Recenze RC auta CONQUEROR PRO 4×4

Rate this post
Život není jenom práce, ale také zábava. A přesně tímto heslem jsme se řídili při přípravě této recenze. Její obsah potěší nejenom děti, ale i dospělé. O tom jsme se měli možnost přesvědčit na vlastní kůži. Otestovali jsme RC model trialového RC auta CONQUEROR PRO 4×4, které není určeno jen pro chlapce, ale také pro velké muže a tatínky. Jde totiž o vynikající způsob relaxace, odpočinku a návratu do dětských let.

Možná se ptáte, proč právě recenze RC auta CONQUEROR PRO 4×4? Z jakého důvodu tento model? Je to velice snadné. Rádi trávíme čas v přírodě, kde je terén trochu krkolomnější nežli na silnici, takže s běžným závodním speciálem bychom si asi moc nezajezdili. Tohle auto je pro takové prostředí, jako stvořené.

RC auto CONQUEROR PRO 4×4 je totiž primárně zaměřeno na sílu a maximální průjezdnost terénem nežli na rychlost a závody. Vybaveno je také pohonem všech čtyř kol 4×4 a to je skutečně znát.

CONQUEROR PRO 4x4 1

Super balení

Nebudeme si nic nalhávat. Očekávání na tento model autíčka byl spojen s velkou radostí, možná i díky zmiňovanému návratu do dětských let. Vše dorazilo perfektně zabalené. Když rozděláte krabici, najdete v ní hned několik věcí, které vám udělají radost.

Základem všeho je pochopitelně RC auto CONQUEROR PRO 4×4. Jeho součástí je vysílačka 2,4 GHz, respektive dálkové ovládání. Kromě základního akumulátoru 700 mAh je v balení také přídavný akumulátor 2 000 mAh, s nímž si prodloužíte dobu jízdy. O tom ale až v následujících řádcích. Nechybí USB nabíječka pro akumulátory.

RC auto CONQUEROR PRO 4×4 je prodáváno hned ve třech barevných variantách. Červená, zelená a modrá. My osobně jsme dali přednost právě třetí modré verzi.

Robustní a kvalitní stavba modelu

Jestliže si myslíte, že vám domů přijde dětské provedení auta na dálkové ovládání, pak jste na omylu. Za přijatelnou pořizovací cenu obdržíte poměrně kvalitní a pevné tělo. Vzhledem k tomu, že jde o trialovou verzi RC auta, jsou součástí kabiny čtyři velká kola na pořádných tlumičích. Auto má celkem velký zdvih, takže se jeho nápravy mohou kroutit opravdu do všech směrů. To mimochodem přispívá k oné průjezdnosti terénem. Na to má vliv terénní dezén pneumatik, takže v nějakém štěrku nebo písku jen tak nezapadnete.

RC auto CONQUEROR PRO 4×4 je samo o sobě černé. Modré prvky jsou pouze na polepech na kabině, barevných tlumičích a discích kol. Vysílač je také stylově v dané barvě.

Základní parametry CONQUEROR PRO 4×4

Nyní se pojďme přesunout k trochu konkrétnějším číslům týkajícím se tohoto RC modelu. Zmínka by měla padnout o samotných rozměrech auta. Jeho délka má 28 cm, na výšku má 15 cm a šířka? Ta je rovných 16 cm. Tyto parametry odpovídají měřítku 1/18, takže jde o poměrně zajímavou a velkou hračku pro děti i dospělé.

Konstrukce automobilu je typu Crawler. Jeho použití je díky použitým dílům a konstrukci vhodné nejenom do interiéru, ale také exteriéru, takže překážkou se vám nestane ani šotolina. V RC modelu je stejnosměrný motor, který dokáže uhánět rychlostí 10 km/hod. To sice nemusí být mnoho, na druhou stranu tento typ auta není určen pro zdolávání maximální rychlosti, ale k pomalejší jízdě terénem.

Použité akumulátory a ovládání

Jak už jsme prozradili v úvodu této recenze RC modelu CONQUEROR PRO 4×4, součástí jsou dvě baterie. Jde o baterie typu Nimh. Velikost napájení akumulátoru v autě je 4,8 V. Právě díky kapacitě 700 mAh a 2 000 mAh je zaručeno, že si budete moci užívat jízdy v délce trvání až 80 minut. A to už je pořádná porce zábavy oproti běžným autíčkům z hračkářství. Tyto akumulátory jsou pochopitelně vyměnitelné. Stačí jen otevřít spodní kryt RC modelu CONQUEROR PRO 4×4 a pohodlně vyměníte akumulátor. Jeden akumulátor máte v autě, druhý zatím v nabíječce nabíjíte.

Pokud budete jezdit na základní akumulátor o kapacitě 700 mAh, pak si užijete jízdy kolem 15 až 20 minut. V okamžiku, kdy do RC modelu vložíte akumulátor o kapacitě 2 000 mAh, dostane se vám možnosti prodloužené jízdy až o 60 minut. Dohromady můžete řádit oněch 80 minut.

Zapomínat byste neměli také na to, že je zapotřebí měnit baterie i v ovládání. Jde o pistolový dálkový ovladač, do kterého se vedou tři tužkové baterie velikosti AA. Samotný ovladač funguje na frekvenci 2,4 GHz a jeho celkový dosah je asi 100 metrů, což je poměrně dlužná vzdálenost. Za RC autem CONQUEROR PRO 4×4 tak nemusíte neustále běhat. Je ale pravdou, že daleko lépe se s ním manipuluje, když jej máte na dohled.

Jaké je to jezdit s RC modelem CONQUEROR PRO 4×4?

Jízdu s tímto trialovým RC autem si užije naprosto každý. Pistolový ovladač padne poměrně přesně do ruky. Jedním prstem ve tvaru klasické spouště ovládáte směr jízdy auta dopředu a dozadu. Z boku pak máte nejenom zapínací tlačítko ovladače, ale také malý volant s gumovým povrchem, s nímž zatáčíte koly CONQUEROR PRO 4×4. Nutno podotknout, že citlivost volantu je poměrně přesná a rychlá, takže auto reaguje na vaše povely obratem.

V případě tohoto unikátního vozítka se samozřejmě připravte na to, že nejde o profesionální model, nýbrž ten cenově dostupný spojující kvalitu a přiměřenou cenu. Z toho důvodu zapomeňte na to, že RC model bude mít plynulou regulaci rychlosti a řízení zatáčení. To rozhodně nemá. I když si poradí s venkovním terénem, určitě není voděodolný, takže se s ním nepouštějte pod stříkající vodu, natož pod vodní hladinu. V takovém případě by životnost auta nebyla příliš dlouhá.

V ideálním případě, což mimochodem doporučuje i sám výrobce, nastříkejte vybrané části speciálním sprejem s izolací pro elektrická zařízení přicházející do kontaktu s vodou. Je to taková malá jistota při vašich každodenních hrátkách. A jaké klady či zápory jsme na trialovém RC autu CONQUEROR PRO 4×4 nalezli? To se dočtete v níže uvedených řádcích.

Výhody RC auta CONQUEROR PRO 4×4

  • Dlouhá výdrž baterie.
  • Zajímavá cena v kombinaci s přídavným akumulátorem.
  • S autem si hravě poradí děti od 4 let.
  • Projede i opravdu hodně náročným terénem.
  • Nekonečná porce zábavy nejenom pro děti, ale také pro dospělé.

Nevýhody RC auta CONQUEROR PRO 4×4

  • Gumový potah na volantu by mohl být přilepený.
  • Občas je třeba přitáhnout nějaký ten šroubek na podvozku. Záleží na způsobu jízdy a terénu.
  • Pro malé děti může být rychlost 10 km/hod. celkem vysoká.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Sdílejte recenzi

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.