Recenze elektrocentrály Scheppach SG 3100

Rate this post
Potřeba elektřiny je v dnešní době více než zřejmá. Bez ní nejsme schopni provozovat výpočetní techniku, nabíjet mobilní telefon nebo si uvařit kávu. Pokud absenci elektřiny řešíte na stavbě či někde na chatě, máme pro vás praktický tip. V dnešní recenzi jsme se rozhodli otestovat elektrocentrálu Scheppach SG 3100. Právě ta je zdrojem nezbytné elektrické energie, jíž využijete například u karavanu, zahradního domku a zkrátka tam, kde jednoduše nedostanete žádný prodlužovací kabel od zásuvky.

Provedení elektrocentrály

Každého určitě zajímá, jak taková elektrocentrála vlastně vypadá, respektive, jaké je její fyzické zpracování. Vzhledem k tomu, že s elektrocentrálami už máme nějaké ty zkušenosti, nezbývá než konstatovat, že provedení je opravdu kvalitní. Dalo by se říci ideální poměr mezi kvalitou a pořizovací cenou.

Základem všeho je trubková konstrukce, které nechybí kolečka pro snadné převážení. V rámci pohodlné manipulace jistě využijete přidávanou rukojeť. Právě v této konstrukci je umístěna samotná elektrocentrála Scheppach SG 3100. Motor uložený pod krytem, v jehož boční části jsou ovládací prvky a také zásuvky. Počítejte s tím, že celková hmotnost elektrocentrály je 43,5 kg. Pokud jde o třídu ochrany, je to IP23, tzn. chráněno proti vodní tříšti.

534396 11

Motor elektrocentrály

Pomyslným srdcem elektrocentrály Scheppach SG 3100 je samozřejmě motor. Použit je jednoválcový benzínový motor. Čtyřtakt chlazený vzduchem, jehož objem je 196 cmm. Maximální výkon motoru je 4,8 kW, potažmo 6,5 koně. Používat budete bezolovnaté palivo. Jako uživatele elektrocentrály vás bude jistě zajímat, jaký bude elektrický výstup při běhu motoru?

 • Výstupní napětí je 2x 230 V
 • Výstupní frekvence je 50 Hz
 • Maximální výkon elektrocentrály činí 2,7 kW
 • Trvalý výkon elektrocentrály je 2,5 kW

To už jsou poměrně slušné parametry, díky nimž získáte potřebnou elektřinu na místech, kde standardní cestou není dostupná. Díky nádrži o objemu 15 litrů se můžete spolehnout také na to, že provoz elektrocentrály bude dosahovat doby až 10,9 hodin. Jen pro doplnění uvedeme, že objem nádrže na olej je 0,6 litrů.

Co jiného byste měli vědět?

I když elektrocentrála Scheppach SG 3100 na první pohled vypadá, že v podstatě nic navíc neobsahuje, musíme se zmínit o několika dalších detailech. Jedním z nich je například praktický voltmetr. Zároveň se můžete spolehnout na ochranu proti přetížení a také na ochranu při nedostatku oleje. Co se týče regulace napětí, je automatická AVR. Když se budete snažit nastartovat elektrocentrálu, počítejte s ručním startování. To je ostatně běžným standardem v této cenové kategorii.

Padnout by měla informace o praktickém využití. Je pravdou, že s pomocí elektrocentrály Scheppach SG 3100 jsme bez sebemenšího problému napájeli kávovar, topné tělísko a rozsvítili žárovku. Elektrocentrála si ovšem poradila nejenom s elektrospotřebiči odporového typu, ale také toho indukčního. Vyzkoušeli jsme ji například u pracovního náčiní a elektrického čerpadla, které má při rozběhu přece jenom větší odběry.

Elektrocentrála Scheppach SG 3100 je mimochodem testována pro třistahodinový nepřetržitý provoz, což také o něčem vypovídá. Motory Briggs&Stratton jsou zkrátka dlouhodobě prověřenou kvalitou. Za nás tedy můžeme elektrocentrálu jednoznačně doporučit.

Výhody elektrocentrály Scheppach SG 3100:

 • Snadné a rychlé uvedení do provozu
 • Přehledný panel
 • Snadná manipulace
 • Kvalitní provedení
 • Dostatečný výkon

Nevýhody elektrocentrály Scheppach SG 3100:

 • Méně praktické nalévání oleje
 • Nemusí být vhodná pro napájení citlivé elektroniky

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Sdílejte recenzi

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.