Recenze powerbanky Xiaomi Mi Power Bank 3

Každý z nás jistě vlastní mobilní telefon a podobná zařízení, která fungují pouze za předpokladu, že mají dostatek elektrické energie. Abyste o ní při svých cestách neměli nouzi, otestovali jsme pro vás jednu poměrně známou a oblíbenou powerbanku. Jde o vysoce výkonný model Xiaomi Mi Power Bank 3. Ten se hodí jak při běžném nošení do práce či za zábavou, tak hlavně v rámci cestování, protože s sebou můžete mít opravdu dostatečnou kapacitu energie. A jak dopadla recenze této powerbanky?

Milé překvapení po vybalení

Pojďme začít pěkně od začátku. Naším cílem se stala powerbanka Xiaomi Mi Power Bank 3 v černé barvě, která dle našeho vkusu působí velice originálním a vzhledově zajímavým dojmem. S přihlédnutím k vyšší kapacitě 20 000 mAh jsme byli plni očekávání, jaké rozměry bude toto zařízení mít a kolik vlastně bude vážit.

powerbanka Xiaomi Mi Power Bank 3 III

zdroj obrázku: xiaomi-czech.cz

Očekávání se mile naplnilo. Dorazila elegantně zabalená powerbanka v krabičce o velikosti 18,1 x 10 x 4 cm. Kompletní balíček vážil 0,54 kg. Nebojte se, nejde o parametry samotného výrobku, ale o skutečné balení.

Powerbanka Xiaomi Mi Power Bank 3 má mnohem přijatelnější velikost. Je to 15,35 x 7,35 x 2,75 cm, přičemž hmotnost se pohybuje kolem 380 g. A to už je lepší parametr na cesty. Vzhledem k vyšší kapacitě jsme s něčím podobným počítali, takže když si powerbanku schováte do batohu, vesměs o ní nebudete vědět.

Co se týče samotného materiálového provedení, jde o plastový výrobek černé barvy. Obal je na omak velice příjemný a dobře padne do ruky. Bez jakéhokoliv dalšího krytí pochopitelně musíte počítat s nějakým tím škrábancem, navíc když bude powerbanka cestovat volbě v batohu či tašce mezi ostatními věcmi. Jedná se o matné provedení.

Ještě dodáme, že součástí balení byl také nabíjecí kabel.

Konektorová výbava se opravdu cení

Power banka Xiaomi Mi Power Bank 3 má v přední části celkem tři konektory. Konkrétně jde o dva porty USB-A, které jsou výstupní. Dále je to jeden port USB-C, jenž je obousměrný, takže skrze něj můžete powerbanku nejenom nabíjet na odpovídající hodnotu, ale prostřednictvím tohoto konektoru nabijete i další externí zařízení.

powerbanka Xiaomi Mi Power Bank 3

zdroj obrázku: xiaomi-czech.cz

Tato sestava je pro používání naprosto vyhovující. Příjemný je určitě fakt, že můžete nabíjet až tři zařízení současně. Energii tak nemusíte střádat pouze pro sebe, ale můžete se o ni podělit s ostatními. Díky portu USB-C máte možnost připojit řadu externích zařízení. Nemusí to být pouze mobilní telefony, ale i tablety a notebooky s tímto portem.

Jak už jsme zmínili v úvodu tohoto článku, powerbanka Xiaomi Mi Power Bank 3 má kapacitu 20 000 mAh, což je poměrně slušná dávka energie. V souvislosti s nabíjením ostatních zařízení bychom měli zmínit také podporu 45 W rychlonabíjení. Konkrétně jde o PowerDelivery a Quick Charge.

Přesnější parametry baterie

V rámci zpracování recenze powerbanky Xiaomi Mi Power Bank 3 bychom pochopitelně měli uvést i bližší informace týkající se samotné baterie. Jde o lithium-polymerové články, jejichž celková kapacita dosahuje hodnoty 74 Wh a napětí je 3,7 V. Ať už připojíte k powerbance jakékoliv zařízení, sama je schopna určit tu nejvhodnější možnost napájení. V této souvislosti je důležité zmínit několik přesných parametrů.

Výstup na jeden port USB-A:

 • 5 V při 2.4 A
 • 9 V při 2 A
 • 12 V při 1,5 A

Výstup na dva porty USB-A:

 • 5 V při 3 A

Výstup na port USB-C:

 • 5 V při 3 A
 • 9 V při 3 A
 • 12 V při 3 A
 • 15 V při 3 A
 • 20 V při 2 A

Výstup na všechny tři USB porty:

 • 5 V při 5,4 A
 • 9 V při 3 A
 • 12 V při 3 A
 • 15 V při 3 A
 • 20 V při 2 A

V tomto směru nelze powerbance Xiaomi Mi Power Bank 3 cokoliv vytknout. Z hlediska nabíjení ostatních zařízení jsme ji v redakci poměrně dost otestovali, a samotné nabíjecí výsledky lze hodnotit na výbornou.

powerbanka Xiaomi Mi Power Bank 3 II

zdroj obrázku: xiaomi-czech.cz

Co byste měli ještě vědět?

Recenze powerbanky Xiaomi Mi Power Bank 3 musí být samozřejmě kompletní, proto vám přinášíme ještě další poznatky z testování. Například to, za jak dlouho jsme byli schopni nabít powerbanku do její maximální kapacity. My jsme využili nabíječku 18 W Fast Charge, takže kompletní nabití se povedlo zhruba za 4,5 hodiny. Nabíjecí čas si pochopitelně nemusíte hlídat, protože powerbank je opatřena LED diodami indikujícími stav nabíjení.

V této souvislosti se dokonce nemusíte obávat ani toho, že byste powerbanku Xiaomi Mi Power Bank 3 nějakým způsobem přebili a zničili. Jde přece jenom o moderní elektronický výrobek, jehož nedílnou součástí je vícenásobná ochrana obvodu. To znamená, že se nemusíte obávat přehřátí, zkratu, přebití nebo podbití. Právě díky těmto ochranám jde o výrobek, který můžete beze všeho používat třeba na palubě letadla.

Z našeho pohledu je powerbanka Xiaomi Mi Power Bank 3 jistě skvělým pomocníkem na cesty. Ti, kdo s sebou vozí více externích zařízení by ani neměli uvažovat o nižší kapacitě a musí sáhnout právě po této verzi s kapacitou 20 000 mAh.

Výhody powerbanky Xiaomi Mi Power Bank 3:

 • Velká kapacita baterie až 20 000 mAh.
 • Moderní a zajímavý vzhled.
 • Možnost nabíjet až tři zařízení najednou, včetně rychlonabíjení.
 • Je možné nabíjet také notebooky.

Nevýhody powerbanky Xiaomi Mi Power Bank 3:

 • Pro někoho může být tato powerbanka příliš velká.
 • Díky větší kapacitě může být obtěžující větší váha.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Sdílejte recenzi

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *