Recenze AKU vrtačky Makita HP457DWE

Dnešní recenzí potěšíme pravděpodobně domácí kutily, pro které jsme otestovali AKU šroubovák nebo chcete-li AKU vrtačku Makita HP457DWE. Prověřený model stovkami spokojených zákazníků, o jehož přednostech jsme měli možnost přesvědčit se na vlastní kůži.

Volba tohoto výrobku ostatně nebyla až tak úplně náhodná. Když jsme probírali bohatá produktová portfolia značek, chtěli jsme něco cenově dostupného i pro běžného člověka a hlavně kvalitního. A to Makita HP457DWE rozhodně je, což dokazuje ocenění Produkt roku 2017.

Obsah balení

Pojďme se tedy pustit do recenze Makita HP457DWE a to pěkně od začátku. Zmínka by totiž měla nejprve padnou o tom, co vám přijde domů, když si objednáte tento model. Základem všeho je pochopitelně AKU vrtačka Makita HP457DWE. Tím to ovšem nekončí. My jsme zvolili výbavu se dvěma náhradními akumulátory, jež by měly být dle našeho mínění naprostou samozřejmostí. Je to pochopitelné a logické. Když pracujete a dojde vám baterie, není nic snazšího než sáhnout po druhé nabité a pokračovat dál v práci.

Kromě toho jsme obdrželi také praktickou rychlonabíječku a rychlosklíčidlo. Takovou pomyslnou třešničkou na dortu je pak transportní plastový kufr v barvách této značky. Ten se rozhodně neztratí, protože AKU šroubovák Makita HP457DWE v něm snadno a pohodlně přepravíte z místa na místo nebo pěkně uložíte do regálu.

Dvourychlostní vrtačka se vždycky hodí

Pokud bychom se měli zaměřit na ty největší přednosti AKU vrtačky Makita HP457DWE, určitě je třeba zmínit dvě rychlosti. Prachotěsná planetová převodovka s kovovými převody nachází uplatnění při vrtání nejrůznějších předmětů. Ostatně, dokazuje to i vrtací výkon.

 • Ocel 13 milimetrů
 • Kámen 13 milimetrů
 • Dřevo 36 milimetrů

S tímto produktem se můžete setkat jak pod názvy AKU vrtačka Makita HP457DWE, tak AKU šroubovák Makita HP457DWE. Věřte, že tento nástroj je celkem univerzální a zastane všechny tři požadované činnosti – vrtání, příklepové vrtání a šroubování. U něj nás mile překvapil utahovací moment, který se rozděluje na ten měkký 24 Nm a tvrdý 42 Nm.

AKU vrtačka tak akorát do ruky

Nejsou to pochopitelně jenom ryze technické parametry, na něž se zaměřuje recenze Makita HP457DWE. Uvést musíme také to, že AKU vrtačka má velice příjemnou a ergonomicky tvarovanou rukojeť. Její pogumovaný povrch je dobrý na dotek a nikterak nevykluzuje z ruky. Ostatně, omezovat vás nebude ani samotná hmotnost, jež je 1,8 kilogramů. Za ní se skrývají přesné rozměry 232 x 83 x 240 milimetrů.

Jen pro úplnost ještě uvedeme, že použitý akumulátor v AKU šroubováku Makita HP457DWE je 18 V/1,5 Ah.

Po našem testováním musíme sdělit, že Makita HP457DWE je opravdu kvalitním kusem náčiní, který se bude jistě vyjímat v regálu nejednoho kutila. Dočkat se můžete především ideálního poměru mezi pořizovací cenou a výkonem.

Výhody AKU vrtačky Makita HP457DWE:

 • Bohatá výbava AKU vrtačky, ve které nechybí kufr ani dvě baterie.
 • Počítat můžete s dlouhou výdrží na jedno nabití.
 • Dostatečný výkon si poradí i s betonem.
 • Do sklíčidla můžete umístit vrták do velikosti 13.
 • Příjemná regulace otáček, jíž lze využívat od těch nejnižších až po ty nejvyšší.

Nevýhody AKU vrtačky Makita HP457DWE:

 • Majitele starších zařízení značky Makita může zamrzet nekompatibilita baterií.
 • Za pořádnou kvalitu si trochu připlatíte, takže pro leckterého domácího kutila může být cena vyšší.
 • Je potřeba si zvyknout na jemnější sklíčidlo.
 • Nepočítejte s tím, že AKU vrtačka Makita HP457DWE má přisvětlování, jako je tomu u vyšších modelových řad.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Sdílejte recenzi
 • 1
  Share

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *