Recenze mobilního alarmu s dálkovým ovladačem YL-105

Rate this post
Po nějaké době jsme se rozhodli, že pro vás otestujeme další z bezpečnostních prvků, který můžete využít v domácnosti, dílně, garáži, v podstatě kdekoliv. Jde o mobilní alarm s dálkovým ovládáním YL-105. Cenově nenáročné zařízení, které toho sice moc nenabízí, na druhou stranu plní skvěle svůj účel. A o to přece jde. Právě jednoduchost a přínos tohoto výrobku nás přesvědčil o tom, že bychom jej měli vyzkoušet.

YL 105

K čemu slouží mobilní alarm?

Mobilní alarm s dálkovým ovladačem YL-105 dělá přesně to, co od takového alarmu očekáváte. Upozorní vás na nežádoucí pohyb na daném místě, a to prostřednictvím poměrně hlasitého alarmu. Vzhledem k tomu, že ho lze použít také bez přívodu elektrické energie, můžete tímto způsobem rychle a bez obtíží ohlídat v podstatě jakýkoliv prostor.

Základní parametry mobilního alarmu

Každého z vás asi bude zajímat, jakými technickými parametry vlastně disponuje tento typ alarmu. Základní jednotka je vybavena snímačem, který má úhel pokrytí 110°. V tomto případě jde o vertikální i horizontální úhel. Dosah takového snímače se pohybuje kolem šesti metrů. To je ideální řešení právě v těsné blízkosti nemovitostí nebo při hlídání vstupu do konkrétních místností.

Jednotka je napájena prostřednictvím akumulátorů AA 1,5V. Pro provoz potřebujete čtyři baterie, které ovšem nejsou součástí balení. Příjemným zjištěním pro nás bylo to, že mobilní alarm s dálkovým ovladačem YL-105 lze napájet i z elektrické sítě. Postačí vám k tomu adaptér DC 6V/200 mA. Ten ovšem také nenajdete v balení. Když víte, že alarm budete používat na jednom místě, kde se nachází zásuvka, určitě se vyplatí o dokoupení uvažovat.

Hlučný alarm a dálkové ovládání

Pojďme ale pokračovat v popisu dalších důležitých parametrů mobilního alarmu. Je to určitě samotná siréna, která je schopna vydávat poměrně nepříjemný zvuk o 105 decibelech. Ten, když uslyší jakýkoliv zloděj, raději prchne, protože alarm přiláká pohledy sousedů a lidí kolem. Tím pádem plní svůj účel.

Pokud se budete chystat vejít do prostor, které máte hlídané prostřednictvím mobilního alarmu, využijte dálkový ovladač. Ten má podobu praktické klíčenky a jeho používání je více než jednoduché. Obsahuje totiž tlačítko On a Off, s čímž si poradí bezpochyby každý uživatel. IR dálkový ovladač má dosah kolem deseti metrů, takže alarm vypnete ještě dříve, než se přiblížíte k pohybovému čidlu. My jsme byli s funkčností nadmíru spokojeni a vždy vše zafungovalo tak, jak má. Před použitím nezapomeňte do ovladače vložit baterie 3x AG13 (LR44). Ty už jsou součástí balení.

Praktická nám přišla možnost propojení dálkového ovladače s více alarmy. Díky tomu byste si mohli zabezpečit více prostor najednou. Zároveň je vhodné zmínit, že o indikaci zabezpečení jste informováni prostřednictvím LED diod. I to je velice praktická pomůcka, díky níž se vyhnete mnohým planým poplachům. Pokud tedy nechcete do zabezpečovacího systému investovat příliš peněz a hledáte levnou alternativu pro méně kritická místa, je tohle jeden z možných adeptů.

Výhody mobilního alarmu s dálkovým ovladačem YL-105:

  • Velice snadná montáž.
  • Triviální ovládání, které pochopí naprosto každý.
  • Nízká cena oproti jiným podobným řešením.
  • Velká hlasitost sirény, takže je dostatečně slyšet.

Nevýhody mobilního alarmu s dálkovým ovladačem YL-105:

  • Vzhledem k ceně je zapotřebí počítat s „lacinějším“ zpracováním.
  • Alarm lze v některých případech ovládat i jiným typem ovladače.
  • Občas mohou alarm spustit vedlejší jevy.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Sdílejte recenzi

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.