Recenze LEGO Technic 42141 Závodní auto McLaren Formule 1

Rate this post
Hrát by si měly nejenom děti, ale také dospělí. A přesně toho jsme se chytli při vymýšlení nového tématu pro další recenzi. Naším cílem se stala stavebnice LEGO. Tu zná bezpochyby každý milovník podobných hraček. O LEGU snil v dětství bezpochyby každý. Námi skládaný model ovšem není ničím obyčejným. Jedná se o propracovanou kopii závodní formule. Je to LEGO Technic 42141 Závodní auto McLaren Formule 1.

Obsahové složení

LEGO Technic 42141 Závodní auto McLaren Formule 1 dorazilo jak jinak než v originální a krásné krabici. Ta byla poměrně velká, protože uvnitř se nachází početné množství jednotlivých dílků. Je to celkem 1 432 dílů, takže ve své podstatě žádná skládačka pro děti. Je pravdou, že oficiálně tento model LEGA cílí spíše na ty starší a milovníky stavebnic pro dospělé. Doporučený věk je 18+.

LEGO tohoto typu spadá do kategorie Technic. Primárními zákazníky jsou fanoušci Formule 1, mezi které se mimochodem řadíme také. Po rozbalí krabice a vyndání jednotlivých dílků jsme věděli pouze jediné. Výsledný model LEGO Technic 42141 Závodní auto McLaren Formule 1 bude 650 milimetrů dlouhý, 270 milimetrů široký a 130 milimetrů vysoký. A to už je úctyhodný kousek zabírající místo na polici.

LEGO Technic 42141 Zavodni auto McLaren Formule 1

zdroj: lego.com

Model promyšlený do nejmenšího detailu

Víte, co je na tomto LEGU to nejzajímavější? Při jeho vymýšlení pracovalo na modelu hned několik pověřených odborníků. Byly to nejenom designéři společnosti LEGO, ale také inženýři z McLaren Racing. Formule 1 totiž kopíruje jejich model, a to do nejmenšího detailu.

Každému staviteli se na ústech jistě vytvoří úsměv od ucha k uchu, když zjistí, že model do nejmenšího detailu odpovídá reálné podobě. Typickým příkladem je šestiválcový motor s pohyblivými písty. Skládat jednotlivé komponenty bylo skutečně nezapomenutelným zážitkem. A když si k tomu připočtete ještě diferenciál, zavěšení kol a funkční řízení, jenom stěží lze modelu LEGO Technic 42141 Závodní auto McLaren Formule 1 cokoliv vytknout.

I když může skládání LEGA v tomto podání vypadat na první pohled jako složitý proces, nebojte se. Součástí stavebnice je pochopitelně podrobný návod, podle něhož můžete postupovat. Nás osobně mile překvapilo i to, že v této brožuře jsou popsány zajímavosti související se vznikem modelu a vůbec samotné spolupráce McLaren Racing a LEGO.

Výstavní model se vším všudy

Už když jsme se pustili do prvního skládání dílků bylo nám hned jasné, že o špičkovou kvalitu a provedení každého detailu nebude žádná nouze. A tomu tak opravdu je. Vše do sebe zapadá jako ulité. Každý dílek je precizně zpracován. Zkrátka, sestavování LEGA pro náročné, čemuž samozřejmě i částečně odpovídá cena tohoto modelu. Aby byla věrohodnost se skutečným modelem opravdu reálná, jsou v balení dodávány také nálepky sponzorů. Ty přidávají na celkové autentičnosti. Když jsme se pak po dlouhé době dopracovali k sestavení LEGO Technic 42141 Závodní auto McLaren Formule 1 a k nalepení nálepek s logy, výsledek byl famózní. Tohle je stavebnice, se kterou si užijete nejenom spoustu zábavy, ale zároveň se rozptýlíte, uvolníte a budete prožívat chvíle příjemné relaxace. Výsledek v podobě věrohodné Formule 1 si pak s nadšením vystavíte na viditelné místo. O tom nemějte žádných pochyb.

Výhody LEGO Technic 42141 Závodní auto McLaren Formule 1:

  • Věrohodný model odpovídající skutečnosti i v malých detailech.
  • Řada pohyblivých součástí, včetně šestiválcového motoru.
  • Zábava na dlouho dobu, což dokazuje 1 432 dílků.
  • Precizní zpracování dílů a jednotlivých komponent.
  • Součástí balení jsou nálepky s logy sponzorů.

Nevýhody LEGO Technic 42141 Závodní auto McLaren Formule 1:

  • Pro někoho možná vyšší pořizovací cena.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Sdílejte recenzi

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.