Recenze elektrické sekačky EINHELL GE-CM 43 LI M Kit

Elektrickou nebo benzínovou sekačku vlastní doma pravděpodobně každý majitel rodinného domu, potažmo zahrady, o níž je třeba se starat. Všimli jsme si však, že poslední dobou se čím dál více rozmáhají především akumulátorové sekačky, a tak vznikl poměrně rychle nápad na to, vyzkoušet takový stroj a sepsat potenciálním zájemcům recenzi.
Po delším hledání jsme se dopracovali k tomu, že se naším cílovým produktem stane akumulátorová sekačka EINHELL GE-CM 43 LI M Kit. Ta je cenově přijatelná a nabízí toho opravdu dostatek.

Pevné a odolné šasi

Většina našich recenzí začíná popisem vnějších částí daného produktu a nejinak tomu bude také u této sekačky. Ta po složení disponuje velice přijatelnými rozměry, a hlavně její celkové zpracování působí bytelným dojmem. Největší vliv na to má pravděpodobně odolné šasi, jehož výrobním materiálem je speciální a hodně pevný plast.

Co jsme na akumulátorové sekačce EINHELL GE-CM 43 LI M Kit ocenili pravděpodobně nejvíce, je velký sběrný koš s kapacitou až 63 litrů. Ten je navíc vybaven indikátorem o stavu naplnění. Díky takovému objemu nemusíte moc často koš vysypávat.

Další věcí jsou větší kolečka, hlavně ta zadní, jež zaručují komfortnější pojezd a nikterak nečiní trávník, který přejedou.

Co bychom ještě rádi vypíchli, tak je nastavitelná rukojeť, a to ve třech výškových polohách, takže sekat může opravdu kdokoliv, ať už půjde o malou nebo velkou osobu.

Jak je to s parametry sekačky EINHELL GE-CM 43 LI M Kit?

Vzhledem k tomu, že se nám moc akumulátorových sekaček do ruky nedostalo, může být toto hodnocení trochu neobjektivní, ale posuzujeme výkon a práci sekačky s těmi klasickými elektrickými a u nich člověk přece moc dobře ví, co může očekávat.

Recenze akumulátorové sekačky EINHELL GE-CM 43 LI M Kit tak může pokračovat například tím, že vám sdělíme, na jaký záběr sečení se můžete těšit. Je to rovných 43 cm. Už samotným výrobcem je tento model doporučován pro plochy až nad 500 m2. S přihlédnutím k tomu, že sekačka vydržela na jedno nabití lehce přes jednu hodinu provozu, tak to celkem odpovídá. Faktem je, že součástí balení jsou dva akumulátory s kapacitou 4000 mAh, takže omezovat se moc nemusíte. Navíc plnohodnotné nabití jedné baterie trvá asi 1,5 hodiny.

Je pravdou, že každý má trochu jiné požadavky na výšku posekaného trávníku. V tomto směru je akumulátorová sekačka EINHELL GE-CM 43 LI M Kit celkem variabilní. Nabízí totiž až šest úrovní výškového nastavení, a to v rozmezí od 25 do 75 mm.

Po zkušenostech se sekáním s elektrickou a benzínovou sekačkou je třeba zmínit, že akumulátorové provedení nepřináší nic závratně nového, ale povyšuje sekání na trochu jinou úroveň. Hlavně se vyhnete nežádoucímu prodlužovacímu kabelu.

Výhody akumulátorové sekačky EINHELL GE-CM 43 LI M Kit:

  • Kontrola nabití baterií je přístupná a přehledná díky třem LED kontrolkám.
  • Použit je velice kvalitní bezuhlíkový motor Einhell XCore.
  • Speciální nabíjecí baterie můžete použít i v jiných typech zahradní techniky, a to především řady Power X-Change.
  • Součástí balení jsou nejenom dva akumulátory, ale také speciální mulčovací set.
  • Pokud se rozhodnete sekačku převážet z místa na místo, přijde vám vhod integrované madlo.

Nevýhody akumulátorové sekačky EINHELL GE-CM 43 LI M Kit:

  • Zavádějící může být informace o tom, že sekačka je vhodná pro zahrady s plochou nad 500 m2, protože pak budete sekat na hranici vybití akumulátorů.
  • Někomu může přijít hlučnější provoz v souvislosti s tím, že jde o akumulátorový model. Volnoběžné otáčky se pohybují kolem 3 000 ot./min.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Sdílejte recenzi
  • 1
    Share

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *