Recenze kapslí do kávovaru: Nescafé Dolce Gusto, Tassimo Jacobs Krönung, Tchibo Cafissimo

Rate this post
Kapslové kávovary jsou hodně populární součástí moderních kuchyní. Vzhledem k tomu, že téměř každý si dnes dopřává kávu tohoto typu, rozhodli jsme se, že pro vás otestujeme několik nejprodávanějších kapslí, respektive se zaměříme na jejich vhodný výběr.

V potaz připadá hned několik značek, jakými jsou Nescafé Dolce Gusto, Tassimo Jacobs Krönung a Tchibo Cafissimo. U všech třech je nutné vlastnit kávovar odpovídající značky, aby šly použít ty správné kapele. Takže ve výsledku si vybíráte nejenom kapsle, ale i příslušný kávovar.

Rozdílné velikosti kapslí

Když si objednáte od každé značky jedno balení zjistíte, že první odlišnosti lze zpozorovat právě na samotných obalech. Například u Nescafé Dolce Gusto nepočítejte s tím, že byste do kávovaru této značky mohli vložit jinou kapsli, to rozhodně nejde. Trochu univerzálnější tvar mají kapsle Tassimo Jacobs Krönung. Ty mimochodem lze zaměnit i za alternativní značky, jakými jsou například Starbucks. Kapitolou samou o sobě jsou pak kapsle Tchibo Cafissimo.

Dostupné příchuti

Při procházení produktových nabídek velice rychle zjistíte, že asi nejomezenější originální nabídku příchutí má kupodivu Tassimo Jacobs Krönung, i když v tomto případě můžete využívat spoustu nejrůznějších alternativ. U kapslí Nescafé Dolce Gusto jsme zjistili, že vybírat si můžete asi z šestnácti příchutí. Ještě větší nabídkou se pak prezentují kapsle Tchibo Cafissimo.

Někdy však pestřejší výběr neznamená více. Raději se zaměřujte na to, jaká káva vám chutná nejvíce. Kromě 100% Arabici můžete využívat i kapsle spojující chuť Arabici s robustou.

Jen pro představu uvedeme, co všechno můžete zakoupit například v produktově nejbohatším zastoupení kapslí Tchibo Cafissimo.

  • Latte macchiato
  • Caffe Latte
  • Cappuccino
  • Horkou čokoládu, ale také obyčejný čaj

Počet kapslí

My jsme pro testování zvolili ty nejzákladnější a vesměs asi nejmenší balení kapslí, ať už Nescafé Dolce Gusto, Tassimo Jacobs Krönung a Tchibo Cafissimo. Obvykle šlo o počet osmi až šestnácti kapslí. Při jejich výběru však spoustu potenciálních zákazníků nemusí zajímat jenom lahodná chuť kávy, ale také náklady na jeden šálek. V tomto případě můžeme s jistotou říci, že nejdražší, ale možná i nejchutnější jsou právě kapsle Tchibo Cafissimo.

Celkové náklady na pití kávy z kapslí můžete pochopitelně minimalizovat tak, že investujete do většího balení, kdy se náklady na jednu kávu rapidně snižují. A kupodivu právě Tchibo Cafissimo vám dokáže nabídnout celkem velká balení od 80 do 100 kusů. Zbývající Nescafé Dolce Gusto a Tassimo Jacobs Krönung zakoupíte v baleních po 28 až 30 kapslích.

Dávejte si pozor na množství kávy v kapsli

Z námi realizované recenze na kapsle do kávovaru jsme vyvodili ještě jedno praktické doporučení. Hlídejte si množství kávy uváděné na obalech. Přišli jsme na to, že tyto hodnoty se mohou výrazným způsobem lišit. A důležité je vědět také to, že tento údaj se obvykle vztahuje na celkové množství kapslí dohromady. To znamená, že je třeba dělit tuto hodnotu počtem kapslí. V průměru se objem kávy na jednu kapli pohyboval od 5 do 8 gramů.

Výhody kapslí do kávovaru:

  • Jednoduchá a časově nenáročná příprava kávy.
  • Přesně daná dávka kávy.
  • Možnost vyzkoušet různé druhy kávy bez větší investice do celého balení kávy.

Nevýhody kapslí do kávovaru:

  • Vyšší cena za jeden šálek kávy.
  • Někomu může vadit chuť kávy oproti automatickým kávovarům, které ji melou čerstvou.
  • Je lepší vyhýbat se kapslím staršího data.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Sdílejte recenzi

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.