Recenze čerpadla Fieldmann FVC 4001-EK

Rate this post
Dnešní recenzí uděláme radost především domácím kutilům a lidem se zahradou či rodinným domkem. Po delší době jsme se totiž rozhodli otestovat trochu jiný výrobek, než je běžná spotřební elektronika a podobně. Volba padla na celkem specifický produkt, kterým je čerpadlo Fieldmann FVC 4001-EK. Jde o ponorné čerpadlo, jehož hlavní účel je poměrně zřejmý. Přečerpat vodu z jednoho místa na druhé.

Vzhledem k tomu, že na trhu je celkem dost čerpadel obdobného typu, měla by vám tato recenze pomoci při rozhodování. Ne nadarmo nese ponorné čerpadlo Fieldmann FVC 4001-EK označení produkt roku 2019 v oblasti čerpadel. Zkrátka přijatelná cena v kombinaci se zajímavými technickými parametry.

Fyzické provedení čerpadla

Jestliže patříte k milovníkům zahradní techniky tohoto výrobce, pak vás asi nepřekvapí, že ponorné čerpadlo Fieldmann FVC 4001-EK má typicky světle zelenou barvu. A to jak samotné čerpadlo, tak snímač. Jde o poměrně kompaktní zařízení, které dosahuje výšky 34 cm a šířky 23 cm. Tyto rozměry hrají celkem podstatnou roli v okamžiku, když chcete čerpadlo spouštět přesně daným otvorem, odkud bude čerpána voda.

cerpadlo Fieldmann FVC 4001 EK

zdroj obrázku: fieldmann.cz

Co se týče materiálového zpracování, všude je použit víceméně tvrzený plast, který je na omak odolný, takže se nemusíte při prvním kontaktu s jinými předměty obávat výraznějších škrábanců, natož nějakého poškození. Vše je konstruováno tak, aby dlouhodobě vydrželo pod vodou. Při testování jsme nezaznamenali žádné netěsnosti nebo jakékoliv problémy tohoto typu.

Jestliže vás zajímá hmotnost ponorného čerpadla Fieldmann FVC 4001-EK, pohybuje se kolem 3 kg, což je také velice přijatelná hodnota z hlediska přenášení a následného uskladnění.

Motorová část čerpadla

Součástí ponorného čerpadla je pochopitelně elektromotor, který je ve své podstatě hnacím motorem pro čerpání vody. Vzhledem k tomu, že jde o elektromotor 230 V, provoz čerpadla tedy vyžaduje přísun elektrické energie. Tu můžete zajistit poměrně dlouhým přívodním kabelem. Ten je nedílnou součástí výrobku. Jeho délka dosahuje 10 m. Maximální příkon elektromotoru je 0,75 kW.

Jaké jsou čerpací parametry?

Nyní se pojďme věnovat tomu, k čemu vlastně ponorné čerpadlo slouží. Tedy k čerpání samotné vody. Využití modulu Fieldmann FVC 4001-EK vám umožní maximální hloubku ponoru čerpadla 8 m. Tento údaj je zároveň i maximální dopravní výškou, odkud budete schopni provést čerpání vody. Minimální výška je pochopitelně na hodnotě nula.

Co se týče samotného průtoku, ten maximální dosahuje 12 metrů krychlových za hodinu. Jinak řečeno, 12 kubíků za hodinu. I to je velice slušný parametr v souvislosti s tím, kolik ponorné čerpadlo Fieldmann FVC 4001-EK stojí a k čemu je primárně určeno.

Automatický plovák se o vše postará

Možná se ptáte, jak je to se zapínáním čerpadla? Co když jej zapomenete vypnout a ono poběží na sucho a vy jej zničíte? Tak přesně k takovému scénáři nikdy nemůže dojít, o čemž jsme se pochopitelně přesvědčili v praxi. V první řadě je to proto, že ponorné čerpadlo Fieldmann FVC 4001-EK je vybaveno ochranou proti chodu na sucho. A za druhé má plovák s čidlem, který detekuje klesající hladinu vody a podle toho čerpadlo zapíná a vypíná. Jde o zcela automatický a bezobslužný proces, díky němuž má čerpadlo poměrně široké možnosti využití.

Při čerpání vody s tímto výrobkem narazíte ještě na dvě podstatné věci. Tou první je určitě fakt, že maximální teplota čerpané vody by neměla přesáhnout hranici 35 stupňů Celsia, podle čehož je nutné čerpadlo využívat. Když bude teplota vyšší, výrobce už nezaručuje dlouhodobou funkčnost jednotlivých komponent. Pokud budete s ponorným čerpadlem Fieldmann FVC 4001-EK čerpat špinavou vodu, může to probíhat bez obav z pevných částic, jež mohou dosahovat maximální velikosti 35 mm. S tím vším si ponorné čerpadlo hravě poradí. I tuto přínosnou vlastnost jsme vyzkoušeli.

cerpadlo Fieldmann FVC 4001 EK II

zdroj obrázku: fieldmann.cz

Připojit můžete různé hadice

Princip fungování čerpadla je asi každému jasný. Čerpadlo se umístí do vody, zapne a následně čerpá vodu spodní částí. A právě nyní se dostáváme k tomu, kudy je voda odčerpávána pryč. Přesouvána je skrze výtlačné hrdlo, které je u ponorného čerpadla Fieldmann FVC 4001-EK také z plastu. Vzhledem k tomu, že vystupuje mimo tělo čerpadla, je třeba dbát jisté opatrnosti, abyste si jej větší ranou neurazili nebo nepoškodili tak, že voda bude unikat.

Na toto výpustné hrdlo jsme při testování navlékli hadici o velikosti jeden palec. Je ale pravdou, že koncovka je poměrně univerzální a je možné na ni nasadit také hadici o velikosti dva palce. Výjimkou není ani použití jedné přípojky o velikosti jednoho palce se závitem. Ten pak hadici udrží bez nutnosti používat hadicové spony.

Pořiďte si praktické příslušenství

Pokud se rozhodnete pro výběr tohoto ponorného čerpadla Fieldmann FVC 4001-EK na základě naší recenze, jistě neuděláte chybu. Alespoň my se tak domníváme po vyzkoušení tohoto výrobek. V závěru však chceme poukázat ještě na to, že součástí čerpadla může být i praktické příslušenství.

  • Hadicové spony odpovídajícího průměru.
  • Hadice pro odčerpávání vody.
  • Pevná šňůra pro zavěšené ponorného čerpadla.

Výhody ponorného čerpadla Fieldmann FVC 4001-EK:

  • Na svou cenu poměrně výkonné čerpadlo.
  • Kvalitní zpracování.
  • Velice jednoduchý a intuitivní provoz.
  • Snadno si poradí s kalnou vodou.

Nevýhody ponorného čerpadla Fieldmann FVC 4001-EK:

  • Někomu může vadit celoplastové provedení.
  • S větší hloubkou klesá tlak při čerpání.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Sdílejte recenzi

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.