Recenze powerbanky Xiaomi Mi Power Bank 3

Rate this post
Každý z nás jistě vlastní mobilní telefon a podobná zařízení, která fungují pouze za předpokladu, že mají dostatek elektrické energie. Abyste o ní při svých cestách neměli nouzi, otestovali jsme pro vás jednu poměrně známou a oblíbenou powerbanku. Jde o vysoce výkonný model Xiaomi Mi Power Bank 3. Ten se hodí jak při běžném nošení do práce či za zábavou, tak hlavně v rámci cestování, protože s sebou můžete mít opravdu dostatečnou kapacitu energie. A jak dopadla recenze této powerbanky?

Milé překvapení po vybalení

Pojďme začít pěkně od začátku. Naším cílem se stala powerbanka Xiaomi Mi Power Bank 3 v černé barvě, která dle našeho vkusu působí velice originálním a vzhledově zajímavým dojmem. S přihlédnutím k vyšší kapacitě 20 000 mAh jsme byli plni očekávání, jaké rozměry bude toto zařízení mít a kolik vlastně bude vážit.

powerbanka Xiaomi Mi Power Bank 3 III

zdroj obrázku: xiaomi-czech.cz

Očekávání se mile naplnilo. Dorazila elegantně zabalená powerbanka v krabičce o velikosti 18,1 x 10 x 4 cm. Kompletní balíček vážil 0,54 kg. Nebojte se, nejde o parametry samotného výrobku, ale o skutečné balení.

Powerbanka Xiaomi Mi Power Bank 3 má mnohem přijatelnější velikost. Je to 15,35 x 7,35 x 2,75 cm, přičemž hmotnost se pohybuje kolem 380 g. A to už je lepší parametr na cesty. Vzhledem k vyšší kapacitě jsme s něčím podobným počítali, takže když si powerbanku schováte do batohu, vesměs o ní nebudete vědět.

Co se týče samotného materiálového provedení, jde o plastový výrobek černé barvy. Obal je na omak velice příjemný a dobře padne do ruky. Bez jakéhokoliv dalšího krytí pochopitelně musíte počítat s nějakým tím škrábancem, navíc když bude powerbanka cestovat volbě v batohu či tašce mezi ostatními věcmi. Jedná se o matné provedení.

Ještě dodáme, že součástí balení byl také nabíjecí kabel.

Konektorová výbava se opravdu cení

Power banka Xiaomi Mi Power Bank 3 má v přední části celkem tři konektory. Konkrétně jde o dva porty USB-A, které jsou výstupní. Dále je to jeden port USB-C, jenž je obousměrný, takže skrze něj můžete powerbanku nejenom nabíjet na odpovídající hodnotu, ale prostřednictvím tohoto konektoru nabijete i další externí zařízení.

powerbanka Xiaomi Mi Power Bank 3

zdroj obrázku: xiaomi-czech.cz

Tato sestava je pro používání naprosto vyhovující. Příjemný je určitě fakt, že můžete nabíjet až tři zařízení současně. Energii tak nemusíte střádat pouze pro sebe, ale můžete se o ni podělit s ostatními. Díky portu USB-C máte možnost připojit řadu externích zařízení. Nemusí to být pouze mobilní telefony, ale i tablety a notebooky s tímto portem.

Jak už jsme zmínili v úvodu tohoto článku, powerbanka Xiaomi Mi Power Bank 3 má kapacitu 20 000 mAh, což je poměrně slušná dávka energie. V souvislosti s nabíjením ostatních zařízení bychom měli zmínit také podporu 45 W rychlonabíjení. Konkrétně jde o PowerDelivery a Quick Charge.

Přesnější parametry baterie

V rámci zpracování recenze powerbanky Xiaomi Mi Power Bank 3 bychom pochopitelně měli uvést i bližší informace týkající se samotné baterie. Jde o lithium-polymerové články, jejichž celková kapacita dosahuje hodnoty 74 Wh a napětí je 3,7 V. Ať už připojíte k powerbance jakékoliv zařízení, sama je schopna určit tu nejvhodnější možnost napájení. V této souvislosti je důležité zmínit několik přesných parametrů.

Výstup na jeden port USB-A:

 • 5 V při 2.4 A
 • 9 V při 2 A
 • 12 V při 1,5 A

Výstup na dva porty USB-A:

 • 5 V při 3 A

Výstup na port USB-C:

 • 5 V při 3 A
 • 9 V při 3 A
 • 12 V při 3 A
 • 15 V při 3 A
 • 20 V při 2 A

Výstup na všechny tři USB porty:

 • 5 V při 5,4 A
 • 9 V při 3 A
 • 12 V při 3 A
 • 15 V při 3 A
 • 20 V při 2 A

V tomto směru nelze powerbance Xiaomi Mi Power Bank 3 cokoliv vytknout. Z hlediska nabíjení ostatních zařízení jsme ji v redakci poměrně dost otestovali, a samotné nabíjecí výsledky lze hodnotit na výbornou.

powerbanka Xiaomi Mi Power Bank 3 II

zdroj obrázku: xiaomi-czech.cz

Co byste měli ještě vědět?

Recenze powerbanky Xiaomi Mi Power Bank 3 musí být samozřejmě kompletní, proto vám přinášíme ještě další poznatky z testování. Například to, za jak dlouho jsme byli schopni nabít powerbanku do její maximální kapacity. My jsme využili nabíječku 18 W Fast Charge, takže kompletní nabití se povedlo zhruba za 4,5 hodiny. Nabíjecí čas si pochopitelně nemusíte hlídat, protože powerbank je opatřena LED diodami indikujícími stav nabíjení.

V této souvislosti se dokonce nemusíte obávat ani toho, že byste powerbanku Xiaomi Mi Power Bank 3 nějakým způsobem přebili a zničili. Jde přece jenom o moderní elektronický výrobek, jehož nedílnou součástí je vícenásobná ochrana obvodu. To znamená, že se nemusíte obávat přehřátí, zkratu, přebití nebo podbití. Právě díky těmto ochranám jde o výrobek, který můžete beze všeho používat třeba na palubě letadla.

Z našeho pohledu je powerbanka Xiaomi Mi Power Bank 3 jistě skvělým pomocníkem na cesty. Ti, kdo s sebou vozí více externích zařízení by ani neměli uvažovat o nižší kapacitě a musí sáhnout právě po této verzi s kapacitou 20 000 mAh.

Výhody powerbanky Xiaomi Mi Power Bank 3:

 • Velká kapacita baterie až 20 000 mAh.
 • Moderní a zajímavý vzhled.
 • Možnost nabíjet až tři zařízení najednou, včetně rychlonabíjení.
 • Je možné nabíjet také notebooky.

Nevýhody powerbanky Xiaomi Mi Power Bank 3:

 • Pro někoho může být tato powerbanka příliš velká.
 • Díky větší kapacitě může být obtěžující větší váha.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Sdílejte recenzi

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.