Recenze kola Rock Machine Blizzard 50

Rate this post
Vzhledem k tomu, že to opravdové jaro už tu bude co nevidět, snažili jsme se pro vás otestovat něco, co se vám v takovém období jistě hodí. Dnes s největší pravděpodobností potěšíme hlavně milovníky pohybových aktivit, konkrétně vyznavače cyklistiky. Budou to milovníci jízdy na kole v terénu, pro něž bude možná tato recenze inspirací pro nákup nového kola.

Rozhodli jsme se otestovat horské kolo Rock Machine Blizzard 50 ročník 2017, který je dle našeho uvážení už poměrně dostupnou cenovou variantou. My jsme v tomto případě vsadili na líbivou modrou variantu.

Krása střídá údiv

Je pravdou, že jsme zvyklí na „normálnější“ horská kola, takže když nám přišel model Rock Machine Blizzard 50 a dali jsme jej celý do kupy, přišlo poměrně velké nadšení. Na to, jak vypadá horské kolo bytelně, je poměrně lehké. Dokazuje to váha 15,5 kg. Z velké míry je to způsobeno duralovým materiálem. Velikost kol 29“, bytelné křivky a moderní design. Už tohle byla předzvěst toho, že s horským kolem se bude krásně jezdit na klikatých a hrbolatých cestách. O tom ale nikdo z nás neměl pochyb, protože Rock Machine Blizzard 50 se pyšní celoodpružením.

Něco málo z technického soudku

Abychom byli v představování tohoto pánského horského kola co možná nejobjektivnější, seznámíme vás s některými technickými zajímavostmi tohoto modelu. Ty budou možná více říkající pro zaryté milovníky kol, ale i přesto si neodpustíme pár technických poznámek.

Už letmý pohled na horské kolo Rock Machine Blizzard 50 prozrazuje, že se můžete těšit na výbavu v podobě kotoučových kol, což je u této cenové kategorie naprostý standard. Přední vidlice má celkový zdvih 160 mm a jde o model Rock Shox Sector Silver RL, Tapered, 15 mm Boost. Těšit se můžete na počet přesmykačů 1×11 a na zadní tlumič Rock Shox Monarch RL. Ten odvedl v terénu také hodně práce a my jsme byli doslova nadšeni. Jestliže prahnete po tom, abychom byli ještě více konkrétní u technického popisu, pak tedy nemáme zbytí.

 • Představec Race Face Ride 31.8mm
 • Sedlovka Kind Shox LEV Integra 125mm Dropped Post
 • Gripy ONE MTB Lock-on dual density kraton-gel
 • Sedlo RM Peak Race
 • Pláště Schwalbe Tough Tom 27.5×2.35″

Tohle všechno vede k tomu, že si jízdní zážitek skutečně užijete.

Jízda a řazení na výbornou

Recenze horského kola Rock Machine Blizzard 50 pochopitelně vznikala v terénu, takže je třeba sdělit pár zážitků. Jízdní vlastnosti jsou z našeho pohledu bezkonkurenční. O plynulé přehazování se stará přesmykač Shimano SLX FD-M7025 D-type, takže jednotlivé převody tam padaly, jako po másle. O brzdném účinku v tomto případě není nutné pochybovat, vždyť použity jsou brzdy Shimano BR-M425 hydraulic disc brake 180. Když jsme se vydali do terénu, rozhodně jsme si nemohli stěžovat ani na jistý posed a postoj, na což mají určitě pozitivní vliv i kliky Race Face Ride Boost 32T.

Pokud tedy hledáte horské kolo all mountain, pak je model Rock Machine Blizzard 50 dozajista zajímavou volbou. Nastavitelnost a přizpůsobitelnost některých částí a celková bytelnost nás o tom jednoznačně přesvědčily. Na své si v tomto případě přijdou všichni sportovní jezdci a ti kdo chtějí zdolávat všechny nástrahy a překážky v terénu bez sebemenšího problému.

 

Výhody horského kola Rock Machine Blizzard 50:

 • Propracovaná a dokonale vyvážená geometrie.
 • Prvotřídní aktivita závěsu.
 • Vynikající jízdní vlastnosti.
 • Perfektní brzdy.
 • Nádherný design horského kola.

Nevýhody horského kola Rock Machine Blizzard 50:

 • Absence přitvrzení tlumiče.
 • Pro něho může být odrazující cena.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Sdílejte recenzi

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.