Recenze Xiaomi Mi Plant – vychytávka pro pěstitele

Rate this post
Z dnešní recenze budou mít radost především pěstitelé domácích kytek. Pokud mezi ně také patříte a často se vám stává, že rostlina po nějakém čase uvadne, přinášíme vám řešení. A tím bude Xiaomi Mi Plant. Tuto praktickou vychytávku jsme si objednali poměrně nedávno a hned bylo jasné, že ji musíme důkladně otestovat a přinést vám výsledek.

Xiaomi Mi Plant je také malé nenápadné čidlo, které zapíchnete k dané květině a ono vám bude průběžně poskytovat informace o tom, co dané rostlině chybí. Díky tomu jí můžete zajistit naprosto dokonale prostředí pro její růst. Pojďme se ale na vše vrhnout pěkně od začátku.

Důkladně zabalený Xiaomi Mi Plant

Už jsme tak trochu zvykli, že produkty od Xiaomi chodí důkladně a krásně zabalené a ani v tomto případě tomu nebylo jinak. Malá krabička obsahovala měkké polstrování, do něhož byl usazen Xiaomi Mi Plant. Malý až témě nenápadný prvek s bílou hlavičkou a dvěma ocelovými nožičkami. Jeden by si řekl, že mu přišla nějaký pojistka do automobilu. Tomu tak ale opravdu není.

A je pravdou, že pojistka součástí balení také je. Jde o izolovanou pojistku, kterou před použitím a aplikováním do květináče jednoduše odstraníte. Dovnitř vložíte knoflíkovou baterii CR2032 a můžete se pustit do prvního spuštění.

Co všechno umí Xiaomi Mi Plant?

Recenze Xiaomi Mi Plant vám nyní představí, co vše můžete od tohoto produktu očekávat. Na to, že je výrobek relativně malý obsahují poměrně dost čidel, které slouží právě k získávání potřebných informací z daného místa v květináči.

 • Senzor světla
 • Tepelný senzor
 • Analýza živin z hlíny
 • Analýzy vlhkosti v hlíně
 • Analýza pH hlíny

Přesně tohle všechno vám Xiaomi Mi Plant poví o tom, jak se má vaše květina. Abyste mohli přijímat všechny tyto informace, potřebujete k tomu pochopitelně vhodnou aplikaci od Xiaomi. Přenos dat probíhá bezdrátově za pomocí technologie Bluetooth. Takže stačí se jednou za čas mihnout v blízkosti dané květiny a do mobilního telefonu se vám dostanou všechny potřebná data.

Dané čidlo v aplikaci spárujete s květinou, kterou si vyberete v příslušném katalogu. Aplikaci sama pak moc dobře ví, jaké potřebuje podmínky pro bezproblémový růst a ty bude synchronizovat s Xiaomi Mi Plant. Když budou podmínky v květináči nevhodné, budete o tom pochopitelně informováni.

Díky tomuto novodobému řešení už se vám asi nikdy nestane to, že byste náhodou zapomněli zalít svoji oblíbenou květinu nebo se trápili s tím, co jí chybí k životu a proč uvadá. My jsme Xiaomi Mi Plant otestovali hned na několik květinách a můžeme potvrdit, že tento způsob péče o kytky v domácnosti je opravdu návykovou záležitostí.

Výhody Xiaomi Mi Plant:

 • Celý obal Xiaomi Mi Plant je voděodolný, takže květinu můžete bez problému zalévat, aniž byste tento doplněk vyndávali z květináče.
 • Vložená baterie se pyšní výdrží baterie až jeden rok, takže vás časté obměny nebudou omezovat.
 • Ovládání dostupné aplikace je velice jednoduché a intuitivní.
 • Poměrně rozsáhlá databáze květin, včetně spoustu doporučujících informací vedoucích k jejich dokonalému růstu.

Nevýhody Xiaomi Mi Plant:

 • Někomu může vadit anglické provedení aplikace.
 • Bluetooth technologie je omezena vzdáleností, to znamená, že když máte kytky po celém baráku, musíte se alespoň čas od času mihnout v tom či onom patře.
 • Aplikace vůbec nepomýšlí na to, že v našich končinách rozlišujete zimu a léto, což nelze promítnout do pěstování květin.
 • Trochu vyšší cena, která pocítíte především v okamžiku, kdy chcete Xiaomi Mi Plant umístit k vícero kytkám najednou.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Sdílejte recenzi

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.