Recenze projektoru Wifi FOREVER MLP-100

3.6/5 - (17 votes)
Lidé si do svých domácností stále častěji pořizují dataprojektory, které jim přináší nevšední a nadstandardní filmový zážitek. Dávno pryč jsou doby, kdy tato zařízení byla nedílnou součástí jen kancelářských prostor. Dnes tyto výrobky představují všestranného pomocníka určeného k libovolným účelům.

Proto jsme se rozhodli otestovat jeden z oblíbených modelů projektorů a přinést vám podrobnější recenzi výrobku Wifi FOREVER MLP-100.

forever.eu

Vzhled dataprojektoru

Domácí elegance, tak by šel označit design dataprojektoru, který kombinuje černou a šedivou barvou. Plastové tělo působí na omak bytelně a jistě odpustí i hrubší zacházení. Vrchní část je prakticky vyčleněna ovládacím prvkům jakými jsou zoom a ostření, včetně všech ovládacích tlačítek.

Na levé straně naleznete vstupy v podobě HDMI, SD, AV a dvou portů USB. Napravo je situováno napájení. Součástí dataprojektoru Wifi FOREVER MLP-100 je také praktický dálkový ovladač.

forever.eu

Výbava dataprojektoru Wifi FOREVER MLP-100

Vás jako uživatele bude pravděpodobně stejně jako nás zajímat nejenom vzhledová stránka produktu. Velkou roli hraje to, co se skrývá pod obalem. V tomto případě je to LED světelný a grafický procesor Mali-450 MP. Co se týče konkrétních parametrů, zaujmou vás jistě následující řádky.

 • Nativní rozlišení 800×480 px a maximální rozlišení 1920×1080 px
 • Obrazový formát 4:3 a 16:9
 • Kontrast 1500:1
 • Jas 1200
 • Integrovaná paměťová karta 4 GB

Procesor MStar Quad s jádrem ARMv7 pracující na frekvenci 900 – 1 000 MHz si poradí s řadou multimediálních formátů. To nás potěšilo nejvíce. Prostřednictvím dataprojektoru nebyl problém prohlédnout si libovolný obsah – MPG, RMVB, WMF, RM, AVI, MOV, WKV, ale také FLV. Výjimkou nebyly ani obrázky JPEG, PG, BMP a PNG.

Android pro snadné ovládání

forever.eu

Na dataprojektoru Wifi FOREVER MLP-100 oceníte nejenom hardware, ale i dobře zpracovaný software. Ten je v tomto případě řešen s pomocí operačního systému Android, konkrétně ve verzi 4.4.4. K rukám se vám tak dostane přehledné a intuitivní administrační rozhraní, kde si nastavíte vše k obrazu svému. Zkrátka takový multimediální zázrak.

Optimální projekční vzdálenost a životnost

Tato recenze výrobku Wifi FOREVER MLP-100 vám mimo uvedeného prozradí ještě několik důležitých informací. Osobně jsme vyzkoušeli projekční vzdálenost 1 – 3,5 metru a je třeba uznat, že je naprosto dostačující, ať už si umístíte dataprojektor do pokoje nebo jej využijete k venkovnímu promítání v pergole.

Co se týče provozu, výrobce uvádí maximální dobu nepřetržitého fungování až 12 hodin. Provozní doba je kolem 30 000 hodin. To je více, než dobré.

Výhody projektu Wifi FOREVER MLP-100

 • Minimální pořizovací náklady pohybující se kolem 3 500 Kč.
 • Bez problému přehrává videa z USB.
 • Úprava lichoběžníkového zkreslení.
 • Nízká provozní spotřeba.

Nevýhody projektoru Wifi FOREVER MLP-100

 • Trochu hrubší zaostřování.
 • Škoda, že obsahuje pouze verzi Android 4.4.4.
 • Při silnějším vnějším světle je jas 1200 hraniční.
 • Jas bohužel nelze upravovat.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Sdílejte recenzi

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.