Google Chromecast 2 – recenze mocného multimediálního pomocníka

5/5 - (1 vote)
Lidé dnes doslova prahnou po multimediálním světě. Největší potřeba vyvstává při zobrazování obsahu mobilního telefonu na televizoru. Možnost přehrát si libovolné video, pročíst pracovní prezentace na velké ploše nebo si jen tak vytvořit z TV malý počítač.

K tomu slouží jedna velice originální hračka, jejíž výrobce je sám Google a my jsme měli možnost ji v naší recenzi vyzkoušet. Je to Google Chromecast 2, což je upravená a vylepšená původní první verze. Pojďte se tedy s námi podívat na to, co tato věcička umí.

Vzhled dostál jistého pokroku

Po vybalení Google Chromecast 2 si budete myslet, že jste si objednali klasické jojo, minimálně tak na nás zapůsobil černý předmět s logem Chrome na přední straně. Podrobné zkoumání vás ale z tohoto omylu velice rychle vyvede.

Nedílnou součástí výrobku je pevný konektor HDMi, prostřednictvím kterého jej připojíte ke svojí televizi. K napájení lze využít krátký kabel s microUSB konektorem. Pokud byste zezadu televizoru už neměli dostatek slotů, je tu samozřejmě další konektor pro přivedení napájení z elektrické zásuvky.

Co se týče vnější schránky Google Chromecast 2, dočkáte se ještě dvou zabudovaných tlačítek. To miniaturní slouží k resetování zařízení a pro jeho stisknutí budete muset použít například špendlík. Druhé klasické tlačítko je určeno k zapínání, potažmo spárování se zařízením.

Mile nás překvapil aplikovaný magnet, jež zaručuje vynikající soudržnost kabelu USB u těla Google Chromecast 2, což hodnotíme jako kladný prvek recenze.

Instalace je vskutku jednoduchá

Poté, co si dostatečně prohlédnete malý Google Chromecast 2, je nejvyšší čas jej zapojit do televize. V okamžiku, kdy ho připojíte k HDMi portu, povětšinou na to váš televizor zareaguje a detekuje nové zařízení. Ihned se vám nabídne možnost instalace.

V závislosti na tom, s jakým typem mobilního operačního systému se k zařízení připojíte, budete odkázáni na stažení adekvátní aplikace. Podpora je samozřejmě nejenom pro námi použitý Android (aplikace ke stažení zde), ale také pro iOS (aplikace ke stažení zde) nebo Microsoft Windows.

Jen několik málo kroků stačilo k tomu, abychom vše kompletně nastavili a Google Chromecast 2 byl připraven k plnohodnotnému použití.

Co všechno jsem s Google Chromecast 2 vyzkoušeli?

První co nám nedalo, bylo určitě zobrazení sledovaných kanálů z YouTube. To vše velice rychle, navíc ve Full HD kvalitě. Nutno podotknout, že přehrávat můžete i ostatní obsah z Hulu, Netflix, Alza Media, Google Play a ostatních zdrojů.

Dále jsme v rámci recenze otestovali zrcadlení obrazovky tabletu a telefonu, což bylo velice příjemné, takže to co vidíte na telefonu nebo tabletu, uvidíte ve zvětšené podobě na televizoru. Velkého nadšení se dostane hráčům her, kteří se mohou těšit na velice originální zážitek.

Výjimkou nebyl ani internetový prohlížeč a několik dalších aplikací. Příjemné bylo i to, že jsme nezaznamenali žádné záseky nebo snižování výkon telefonu a tabletu po připojení ke Google Chromecast 2.

Výhody Google Chromecast 2:

 • Nenáročnost z pohledu instalace a následné obsluhy.
 • Originální vzhled.
 • Dokonalý poměr cena/výkon.
 • Praktické napájení přímo z televize, takže nikde nemusí být vidět žádné kabely.
 • Komunikace prostřednictvím WiFi.

Nevýhody Google Chromecast 2:

 • V případě vzhledu mohou někomu vadit otisky prstů na těle produktu.
 • Neumožňuje přehrávání 4K.
 • Neumí si poradit s některými atypickými video formáty.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Sdílejte recenzi

Mohlo by se vám líbit...

3 komentáře

 1. Viktor napsal:

  Podporuje aplikace 02TV Air/Go a HBO Go. Tedy, že si chromecast propojíte s aplikací v telefonu, ale přehrávaný obsah (film) se stremuje z internetu rovnou přes chromcast do TV (HD). Přes telefon se pak už jen ovládá aplikace….. pauza, přetočení dopředu a dozadu atd.

 2. Marek Podhorský napsal:

  Po nainštalovaní ap. Google Home neponúka možnosť na iPad zrkadliť obrazovku. (Streaming videa funguje.) Pri tablete s Android nie je problém so zrkadením obrazovky. Viete mi poradiť prečo to nejde ?

 3. Redakce SuperKup.eu napsal:

  V obou těchto situacích se přímo obraťte na toho, kdo Vám Google Chromecast prodal, případně na výrobce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.