Recenze televizoru LG OLED55C21LA

Rate this post
Televize je víceméně nedílnou součástí každé domácnosti. Pokud uvažujete o výměně té staré, máme tu pro vás jeden praktický tip. Rozhodli jsme se otestovat velice zajímavý model LG OLED55C21LA. Televizor s oblíbenou úhlopříčkou 139 cm, tedy 55“. Pojďte se s námi podívat na výjimečnosti a zajímavosti této televize.

Základní technické parametry

První očekávání splnilo vše potřebné. Při vybalování modelu LG OLED55C21LA nás pochopitelně oslovil nejprve design. Televizor je navržen dle novodobých trendů, takže se můžete těšit na hodně tenké rámečky a kompaktní provedení z pohledu tloušťky. Pokud jde o reálné rozměry i se stojanem, budete se pohybovat v mezích 1 222 x 756 x 215 mm. To vše při čisté hmotnosti 14,4 kg. Televizi pochopitelně můžete zavěsit i na zeď za pomoci speciálního stojanu.

A co dalšího říci na úvod? Tento model televizoru jsme se rozhodli otestovat především kvůli několika jasně daným parametrům. Je to kupříkladu provedení 4K Ultra UHD OLED, tudíž se můžete těšit na vysoké rozlišení 3 840 x 2 160 pixelů. Ve výčtu základních parametrů bychom mohli směle pokračovat. Je to HDR, Dolby Vision, Dolby Atmos, Micro Dimming a ostatní.

medium011

lg.com

Nahlédli jsme pod křídla LG OLED55C21LA

I my patříme mezi vyznavače a milovníky kvalitního obrazu. Proto vlastně vzniká recenze LG OLED55C21LA. Vypíchnout lze například samosvítící pixely LG OLED, díky nimž získáte až o 20 % vyšší jas oproti běžnému standardu. Velice působivý je i kontrast.

Odezvy televizoru LG OLED55C21LA jsou rychlé díky procesoru a9 Gen5 AI. Mezi další výjimečné technologie lze zahrnout Dynamic Tone Mapping Pro. Co vám nebude chybět je také ThinQ AI a webOS, popřípadě prostorový zvuk. Televize LG OLED55C21LA je vhodná nejenom pro běžné filmy, ale má díky svým parametrům hodně co nabídnout hráčům her a přijde vhod i ke streamovací zábavě.

Co dalšího byste měli vědět?

V případě recenze televizoru LG OLED55C21LA bychom neměli opomíjet ani na ty nejmenší detaily. Je to například podpora DVB-T2, DVB-S2 a DVB-C. K dispozici budete mít Bluetooth Surrond a zvukový projev bude spojen s výkonem 40 W. Vedle běžných funkcí Smart TV si užijete Miracast, Wifi a DLNA. Ochuzeni nebudete ani o dostatek konektorů, jakými jsou RJ45, optický výstup, HDMI, RF vstup, CI slot a tři USB porty. Zkrátka vše důležité, co by měla moderní televize této kategorie mít.

Výhody televize LG OLED55C21LA:

  • Vynikající poměr mezi cenou a výkonem TV.
  • Snadné propojení s domácím kinem.
  • Kvalita obrazu a rychlá odezva systému.
  • Až čtyři porty HDMI 2.1.
  • Využít můžete AirPlay a Apple Homekit.
  • Pestrá možnost zpřístupnění.

Nevýhody televize LG OLED55C21LA:

  • Trochu nelogické třídění kanálů.
  • Chybí audio jack.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Sdílejte recenzi

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.