Recenze levného robotického vysavače Sencor SVC 7020

5/5 - (1 vote)
Robotické vysavače jsou typem produktů, které nachází stále více příznivců především u ženského pohlaví. Vždyť je to ve své podstatě sen každé hospodyňky, vlastnit robotický vysavač, jež za ní odstraní všechny nečistoty na podlaze. A to bez starostí, práce, ztráty drahocenného času a podobných neduhů jako doposud.

Jestliže nechcete do tohoto výrobku investovat příliš peněz, pak vám může být nápomocna naše recenze na robotický vysavač Sencor SVC 7020. Ten lze s přehledem pořídit do 2 000 Kč, což je s přihlédnutím k odvedené práci velice zajímavá cena.

Jenže, vyplatí se vůbec nákup tak levného produktu? Na to vám odpoví následující řádky.

Levnější, ale dostačující zpracování vysavače Sencor SVC 7020

zdroj: sencor.cz

Po doručení zabaleného robotického vysavače Sencor SVC 7020 jsme byli plni očekávání, jak takový „levný“ model vlastně vypadá. Po vytažení vysavače z krabice na nás čekalo poměrně milé překvapení. Výrobek s plastovým šasi působí velice elegantně a budí dojem luxusního pomocníka. Ani na omak nejde o nic hrozného. Díky aplikovaným čidlům byste si neměli vysavač otlouct ani o zeď a nábytek.

Rozměry modelu Sencor SVC 7020 jsou 27 x 27 x 7,8 centimetrů při hmotnosti 1,5 kilogramů. Takže nenápadný pomocník, kterého však v prostoru rozhodně nepřehlédnete. Jeho příkon je 25 W a sací výkon 7 W, což je pro sběr nečistot dostačující. Žádný hloubkový úklid od tohoto robotického vysavače rozhodně nečekejte. I když je pravdou, že je vybaven speciální antistatickou prachovkou a funkcí „mopu“.

Hlučnost je 55 dB, což je téměř zanedbatelné. Při kapacitě baterie 800 mAh nám Sencor SVC 7020 vydržel uklízet zhruba 45 minut.

Funkce a čidla myslí na spoustu věcí

Robotický vysavač Sencor SVC 7020 můžete využít na spoustu odlišných typů podlah. Nejsou to pouze ty laminátové či vinylové, ale také dřevěné, klasická lina, popřípadě dlažba.

O dokonalý úklid se výrovek postará i díky dvěma postranním rotujícím kartáčům, které si bez mrknutí oka poradily s rohy, kam jsme schválně nasypali drobky.

zdroj: sencor.cz

Velkou předností vysavače jsou samozřejmě bezpečností čidla zabraňující nežádoucím srážkám, a hlavně pádům ze schodů. V tomto ohledu jsme našli až čtyři rozdílná nastavení. Z praktických funkcí lze jmenovat následující.

  • Odnímatelná kolečka pro snazší čištění.
  • Světelné kontrolky dobíjení a stavu baterie.
  • Vypnutí robotického vysavače při zablokování koleček.

Nastavte si vysavač dle vlastních potřeb

Co se týče nastavení vysávání, vyhráli jsme si. A to díky třem programům, jimiž robotický vysavač Sencor SVC 7020 disponuje. Program „Along the Wall“ zajišťuje pohyb podél stěn, program „Spiral“ zase pohyb po spirále a program „Random“ posouvá vysavač náhodným směrem.
Obávat se nemusíte ani menších překážek v cestě, což jsme si ověřili na vlastní kůži. Vysavač je schopen překonat prážek o výšce až 1 centimetr.

Výhody robotického vysavače Sencor SVC 7020:

  • Dobře si poradí se zvířecími chlupy.
  • Dostatečný výkon pro každodenní úklid bez práce.
  • Ideální do menších prostor – na jedno nabití zvládne byt 2+kk o ploše 60 m2.
  • Vynikající poměr cena/výkon.

Nevýhody robotického vysavače Sencor SVC 7020:

  • Není ideální volbou pro koberce.
  • Musíte jej ručně dobíjet.
  • Někdy chaoticky jezdí a na vynechaná místa se už nevrátí.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Sdílejte recenzi

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.