Recenze nejlevnějsí pračky se sušičkou LG F84G6TDM2N

3/5 - (5 votes)
Pračky se sušičkou značky LG v poslední době nabývají na oblibě. Tato společnost se zaměřuje na inovativní řešení a desingové provedení svých výrobků.

LG pračka se sušičkou se prodává v mnoha provedeních. Naše recenze se zaměří na nejlevnější provedení pračky se sušičkou nesoucí označení LG F84G6TDM2N.

Nejlevnějsí pračka se sušičkou LG F84G6TDM2N

Společnost LG jde cestou složitějšího označení, které obecně při výběru pračky se sušičkou komplikuje její výběr a obecně zesložiťuje vyhledávání a orientaci. Jelikož však přináší mnoho funkcí, které konkurence ve stejné cenové kategorii nenabízí, stojí za to se složitějším vyhledáváním prokousat.

Všechny modely pračky se sušičkou LG včetně té nejlevnější nabízí invertovaný motor s desetiletou zárukou a 6 Motion Direct Drive. U některých prodejců lze také navíc dokoupit prodlouženou záruku. Obecně se vzhled jednotlivých typů pračky se sušičkou LG příliš neliší. Hlavní rozdíly se skrývají ve funkcích.

Jaké tedy funkce nabízí nejlevnější model LG F84G6TDM2N jehož doporučená cena je 15.990 Kč?

Funkce pračky se sušičkou LG F84G6TDM2N

Pračka se sušičkou je předem plněná, lze ji otevřít do plných 180 stupňů. Dvířka mají zvenčí plastový a zevnitř skleněný průhled, díky kterému nedochází k postupnému odření a zmatování povrchu. Dvojité okno zamezuje přehřátí dvířek při sušení, což ocení nejvíc všetečné prstíky malých zkoumálků.

Tento model vypere na prací cyklus až 8 kg prádla, což bohatě stačí i pro vícečlennou rodinu. Horší už je to s kapacitou na sušení, která činí 5 kg. Obecně ale zákazník kupující kombinaci pračky se sušičkou musí počítat se sníženým množstvím prádla během sušení. Řešení je nasnadě. Pokud volíte program praní a sušení v jednom, nenaplníte pračku se sušičkou na plnou kapacitu. Díky tomu bude mít prádlo během sušení dostatek prostoru. Další variantou je vyprání 8 kg prádla a po dokončení pracího cyklu vyjmutí části prádla. Může jít například o kousky oblečení nevhodných k sušení, jakými jsou například trička s nápisy nebo jemné prádlo s krajkami.

V základním modelu naleznete 13 pracích programů a 8 programů sušení.

Prací programy LG F84G6TDM2N:

 • Bavlna
 • Bavlna Smart
 • Syntetika
 • Dětská péče
 • Sportovní oblečení
 • Vlna
 • Rychlý 30
 • Intenzivní 60
 • Máchání a odstředění
  plus kombinace se sušením

Mezi pracími programy stojí za zmínku možnost vyprání lehce nošeného oblečení na 20 nebo 30 stupňů za pouhých 30 minut. Další skvělou variantou pro Softshell, Coolmax nebo Gore-tex je program sportovní oblečení. Rodiny s malými dětmi využijí dětskou péči, která přináší díky E motion pohybům bubnu odstranění pevných skvrn bílkovinného původu. Zároveň probíhá intenzivní máchání, díky němuž lze program považovat za antialergický.

Sušící programy:

 • Suché do skříně
 • Suché k žehlení
 • Studený vzduch
 • Časové sušení 30, 60, 90, 120 a 150 minut.

Sušení probíhá v osmi variantách. Nejekonomičtější spotřeby elektrické energie a vody dosáhnete při volbě programů praní a sušení zároveň. Díky šestému smyslu pračka sama zvolí délku celého pracího cyklu a upraví dobu sušení s ohledem na množství vloženého oblečení. Idealní variantou pro jemné tkaniny je program studený vzduch, který nejlevnějsí varianta pračky se sušičkou LG F84G6TDM2N též nabízí. Jiné značky pračky se sušičkou nemají variantu časového sušení, i tímto se značka LG odlišuje od konkurence.

Shrnutí modelu LG F84G6TDM2N

Pračka se sušičkou LG F84G6TDM2N patří k základním modelům této značky. Proto je třeba se smířit s menší kapacitou bubnu a nižším počtem programů, jako je například absence čištění párou nebo osvěžení prádla, či program pro snadné žehlení.

Ovšem oproti konkurenčním značkám praček se sušičkou nabízí ve stejné cenové kategorii mnohem víc. Naprostým vítězem se stává ve spotřebě vody a elektrické energie. Na prací cyklus pračka použije 56 litrů, na praní a sušení 93 litrů. Spotřeba energie na praní a odstřeďování činí 1,04 kWh a za cyklus včetně sušení pouhých 5,44 kWh.

Upozornění: U této pračky pozor na její přesné rozměry. V technické specifikaci na stránkách výrobce je udávaná hloubka 55 cm. Do rozměrů není zahrnut ovládací knoflík a dvířka.

Výhody pračky se sušičkou LG F84G6TDM2N

 • Malá spotřeba vody a energie.
 • Dokonalý poměr cena/výkon.
 • Desetiletá záruka na motor pračky.

Nevýhody pračky se sušičkou LG F84G6TDM2N

 • Recenzovaný model nabízí dětskou pojistku, která ovšem nefunguje na zapnutí či vypnutí pračky. Dotykový displej i kolečko pro volby programu tedy zablokuje a dítě tak nemůže programy měnit v jejich průběhu, může ovšem kdykoli během pracího cyklu úplně ukončit běh pračky, stisknutím tlačítka na vypnutí pračky. Tedy, dětská pojistka tak vlastně neplní svůj účel.
 • Další nevýhodou je nemožnost kombinovat všechny prací programy s přídavnými funkcemi. U některých programů tak nemůžete zintenzivnit máchání, zvýšit teplotu či nastavit otáčky podle vaší potřeby.
 • Tento konkrétní model nabízí funkci odloženého startu až 24 hodin, ovšem minimální doba začíná až na dvou hodinách. Tedy žádná možnost působení odstraňovače skvrn s následným automatickým spuštěním programu.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Sdílejte recenzi

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.