsung UE43MU6172:

  • Spousta funkcí a bohatá výbava
  • Snadné spárování s mobilním telefonem
  • Ovládání televize prostřednictvím telefonu
  • Vysoká kvalita obrazu

Nevýhody televize Samsung UE43MU6172:

  • Nepodporuje 3D obraz
  • Pro starší občany může být ovládání zbytečně složité

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Sdílejte recenzi

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.