Recenze robotické sekačky Riwall PRO RRM 1000

Rate this post
Vlastníte zahradu kolem domu, o kterou se musíte pravidelně starat prostřednictvím sekání? Tato činnost vás už přestává bavit? Potom se vám naše dnešní recenze stane možná přínosnou inspirací. Rozhodli jsme se totiž otestovat robotickou sekačku Riwall PRO RRM 1000. Ta se pojí nejenom s velice přijatelnými cenovými náklady, ale také s kvalitou provedení a dobrými technickými parametry.

Moderní sekací algoritmus má zelenou

Možná se budete psát, proč padla volba právě na robotickou sekačku Riwall PRO RRM 1000. Důvod byl celkem zřejmý. Když jsme se začali zajímat o robotické sekačky, právě u tohoto modelu byl prezentován novodobý sekací algoritmus. Proto jsme zařízení podrobili testování.

Příjemná je na této sekačce jednoduchost. S robotickou sekačkou Riwall PRO RRM 1000 přijde přehledný návod a vše potřebné. Stačí jen umístit nabíjecí stanici, rozmístit obvodový drát a stisknout jediné tlačítko. Poslední část berte pochopitelně v uvozovkách, ale ano, takto triviální je používání této sekačky.

Zajímavé technické parametry

Robotická sekačka Riwall PRO RRM 1000 je vhodná pro pozemky od 200 do 800 metrů čtverečních. To znamená menší a středí zahrady kolem domu. Díky akumulátoru 28 V je sekačka schopna vydržet na jedno nabití asi 90 minut. Zhruba za dvě hodiny je nabitá a opět může vyjet do terénu. S tím si mimochodem také celkem slušně poradila, i když testováno bylo spíše na rovině.

Pakliže se ale na vaší zahradě nachází nakloněné roviny, nemusíte zoufat. Riwall PRO RRM 1000 totiž disponuje senzorem pro náklon a převrácení, takže by se nemělo stát, že ji čeká nečekaná havárie či kolize. Ostatně v kapitole o stoupání je prezentován údaj 30 stupňů. I to se cenní vzhledem k tomu, že by mělo jít o automatické a bezúdržbové řešení.

K důležitým technickým parametrům robotické sekačky Riwall PRO RRM 1000 patří i záběr 24 centimetrů, tři otočné nože a nastavitelná výška sečení. Tu jsme ověřili na vlastní kůži a je opravdu postřehnutelná. Nastavit si můžete od 25 do 65 milimetrů. Co nás skutečně mile překvapilo bylo to, že sekačka je docela tichá. Dokazuje to hodnota 65 dB.

Sázka na jistotu

Recenze robotické sekačky Riwall PRO RRM 1000 je svým způsobem sázkou na jistotu, a to proto, že za plastovým šasi se skrývá prověřený bezuhlíkový motor PowerMax. Možná i díky němu má sekačka celkovou hmotnost 8,5 kilogramu.

Během našeho testu jsme měli možnost vyzkoušet i dešťové senzory. V průběhu sekání totiž začalo pršet a robotická sekačka Riwall PRO RRM 1000 se sama otočila a namířila si na nabíjecí stanici umístěnou pod střechou. Další sečení bylo automaticky zahájeno až poté, co trávník vyschnul. I to se v tomto případě cení.

Výrobce dokonce uvádí, že použitý moderní algoritmus je natolik vyladěný, že sekačka lze předem stanovené sečené plochy vybírá takové trasy, aby došlo k co nejefektivnějšímu posekání trávníku.

Výhody robotické sekačky Riwall PRO RRM 1000:

  • Jde o český výrobek s prodlouženou zárukou na čtyři roky.
  • Kvalitně posečená tráva
  • Výdrž při zastřihávání malé výšky trávníku je delší než udávaná hodnota.
  • Velice přijatelný poměr cena/kvalita.
  • Jednoduché ovládání.
  • Nízká hmotnost, což přijde při zdolávání terénu vhod.

Nevýhody robotické sekačky Riwall PRO RRM 1000:

  • Někdy se může zdát volba trasy sekačky trochu nelogická, ale ve výsledku je vše důkladně posekáno.
  • Někomu může chybět přístřešek v ceně výrobku, který je třeba si vyrobit nebo robotickou sekačku umístit na vhodné místo.
  • Sekačka je ideální na rovný terén bez výmolů.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Sdílejte recenzi

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.