Recenze chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch 46mm

Rate this post
Dnešní recenzi jsme zaměřili na produkt, který přinese potěší milovníkům mobilních hraček, manažerům, ale také běžným lidem. Otestovali jsme pro vás chytré hodinky, které se poslední dobou dostávají do povědomí stále většího množství lidí. Na jednu stranu vám zobrazí aktuální čas a na druhou dokáží informovat o nejrůznějších notifikacích a událostech z vašeho mobilního telefonu.

Jako vždy testujeme ten nejoblíbenější sortiment mezi uživateli, takže v tomto směru padla jasná volba na chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 46mm. Zcela úmyslně jsme zvolili větší variantu, která se na pánské ruce bude vyjímat přece jenom lépe. Nyní vám o těchto hodinkách přineseme přehršel informací z několikadenního testování. Dozvíte se vše od A až do Z.

Obal, který zaujme

samsung galaxy watch 46mm 1Skutečně dlouho jsme v redakci debatovali o tom, jakou barevnou variantu zvolit pro testování. Vzhledem k tomu, že u nás vládne mužské pokolení, růžové vyhotovení Rose-gold vypadlo ihned. Otázkou tedy bylo, zda vsadit na černou verzi Black nebo třetí kombinaci Silver. Nakonec zvítězila poslední varianta, která nám připadala nejelegantnější.

O tom jsme měli možnost přesvědčit se v podstatě záhy. Do redakce dorazila krabička, jíž všichni netrpělivě vyhlíželi. Po jejím otevření čekalo velice milé překvapení. Ve stylovém obalu byly zasazené chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 46mm Silver. Silikonový řemínek na nich byl už nasazený. Příjemným bonusem je druhý přiložený řemínek lišící se velikostí. Dle Samsungu jde o řemínky velikosti S a L. Díky tomu máte jistotu, že hodinky padnou v podstatě na jakoukoliv ruku.

Součástí elegantního balení je také bezdrátová nabíjecí dokovací stanice s potřebným adaptérem microUSB a stručný manuál týkající se rychlého spuštění a nastavení hodinek Samsung Galaxy Watch 46mm. Hodinky máme nabité, nasazené, tak se pojďme pustit do jejich zkoušení.

Precizní konstrukční zpracování

První, s čím po rozbalení chytrých hodinek přijdete do kontaktu je jejich samotné tělo z nerezové oceli. Pevná a bytelná konstrukce prozrazuje, že tento model by měl stejně jako předchůdce mnohé vydržet. Hodinky jsou tak zárukou nejenom elegantního doplňku, ale i toho sportovního. Zkrátka je nemusíte sundávat z ruky během celého dne. Velikost varianty s označením 46mm je 49x46x13 milimetrů. Varianta Silver má stříbrnou základnu a lunetu v barvě černé, což přidává na celkovém stylu a originalitě. Proto jsme ostatně zvolili tuto barevnou verzi.

samsung galaxy watch 46mm 2Součástí Samsung Galaxy Watch 46mm jsou již zmiňované pásky v odlišných délkách, které mají šířku 22 milimetrů. Ten pasuje akorát. O propracovanosti toho nejmenšího detailu vypovídá i voděodolnost 50 metrů čili 5 ATM. Na druhou stranu výrobce nedoporučuje jejich používání pod rychle tekoucí vodou nebo při dlouhodobém potápění. Specifikace IP68 ale říká, že se nemusíte obávat nejenom běžně stříkající vody, ale ani prachu či prudších a výrazných změn teplot. Zkrátka hodinky do jakéhokoliv prostředí.

Vrchní část displeje je navíc kryta sklíčkem Gorilla Glass, takže by údajně neměl vadit pád z výšky kolem 1,5 metru. To jsme ale raději nezkoušeli. Je však pravdou, že během náročnějšího testu se na displeji neobjevil ani škrábanec. Z pohledu konstrukčního provedení bychom neměli zapomenout ani na zmínku o hmotnosti, která je 63 gramů, takže Samsung Galaxy Watch 46mm na ruce po nějakém čase v podstatě neucítíte.

Ještě doplníme, že na pravé straně hodinek je umístěno tlačítko a menší otvor pro reproduktor. Zespodu se nachází potřebné senzory.

Displej hodnotíme na výbornou

Displej je něčím, na co se u chytrých hodinek díváte pravděpodobně nejčastěji. A nutno podotknout, že v tomto směru nás chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 46mm nezklamaly. Popravdě, měli jsme celkem vysoká očekávání, která však byla zcela naplněna. Hned na úvod této kapitoly je třeba zmínit, že chytré hodinky mají displej o velikosti 1,3“, tedy 32,9 milimetrů. Jeho rozlišení je 360×360 pixelů, jemnost činí 278 PPI a díky použitému panelu typu AMOLED je zobrazení jakýchkoliv informací skutečně dokonalé. Obávat se nemusíte ani z příliš silného slunka, protože automatická regulace jasu se postará o to, že uvidíte vše. Popřípadě si jas zvolíte na dlouhé stupnici hodnot.

Kolem displeje se nachází černá luneta, se kterou lze díky decentnímu vroubkování snadno a pohodlně točit. Mile nás překvapila samotná dotyková vrstva, jež reagovala za všech okolností. A to i v případě, že má člověk trochu mokré prsty. Je však pravdou, že při častějším ovládání na displeji ulpívají otisky, takže hodinky asi sem tam budete otírat, aby vypadaly stále elegantně a čistě.

Při používání chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch 46mm se pochopitelně nemusíte spokojit jen se zhasnutým displejem, který si budete rozsvěcet jen v případě potřeby. Hodinky disponují také funkcí Always-On, takže dokáží fungovat ve speciálním monochromatickém a úsporném režimu s nepřetržitým zobrazením. To vám přijde vhod například v okamžiku, kdy vám zobrazují ciferník klasických hodinek.

Srdce Samsung Galaxy Watch 46mm

samsung galaxy watch 46mm 3Nyní se pojďme podívat na to, co tepe pod elegantním obalem chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch 46mm. Je to dvoujádrový procesor Exynos 9110 s rychlostí 1,15 GHz. Na rychlosti hodinek se podepisuje také operační paměť o velikosti 1,5 GB. Celková velikost interní paměti je 4 GB. Je ale pravdou, že s přihlédnutím k operačnímu systému Tizen a předinstalovaným aplikacím bude dostupná uživatelská paměť podstatně menší, asi kolem 1,5 GB.

Z pohledu používání nelze této technické specifikaci cokoliv vytknout. Hodinky fungovaly po celou dobu svižně, bez jediného zádrhelu, a to jsme jim dávali poměrně dost zabrat.

Funkční výbava hodinek

O nákupu těchto hodinek budete uvažovat především kvůli tomu, co umí. A nutno podotknout, že toho není málo. Takovým pomyslným odrazovým můstkem je celkem slušná výbava senzorů, z nichž lze získávat další potřebné informace a upotřebit je při mnoha činnostech. Patří mezi ně již zmiňovaný světelný senzor. Dále je to akcelerometr, barometr a gyroskop. Ve spodní části hodinek nechybí propracovaný snímač srdečního tepu, který se hodí hlavně při realizaci nejrůznějších pohybových aktivit. Po celou dobu testování fungovaly všechny senzory bez sebemenšího problému.

Těmito senzory ovšem výčet funkční výbavy chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch 46mm rozhodně nekončí. Spolehnout se lze i na patřičnou konektivitu v podání Wi-Fi 801.11 b/g/n 2,4 GHz. Dále je to Bluetooth 4.2 s odpovídající podporou profilů A2DP, AVRCP, HFP a HSP. K čemu by byly chytré hodinky, kdyby neobsahovaly také GPS modul, Glonass a v neposlední řadě NFC? Tohle všechno tento model má.

Reálné používání Samsung Galaxy Watch

samsung galaxy watch 46mm 4Naše nadšení z těchto hodinek pochopitelně přišlo při reálném testování, kdy jsme měli možnost vyzkoušet všechny senzory a funkce. Propojení hodinek s chytrým telefonem teprve přináší to správné potěšení. Už jenom z toho důvodu, že si můžete ladit a měnit ciferníky zobrazované na AMOLED displeji. Díky příslušné aplikaci od Samsungu se o svých hodinkách dozvíte v podstatě všechno, od nabití baterie až po volné místo.

Samsung Galaxy Watch 46mm se nám staly opravdu variabilním nástrojem, protože jsme prostřednictvím nich mohli otestovat všechny možné notifikace, dostatečně silné vibrace, monitorovali jsme naši sportovní aktivitu, spánek a dokonce i stres, jejímž měřičem jsou chytré hodinky vybaveny. Nechybělo ani prohlížení fotek a sledování videí.

Hodinky navíc můžete spárovat nejenom s mobilním systémem Android, ale také iOS.

Jak je na tom baterie?

Výdrž všech chytrých hodinek je poměrně ožehavým tématem, proto jsme jí vyčlenily celou kapitolu. Součástí Samsung Galaxy Watch 46mm je baterie o kapacitě 472 mAh, která pochopitelně není vyjímatelná. Pokud pomineme ideální hodnoty udávané výrobcem, můžeme se z našeho reálného testu podělit o tyto výsledky.

Při aktivním používání a outdoorových aktivitách je třeba hodinky obvykle po jednom dni nabít. Když jsme nepoužívali funkci Always-On a GPS, dostali jsme se s výdrží skoro na pět dnů. Což je třeba oproti silnému konkurentovi Apple Watch celkem úctyhodný výsledek. Příjemným potěšením je i samotné nabíjení v dokovací stanici s magnetickým povrchem.

Po našem několikadenním testování se můžete začíst do největších výhod a nevýhod tohoto modelu chytrých hodinek.

Výhody chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch 46mm:

 • Rychlé ovládání pomocí lunety.
 • Možnost synchronizace se spoustou telefonů, včetně operačního systému iOS.
 • Široká škála měřících funkcí.
 • Design připomínající klasické elegantní hodinky.
 • Oproti konkurenci delší výdrž na baterie.
 • Vynikající zobrazení hodnot na AMOLED displeji.
 • Přijatelné ceny náhradních řemínků.
 • Celková odolnost těla.

Nevýhody chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch 46mm:

 • Některé notifikace mohou být omezeny délkou a nezobrazí se celé.
 • Always-On režim trochu zkracuje výdrž na cca 1,5 až 2 dny.
 • K nabíjení nelze použít klasické bezdrátové podložky pro mobilní telefony.
Zdroj foto: www.samsung.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Sdílejte recenzi

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.