Recenze teleskopu Star Discovery GoTo 150/750

Rate this post
S probíhajícím jarem a blížícím se létem nás napadla jedna spásná myšlenka. Vzhledem k tomu, že bude přibývat stále více chvil vybízejících k večernímu posezení na balkonu nebo terase rodinného domu, mohli bychom přinést opět jednu praktickou a zároveň originální recenzi.

Každého jistě baví pozorování noční oblohy, proto tentokrát padla volba na teleskop Star Discovery GoTo 150/750. Proč si nepřiblížit hvězdy na dosah ruky, když to jde? Takže jsme neváhali a tuto myšlenku jednoduše zhmotnili. Právě vám přinášíme recenzi teleskopu, který zaujme určitě nejednoho milovníka vesmíru.

Rozbalení teleskopu

Teleskop je poměrně citlivý typ zařízení, tudíž nás velice mile překvapilo to, jak kvalitně nám tento produkt dorazil zabalený. Jako vždy, očekávání bylo veliké, takže jsme se pustili do vybalování celé astronomické sestavy.

Recenze teleskopu Star Discovery GoTo 150/750 proto začne výčtem všech prvků, které vám při objednání tohoto zařízení dorazí.

 • Dalekohled
 • Ovladač SynScan AZ V4
 • Montáž Star Discovery GT Syn Scan
 • Skládací stativ třínohý nerez ocelový
 • Sférický okulár f 10 mm, 62″, 1 1 /4″
 • Asférický okulár f 23 mm, 62″, 1 1 /4″
 • Hybridní hledáček opticko-projekční 5×24

Technické parametry jsou na výbornou

I když jsme doposud „hvězdařině“ moc neholdovali, důkladně jsme se na použití tohoto teleskopu připravili. S tím pochopitelně souviselo i nastudování základního ovládání, terminologie a parametrů, jež je vhodné při nákupu takového výrobku sledovat. Díky tomu teď můžeme vypíchnout přednosti, jakými se teleskop Star Discovery GoTo 150/750 prezentuje.

V první řadě mile překvapí maximální užitečné zvětšení, které je až 300x. Jak asi uzná jakýkoliv čtenář, to se s běžným dalekohledem rozhodně nedá srovnat. Použit je optický systém Newton. Vstupní průměr je celých 150 mm a ohnisko 750 mm. Jestliže vás zajímá, jaký je zvolen hledáček, je to 6×30.

Pro ještě zkušenější zájemce o tuto techniku lze dodat, že limitní magnituda je 13,6, rozlišení 0,9“ a okulárový výtah je 1 ¼“.

Mocný a zároveň skladný

Jak můžete sami dle výše uvedených informací tušit, teleskop Star Discovery GoTo 150/750 vám toho přinese více než dost. A to přitom nejde o žádný převelký produkt, který byste nebyli schopni přenést, uzvednou a složit do kladnější a mobilní podoby.

Dokazují to ostatně rozměry tubusu, jež jsou 65×18 cm. Transportní rozměry celé sady jsou pochopitelně také přijatelné. Jeto 87x49x26 cm a 80x40x30 cm. Hmotnost je pak 10 kg a 6 kg. Pokud jde o váhu samotného tubusu, ta je 4 kg.

Při manipulaci s teleskopem Star Discovery GoTo 150/750 byste rozhodně měli zacházet s maximální opatrností. I když je výrobcem deklarována jistá odolnost, přece jenom jde o citlivější techniku. Ta má však díky kvalitě odpovídající životnost a pozorovací výsledek je dle našeho laického názoru naprosto dokonalý. Popravdě, pozorování oblohy tímto teleskopem je velice návykovou záležitostí. Z našeho pohledu ideální přístroj pro to, jak se stát hvězdářem snadno a rychle.

Výhody teleskopu Star Discovery GoTo 150/750:

 • Snadno přenosné zařízení, které se vejde všude.
 • Díky jeho vnitřní konstrukci si užijete vynikající pozorování planet, Měsíce a hvězd.
 • Jeho zaměření je také na deep-sky objekty.
 • Spousta uživatelů ocení i GoTo montáž.
 • Teleskop Star Discovery GoTo 150/750 je vhodný pro děti a začátečníky.

Nevýhody teleskopu Star Discovery GoTo 150/750:

 • Pokud budete teleskop neopatrně transportovat a převážet, může vzniknout častější potřeba kolimace.
 • Pro někoho mohou být pořizovací náklady vyšší. V porovnání s konkurenčními výrobky jde však o velice kvalitní model.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Sdílejte recenzi

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.