Sluchátka, která opravdu stojí za to!

Rate this post
Převrat v poslechu hudby

Vydání sluchátek AirPods, bylo překvapivým fenoménem. Pozornost veřejnosti upoutal jejich styl a skutečnost, že se jedná o bezdrátová sluchátka, která mají velkou zásluhu na popularizaci technologie total wireless. Na rozdíl od jiných výrobků je totiž spojení bezdrátové nejen mezi nimi a zařízením, ale také mezi oběma sluchátky. Po prvním nastavení zůstávají vždy automaticky připojeny k iPhonu, se kterým jsou spárovány. Sluchátka se sama zapnou, když si je nasadíte, a vypnou se (pozastaví přehrávání hudby), když je vyjmete z ucha. Pokud chcete, můžete používat vždy jen jedno sluchátko nebo s nimi spárovat další AirPods a sdílet s nimi stejný seznam skladeb. Tuto cestu následovalo mnoho velkých i malých konkurentů, takže se jedná o nejrychleji rostoucí formát v současnosti. Mezi další zvláštnosti patří pouzdro, které obsahuje baterii schopnou prodloužit výdrž, pokud jsou sluchátka umístěna uvnitř. Silnou stránkou sluchátek je úplná absence drátů a kabelů, ale rozdíl je také v hmotnosti a velikosti.

20221219112852 g0437f271b8c6e9afff558e869457a9658a70d5e183e5817c6c6f82b02733bcf8cd622375b7656324ac63c3f71a2b32e46c83a6bb43ed0de78d5241f4721ca2d7 640.jpg

Technické parametry

Sluchátka AirPods navrhl Apple na základě vlastního procesoru, který zajišťuje mnoho jejich funkcí. Díky integrovaným optickým senzorům a akcelerometru pohybu sluchátka rozpoznají kontakt s uchem, kdy se automaticky aktivuje mikrofon a přesměruje zvuk do obou sluchátek nebo jen do toho, které používáte. Kromě toho mají airPods několik dalších zvláštností a to, že se aktivují a připojují automaticky, jejich konfigurace s dalšími zařízeními Apple probíhá jedním klepnutím. Baterie má výdrž s nabíjecím pouzdrem přes 24 hodin a Airpods disponují hlasovým akcelerometrem, takže když zjistí, že probíhá hovor a je používán, omezí zvuky na pozadí.

Jak je spárovat?

Nejprve je dobré vědět, s jakými zařízeními lze AirPods používat. Apple optimalizoval AirPods pro svá zařízení se systémem iOS a zjednodušil postup párování. K jejich plnému používání v systému iOS však potřebujete iPhone, iPad nebo iPod touch se systémem iOS 10 nebo novějším. Konfigurace nevyžaduje prakticky žádné úsilí. Stačí otevřít pouzdro vedle iPhonu a na iPhonu se zobrazí výzva ke spárování. Stačí klepnout na připojit a je hotovo.  Lze je používat také s hodinkami Apple Watch, Apple TV nebo novějším a s počítači Mac. Sluchátka jsou však kompatibilní i s dalšími zařízeními, jako jsou smartphony a tablety se systémem Android. Funkce těchto typů zařízení jsou však omezené. V tomto případě slouží jako běžná sluchátka Bluetooth. Postup párování je v tomto případě standardní postup jako u všech jiných zařízení Bluetooth.

Baterie

Jelikož se jedná o bezdrátová sluchátka, potřebují ke své funkci, stejně jako vše ostatní, zdroj energie, což je v tomto případě baterie, která Vám na jedno nabití poskytne přibližně 5 hodin přehrávání při střední hlasitosti. Asi za 30 minut se plně dobijí, místo toho s pouhými 15 minutami dobíjení získáte 3 hodiny přehrávání-jejich nabíjení je tedy opravdu rychlé. Pouzdro sluchátka nejen chrání, ale funguje také jako powerbanka, takže AirPods můžete nabít přibližně pětkrát, což vám zajistí celkovou dobu nabití 25 hodin. Když je zbývající nabití sluchátek AirPods nízké, uslyšíte v jednom nebo obou sluchátkách zvuk. Když je zbývající nabití nízké, ozve se první pípnutí a druhé pípnutí před vypnutím sluchátek AirPods. Sluchátka AirPods se pohodlně používají i po delší dobu a navzdory všeobecnému přesvědčení jsou velmi stabilní, a to i při běhu, skákání nebo klikování v posilovně. Ať se chcete věnovat čemukoli, Airpods Vám to umožní !


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Sdílejte recenzi

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.