Recenze termovize Guide IR510 Nano N2 Wifi

Rate this post
V naší redakci jsme měli možnost testovat přemíru nejrůznějších produktů. Je ale pravdou, že nedávno jsme narazili na výrobek, který jsme v ruce ještě neměli. A přitom si určitě najde hodně příznivců, jež podlehnou jeho možnostem.

V dnešním článku vám přinášíme recenzi termovize Guide IR510 Nano N2 Wifi pocházející od profesionálního výrobce. To znamená, že sama od sebe už by měla být zárukou patřičných kvalit.

Jak funguje termovize?

Guide IR510 Nano N2 WifiNa úvod si dovolíme krátkou zmínku o tom, jak vlastně funguje termovize. To třeba nemusí být jasné každému čtenáři. Na rozdíl od nočního vidění, které je trochu známější, termovize nepracuje se zbytkovým světlem. To znamená, že je možné ji využít také v úplné tmě. V tomto případě se pracuje s infračerveným zářením, tedy teplotou každého tělesa, z čehož je za pomoci speciálního algoritmu generován výsledný obraz.

Díky tomu termovize nachází uplatnění jak u myslivců, tak u pořádkových jednotek. Velice oblíbená je i v rámci pozorování nočního života.

Kompaktní zařízení s přijatelnou provozní dobou

Vzhledem k tomu, že jsme termovizi v životě nedrželi v ruce, nevěděli jsme, co od produktu Guide IR510 Nano N2 Wifi čekat. Přišlo však milé překvapení, a to v podobě kompaktního výrobku o rozměrech 168x67x62 milimetrů. I jeho váha je velice nízká, asi 375 gramů, takže tak dvojnásobek mobilního telefonu.

Jako první jsme samozřejmě hmatem testovali zpracování modelu Guide IR510 Nano N2 Wifi, a to je na výbornou. Pogumované tělo je spjato s voděodolností. Obávat se nemusíte ani nechtěného pádu na zem. To vše mimochodem dokazuje ochrana IP66. Díky tomu, že je součástí termovize Li-ion baterie o kapacitě 3 200 mAh, lze očekávat reálnou provozní dobu cca 5 hodin, což asi naplní potřeby všech uživatelů.

Co přináší termovize Guide IR510 Nano N2 Wifi?

Guide IR510 Nano N2 Wifi v ruceZa nás můžeme hovořit o velice kvalitním obrazu, na kterém jsou dobře viditelné nejrůznější objekty. O to se údajně stará propracovaný algoritmus tohoto modelu. Jen pro představu, náš reálný test prozradil, že kolega o velikosti asi 180 centimetrů byl viditelný zhruba na vzdálenost asi 700 metrů. S termovizí Guide IR510 Nano N2 Wifi jsme zkoušeli pozorovat i vozidlo ve tmě, a to se nám zobrazilo na vzdálenost až 1 700 metrů.

Parametry, o kterých byste měli vědět

Pro úplnost této recenze Guide IR510 Nano N2 Wifi ještě zmíníme několik důležitých vlastností tohoto přístroje. Například průměr objektivu je 25 milimetrů a dioptrická korekce je +-4. Zobrazované rozlišení je 400×300 a frekvence je 50 Hz. Digitální zoom pak dosahuje hodnot 2x a 4x.

Co se nám velice líbilo byla možnost Wifi připojení, v rámci něhož spárujete mobilní telefon s termovizí a můžete si za pomoci speciální aplikace udělat záznam. Jak v podání fotografie, tak videa. Skrze telefon pak lze pochopitelně nastavovat i další parametry tohoto přístroje, který je normálně ovládán za pomoci čtyř tichých tlačítek.

Vzhledem k tomu, že jsme něco podobného drželi poprvé v ruce, naše nadšení z termovize Guide IR510 Nano N2 Wifi nenabývalo konce.

Výhody termovize Guide IR510 Nano N2 Wifi:

  • Vynikající detekce na dlouhou vzdálenost.
  • Možnost spojit termovizi s mobilním telefonem.
  • Oproti ostatním produktům v této cenové kategorii se vám dostane lepší kvality obrazu.
  • Fyzicky prvotřídní zpracování odolné proti prachu a vodě.

Nevýhody termovize Guide IR510 Nano N2 Wifi:

  • Někoho může zaskočit cena. Ta ale vůči jiným výrobkům tohoto typu cílí na ideální poměr cena/výkon.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Sdílejte recenzi

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.