Recenze telefonů Samsung Galaxy S10 – tři varianty

Rate this post
Mobilní telefon Samsung Galaxy S10 je relativně žhavou novinkou, o tom není žádných pohybností. Vždyť jeho oficiální představení proběhlo teprve v únoru 2019. Vzhledem k tomu, že o něm není psáno zatím tolik informací, rozhodli jsme se naší dnešní recenzi pojmout trochu jinak. Nebudeme vám jako spousta ostatních serverů prezentovat vždy každý model zvlášť, ale přineseme vám praktické srovnání nabízených variant.

Jde konkrétně o tři typy vyhotovení mobilního telefonu Samsung Galaxy S10. Nejlevnější z verzí je Samsung Galaxy S10e, pak je to zlatá střední třída Samsung Galaxy S10 a nejluxusnější model Samsung Galaxy S10+. A jaké jsou mezi nimi rozdíly?

Rozměry a konstrukce

Začněme pravděpodobně tím nejzákladnějším, co bude zajímat asi každého čtenáře recenze mobilních telefonů Samsung Galaxy S10. O jak velké modely se jedná?

Když začnete u nejlevnějšího Samsung Galaxy S10e, připravte se na zařízení o velikosti 5,8“ s rozlišením displeje 2 280 x 1 080 pixel. Jemnost displeje je 435 PPI a celková velikost činí 142x70x7,9 milimetrů. Tomu odpovídá i přiměřená hmotnost 150 gramů.

Prostřední varianta a asi jedna z nejobvyklejších je Samsung Galaxy S10. Tento telefon už jde víceméně s dobou, pokud jde o velikost displeje. Přiměřená „placka“ má 6,1“ a rozlišení displeje 3 040 x 1 440 bodů. To samo o sobě vypovídá o jemnějším provedení 551 PPI. Skutečná velikost telefonu je 150x70x7,8 milimetrů a hmotnost činí 157 gramů.

A nyní se pojďme trochu podrobněji zahledět na nejluxusnější provedení Samsung Galaxy S10+. Úhlopříčka displeje je 6,4“ s rozlišením 3 040 x 1 440 pixel s jemnou 526 PPI. I když je o něco menší nežli u středního modelu, rozdíly rozhodně nepoznáte. Největší verze tohoto mobilního telefonu má velikost 158x74x7,8 milimetrů a hmotnost 175 gramů. Jak můžete vidět, každý si z pohledu velikosti přijde na to své.

Důležité je ještě zmínit, že všechny tyto prémiové varianty mají stejně kvalitní displej Dynamic AMOLED.

Odlišnosti v malých detailech

Je pravdou, že velikost jednotlivých modelů je asi tím největším rozdílem. I přesto si při srovnání daných variant můžete všimnout ještě malých detailů. Typickým příkladem je velikost operační paměti RAM. Zatímco modely Samsung Galaxy S10 a Samsung Galaxy S10+ mají 8 192 MB, tak nejlevnější verze Samsung Galaxy S10e má jen 6 144 MB. Co se týče uživatelské paměti, procesoru a jeho výkonu, jsou na to všechny tři mobilní telefony naprosto shodně.

Další z rozdílů čekejte v případě kapacity baterie, což je na druhou stranu logické s přihlédnutím k celkové velikosti. Nejmenší kapacitu baterie má Samsung Galaxy S10e. Ta je 3 100 mAh. Mobilní telefon Samsung Galaxy S10 má kapacitu baterie 3 400 mAh a největší model pak 4 100 mAh.

Za kvalitu si připlatíte

Vzhledem k tomu, že jde o vlajkové lodě společnosti Samsung, můžete očekávat jen to nejlepší. Od rychlé a kompletní konektivity, přes pokrytí všech telefonních pásem, až po špičkové fotoaparáty a nejnovější operační systém Android 9 Pie. Odlišnosti budou zřejmé hlavně v pořizovacích nákladech.

Když zvolíte verzi se 128 GB paměti, za Samsung Galaxy S10 zaplatíte přibližně 19 500 Kč, za model Samsung Galaxy S10 asi 23 500 Kč a za největší verzi až 25 500 Kč.

Výhody mobilního telefonu Samsung Galaxy S10:

  • Špičkový hardware
  • Rychlé odezvy a reakce mobilního telefonu
  • Propracovaný vzhled
  • Dostatečně velká paměť
  • Kompaktní rozměry
  • Vynikající fotoaparát

Nevýhody mobilního telefonu Samsung Galaxy S10:

  • Vyšší cena
  • Někomu může chybět notifikační LED dioda
  • Slabší výdrž baterie
  • Možná lehce zhoršený zvukový projev proti konkurenčním modelům

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Sdílejte recenzi

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.