Vyzkoušeli jsme samoobslužnou automyčku

Rate this post
Dnešní recenze bude trochu výjimečná v tom, že jsme si neobjednali konkrétní zboží na zkoušku a netestovali jej v kanceláři nebo doma, jak jsme zvyklí. Tentokrát jsme vyrazili do terénu a vyzkoušeli si jednu službu na vlastní kůži. V tomto směru potěšíme asi každého majitele automobilu. Naším cílem se totiž stala samoobslužná automyčka.

Vyjeli jsme do jedné z pražských automyček, kterých se však po celém území České republiky nachází více než dost. Takže je v podstatě jedno, k jaké si zajedete. Naše osobní zkušenost plyne ze samoobslužné myčky společnosti BKFCarWash.

Intuitivní prostředí a jednoduchost

samoobsluzna automyckyJe třeba zmínit, že toto je naše první zkušenost se samoobslužnou myčkou. Obvykle využíváme služeb myčky s obsluhou, takže toto je ve své podstatě premiéra. O to milejší překvapení nás však čekalo. Člověk se postaví před intuitivní zařízení nebo chcete-li automat, kde si zvolí odpovídající program, uchopí hadicí s vysokým tlakem vody a může se pustit do umývání vozidla.

Kvalita zpracování všech součástí je na vysoké úrovni. A to víme o tom, že tato samoobslužná automyčka zde stojí poměrně dlouhou dobu a je hojně využívána. Hovoří o tom mimochodem fakt, že se za námi v průběhu mytí začala tvořit fronta.

O technologiích tohoto zařízení ale naše recenze nebude. Pojďme se vrhnout na to, s čím se jako řidiči dostanete opravdu do styku.

Pestrý výběr mycích programů

Na počátku všeho nás čekal elektronický systém platby, prostřednictvím něhož jsme si vlastně předplatili námi zvolený program. Ovládání za pomoci tlačítek jde snadno a rychle a vše je opatřeno prvky proti vandalismu, což je pochopitelné. Zvolit jsme mohli některý z těchto programů.

Program číslo jedna bylo předmytí a turbo postřik, což je vlastně taková příprava na bezkontaktní mytí za pomoci vody s nižším tlakem. Abychom vše otestovali dopodrobna, využili jsme samozřejmě všechny programy, které vám nyní popíšeme trochu blíže.

  • Základní mytí spočívalo v bezkontaktním tlakovém omytí. Teplá voda se postarala o smytí mechanických nečistot a chemie z auta.
  • Poté následoval program zvaný Oplach, jímž se odstranily ještě drobné pozůstatky nečistot po předchozím základním mytí.
  • Za přínosný považujeme program Vosk, díky kterému své auto omýváním vody smísené s patřičným koncentrátem dostatečně ošetříte. Teplá voda zapříčiní to, že vosk na kapotě rychle zasychá.
  • Následoval závěrečný oplach karoserie demineralizovanou vodou, díky čemuž vás pak nečeká žádné otírání auta a podobné věci.

O všech těchto programech si ostatně můžete přečíst na stránkách výrobce http://bkfcarwash.cz/. Jako bonus na závěr doporučujeme využít také volitelný program postřik ráfků, s nímž si šetrně omyjete disky kol a zbavíte je nejrůznějších šmouh a skvrn.

Od teď jedině bezkontaktní myčka aut

bkfcarwashJe třeba konstatovat, že samoobslužnou myčku aut jsme si skutečně oblíbili a pokud patříte mezi ty, kdo nechtějí dávat auto do kartáčové automyčky a hýčkáte si jej, pak je tohle ideální volba. My jsme byli s myčkou BKFCarWash spokojeni od A až do Z. Není se proto čemu divit, že prodej automyček tohoto typu je na vzestupu a objevují se v dalších a dalších městech, nejenom v těch velkých. A je to vlastně dobře, protože ruční mytí získává kvůli své šetrnosti na stále rostoucí popularitě.

Výhody samoobslužné automyčky:

  • Maximální šetrnost ke karoserii vozu.
  • Komplexní výběr programů, který vám umožní umýt auto od A až do Z.
  • Cenová dostupnost a volba volitelných programů.
  • Používání vysoce kvalitních tekutých doplňků šetrných k vozidlu.

Nevýhody samoobslužných automyček:

  • Bezkontaktní automyčky se ještě nenachází všude, takže občas za nimi musíte do vzdálenějšího města.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Sdílejte recenzi

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.