Recenze sekačky VeGA 46 HWXV

4.5/5 - (2 votes)
Léto je spojeno nejenom s relaxací, ale také s nejrůznějšími pracovními povinnostmi co se týče údržby zeleně kolem domu. Nejtypičtějším příkladem je sečení trávy, jež v tomto období roste jako z vody. Proto jsme se rozhodli přinést vám podrobnou recenzi zahradní sekačky.

A proč nezvolit jeden z nejpoužívanějších modelů na současném trhu, kterým je model VeGA 46 HWXV? Motorová zahradní sekačka s pojezdem VeGA 46 HWXV patří do střední třídy těchto výrobků a její popularita značně stoupá. Takže nezbývá, než se pohodlně usadit a pustit se do pročítání naší recenze.

Kvalitní šasi a první rozjezd sekačky VeGA 46 HWXV

Po vybalení sekačky VeGA 46 HWXV nás čekalo velice milé překvapení. Byl to produkt dosti bytelného provedení, jehož podvozek byl zhotoven z kvalitní oceli. Ta se mimochodem vyskytuje i na ostatních částech v kombinaci s tvrdým plastem. Dodáván je i 70 litrový koš, což je příjemný nadstandard.

Nutno podotknout, že jsme při testování moc dlouho neotáleli. Po sestavení proběhlo dolití provozních kapalin (olej a benzín) a první start.

Startování je ruční, takže za pomoci tahacího startéru. Síla vyvinutá k nastartování sekačky VeGA 46 HWXV nemusí být až tolik velká, takže s pravidelnou údržbou trávníku si poradí i ženy. Vzhledem k tomu, že produkt má vlastní pohon, nemusíte se dřít s hmotností 33 Kg. Tu za vás poveze benzínový čtyřtaktní motor OHV o celkovém výkonu 5 koní. V tomto směru nebylo co vytknout.

Nastavte si sečení podle sebe

Po několika ujetých metrech nás samozřejmě mile překvapila variabilita tohoto zařízení, respektive možnost nastavit si sečení dle vlastních potřeb. Zde se má výrobek opravdu čím chlubit.

 • Rychlost pojezdu 3 – 4 km/hod.
 • Centrální nastavení velikosti sečení 30 – 80 mm
 • Šířka sečení 460 mm

Počítat můžete také s nejrůznějšími variantami výhozu. Ne nadarmo je VeGA 46 HWXV označována jako model 6v1, takže využít můžete mulčování, výhoz bokem, zadní výhoz, ale také typický sběr trávy do koše. Při objemu nádrže na 1,5 litru benzínu bylo možné posekat poměrně velkou zatravněnou plochu. Vše samozřejmě závisí na tom, jak vysoká tráva bude.

Nadstandard za přijatelnou cenu

Zahradní sekačka VeGA 46 HWXV je velice dostupným pomocníkem při sečení trávy, který je schopen za málo peněz předvést hodně muziky. Pakliže bychom na základě krátkodobého testování vypíchli další přednosti, budou to tyto následující.

 • Velikost předních kol 180 mm a zadních kol 255 mm, což přislibuje pohodlný průjezd jakýmkoliv terénem.
 • Kuličková ložiska.
 • Ukazatel náplně koše, takže přesně víte, kdy je nejvyšší čas na vysypání koše.
 • Měkčené rukojeti přispívají k pohodlnějšímu a komfortnějšímu ovládání, skrze nějž máte možnost regulovat otáčky motoru.

Vlastnosti, kterými se sekačka VeGA 46 HWXV vyjímá před konkurenčními produkty v podobné cenové relaci.

Přečtěte si manuál

Důležité je upozornit také na první spuštění sekačky, před nímž byste měli dbát pokynů podle návodu. Například to, že po pěti hodinách prvního provozu je třeba vyměnit olejovou náplň, čímž docílíte lepšího záběhu sekačky. Následující výměny je možné provádět až na konci každé sezóny.

Výhody zahradní sekačky VeGA 46 HWXV:

 • U většiny prodejců tento model zakoupíte s nadstandardní zárukou 3 roky.
 • Vynikající manipulace.
 • Kvalita zpracování jednotlivých materiálů.
 • S použitím pojezdu působí sekačka velice lehce.
 • Dokáže si poradit se svažitým i nerovným terénem.

Nevýhody zahradní sekačky VeGA 46 HWXV:

 • Menším postavám bude chybět absence snížení ručního madla.
 • Pro někoho možná pomalejší rychlost pojezdu, která je neregulovatelná.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Sdílejte recenzi

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.