Recenze televize Samsung UE50KU6072

4.2/5 - (6 votes)
V rámci dnešního testu se nám dostala do ruky televize Samsung UE50KU6072. Smart LED TV s vysokým rozlišením 4K neboli 3840×2160 pixel, kterou jsme podrobili zátěžovému testu v dnešní recenzi. Na úvod je třeba zmínit, že televize se pyšní úhlopříčkou 125 cm, tedy 50 palců, což je mezi zákazníky velice vyhledávaný rozměr.

Dost však bylo řečí, pojďme se podívat na celkový vzhled a hlavně parametry televize Samsung UE50KU6072.

Kvalitní zpracování tenkého těla

V okamžiku, kdy si z krabice vybalíte televizor Samsung UE50KU6072, osloví vás na první pohled vynikající technické parametry z pohledu velikosti. Překvapilo nás, že tloušťka televizoru je pouhých 6,3 cm. S ní samozřejmě souvisí i šířka 112,9 cm a výška 65,4 cm. Váhu cca 12,2 kg řešit netřeba.

Televizor můžete umístit buď do přídavného podstavce, nebo zainvestujete do držáku na stěnu, do něhož televizní plochu zasadíte.

Z pohledu připojení jsme byli mile překvapeni. Počet vstupů a výstupů musí stačit každému běžnému uživateli i tomu, kdo chce Samsung UE50KU6072 spárovat s domácím kinem či jiným zařízením podobného typu.

 • 3x HDMI
 • Vstupní RF
 • 1x Kompozitní vstupy a výstupy
 • 1x LAN
 • 2x USB 2.0
 • Servisní CI konektor
 • Optický výstup
 • Digitální Audio výstup

Co nás překvapilo na televizi Samsung UE50KU6072?

Tak v první řadě to bude určitě kvalitu obrazu, o níž netřeba u produktů tohoto výrobce jakkoliv pochybovat. 4K UHD rozlišení obrazu zde koresponduje s PurColor technologií. Ta cílí především na barevné podání jednotlivých detailů, díky čemuž bylo dosaženo skutečně reálného zobrazení barev. A to na všech přehrávaných videích, jež jsme na televizoru pustili.

V této souvislosti nesmíme zapomenout ani na technologii HDR. Ta v podání Samsungu dělá opravdové divy. Vyšší úroveň jas v některých scénách je toho jasným důkazem. S obrazem nás ohromili ještě dvě další technologie.

 • UHD Upscaling
 • UHD Dimming

Televize se nám ovládala skutečně snadno

Za dobu testování jsme se setkali s nejrůznějšími televizory a je pravdou, že některé značky, potažmo modely disponovaly náročnějším ovládání. U Samsungu UE50KU6072 je tomu naopak. Ovládání v tomto případě razí heslo „v jednoduchosti je krása“.

Vystačíte si jen s několika málo funkčními tlačítky, abyste se dopracovali požadovaného výsledku. A vzhledem k tomu, že jde o chytrou Smart TV, tak se televize pyšní funkcí Smart View. Naše snaha spárovat televizor s mobilním telefonem za pomoci aplikace byla pro nás naprostou hračkou. A ano, opravdu to funguje bez jakýchkoliv komplikací.

Jediné, co jsme nezkoušeli, je připojení herní konzole, což přináší díky úhlopříčce skutečně velkou a pestrou herní plochu. Samsung UE50KU6072 to však umožňuje.

Výhody testované televize Samsung UE50KU6072:

 • Energetická třída A se spotřebou jen 93 W.
 • Vestavěný digitální přijímač DVB-T2/C/S2.
 • Vysoký dynamický rozsah a vylepšení rozlišení pro živější barvy.
 • USB přehrávač s bohatým počtem podporovaných formátů pro přehrávání videa, hudby a obrazů.

Nevýhody testované televize Samsung UE50KU6072:

 • V případě potřeby lepšího zvukového projevu se nesmíte spoléhat pouze na výstupní audio výkon 20 W, ale musíte si pořídit ideálně domácí kino.

Námi testovaný televizor Samsung UE50KU6072 prošel na výbornou a s klidným svědomím jej můžeme doporučit každému, kdo shání kvalitní a dostatečně velký obraz s věrnými barvami. O přednostech mimochodem hovoří i ocenění Heureka produkt roku 2016.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Sdílejte recenzi

Mohlo by se vám líbit...

2 komentáře

 1. František napsal:

  Dobrý den, má prosím tady ta TV sluchátkový výstup? Děkuji za radu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.