Recenze vertikutátoru Fieldmann FZV 2400-E

Rate this post
Krásná travnatá zahrada je snem každého majitele rodinného domu. Pokud se vám stále nedaří vypěstovat kvalitní trávník, dnešní recenze vás jistě potěší. Zaměřili jsme se na zahradního pomocníka, který je naprostou nezbytností při pěstování „anglického trávníku“. Rozhodli jsme se otestovat oblíbený vertikutátor Fieldmann FZV 2400-E. Elektrický pomocník zajišťující dokonalé provzdušnění půdy.

Obsah balení

Když si objednáte vertikutátor Fieldmann FZV 2400-E, počítejte s tím, že si ho budete muset složit. Nejde však o nic náročného. Samotný vertikutátor je pochopitelně v celku. Připevnit k němu ale musíte madla a sběrný koš. Vše zvládne i naprostý laik podle přehledného manuálu.

Součástí balení je tedy vertikutátor, včetně koše a dvou vyměnitelných válců. Těm se budeme věnovat podrobněji v následujících řádcích.

Technické parametry vertikutátoru

Ještě, než se zaměříme na reálné zkušenosti s tímto zahradním pomocníkem, prozradíme vám, jaké jsou technické parametry tohoto výrobku. Z pohledu příkonu jde o zlatou střední cestu, tedy 1 500 W. To je dostatečná síla pro záběr 320 mm. Při provzdušňování půdy nebudete pociťovat žádný zesláblý výkon. Všechna vyházená tráva se ukládá do koše o objemu 40 litrů. Ten odpovídá samotnému záběru.

Vertikutátor Fieldmann FZV 2400-E je díky výše uvedeným parametrům vhodný především pro zahradní plochy o velikosti do 800 m2. Pokud máte větší zahradu, vyplatí se přemýšlet o nástupci tohoto přístroje, jímž je Fieldmann FZV 4010-E. Jeho záběr už je přece jenom 40 cm a příkon má 1 800 W.

Fieldmann FZV 2400 E

zdroj: fieldmann.cz

Dva válce udělají hodně práce

Příjemným faktem je to, že k vertikutátoru Fieldmann FZV 2400-E dostanete hned dva válce, z nichž jeden už je po nákupu nasazen. Součástí balení je i klíč pro výměnu druhého válce. První válec je vertikutační s šestnácti noži. Právě s pomocí něho provzdušníte samotnou půdu. Narušíte jím kořínky staré trávy a dáte prostor pro růst té nové. Vertikutátor Fieldmann FZV 2400-E umožňuje výškové nastavení nožů ve čtyřech krocích. Dejte si ale pozor na to, abyste nezajížděli příliš hluboko do země a trávník naopak nezničili.

Druhý válec přijde určitě také vhod. I my jsme si ho vyzkoušeli. Od snadné výměny, až po samotnou funkčnost. Jde o provzdušňovací válec s šestnácti pružinami. S ním naopak perfektně vyčešete trávník od staré uschlé trávy. Za sebou budete vidět vyčištěnou trávu, která se bude moci konečně nadechnout a tím jí umožníte opětovný růst.

Pohon rozhodně nepotřebujete

Jestliže si myslíte, že práce s vertikutátorem Fieldmann FZV 2400-E bude bez pohonu obtížná, jste značně na omylu. O tom jsme se ostatně přesvědčili na vlastní kůži. Právě použité válce při kontaktu s půdou zajišťují v podstatě samochodný pohyb, takže vy vertikutátor jenom řídíte. Pokud vám přijde, že koš se zaplní poměrně brzy, provádějte práce bez něj a všechen odpad potom můžete sebrat klasickou sekačkou s velkým košem. Tento způsobem práce nám nakonec přišel daleko lepší a efektivnější, nežli časté zastavování a vysýpání koše.

Výhody vertikutátoru Fieldmann FZV 2400-E:

  • Vynikající poměr cena vs. výkon.
  • Ideální na menší zahradní plochy do 800 m2.
  • Lehký při práci, takže se moc nenadřete.
  • Jednoduché a rychlé složení, včetně výměny samotných nožů.
  • Nabízí čtyři úrovně nastavení výšky.
  • Praktický je sběrný koš.

Nevýhody vertikutátoru Fieldmann FZV 2400-E:

  • Menší koš je poměrně rychle zaplněn.
  • Někdy nedojde k naplnění celého koše a vertikutátor zanechává trávu za sebou.
  • Nože jsou uloženy do umělé hmoty, takže jde o víceméně neopravitelnou záležitost při poškození.
  • V závislosti na terénu se může někomu zdát trochu slabší výkon.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Sdílejte recenzi

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.