Recenze mobilního telefonu Huawei P20 Lite 4GB/64GB Dual SIM

Mobilní telefon Huawei P20 Lite 4GB/64GB Dual SIM je poměrně žhavým témat posledních dnů. Cenově dostupný model, který dělá vrásky konkurenci na čele. Mobil pokrývající střední třídu a zaměřený hlavně na celkovou eleganci. Na té se mimo jiné podepisuje také vykrojený displej připomínající o mnoho dražší iPhone X.

Díky velké popularitě jsme se rozhodli, že model Huawei P20 Lite 4GB/64GB Dual SIM jednoduše otestujeme, abychom vám mohli přinést recenzi, na základě níž si uděláte lepší představu o tom, zda je tento mobil vhodný právě pro vás.

Design zaujme naprosto každého

Jestliže patříte k milovníkům vykrojených displejů, pak vám bude hrát Huawei P20 Lite 4GB/64GB Dual SIM do noty. Minimální rámeček jen umocňuje vykrojení displeje, které působí velice elegantním dojmem. K tomu přispívá i 2,5D tvrzené sklo na displeji. Po vyjmutí z krabice nám telefon padl okamžitě do ruky, a to i přes svoji velikost 5,84 palce.

huawei.com

Pokud telefon omačkáte ze všech stran, zjistíte, že žádné povrzávání, prohýbání a podobné nepříjemnosti vás u tohoto modelu nečekají. Kvalita zpracování je zde na vysoké úrovni. K té samozřejmě přispívá nejenom kovový rámeček, ale i zadní skleněná záda. Zajímavá jsou i velice originální barevná pojetí.

Na těle mobilního telefonu Huawei P20 Lite oceníte několik nepřehlédnutelných prvků, které zvyšující zábavní a pracovní zážitek z používání mobilu.

 • Čtečka otisku prstů umístěná na zadní straně telefonu. Její situování je na tak dokonalém místě, že telefon s naprostou jistotou odemknete ukazováčkem vždy, když jej uchopíte do ruky.
 • Duální fotoaparát s přisvětlovací diodou.
 • Tlačítka na pravé straně pro zapnutí telefonu a ovládání hlasitosti.

huawei.com

Jemný displej s vynikajícími parametry

Nyní se pojďme podrobněji věnovat jednotlivým částem telefonu Huawei P20 Lite 4GB/64GB Dual SIM. V první řadě nás oslovil displej s širokoúhlým rozlišením, ani ne tak svou velikostí, jako jemností a barevným spektrem. Rozlišení 2 280 x 1 080 pixel a 16,7 milionů barev jsou toho jasným důkazem.

Dotykové vrstvě nelze cokoliv vytknout. Telefon reaguje dokonale ve všech místech a není tedy problém s ovládáním.

I přesto, že jsme doposud nevyužívali telefony s vykrojeným displejem, velice rychle jsme si na takový bonus zvykli. Horní okraje slouží k praktickému zobrazení jednotlivých údajů a ikon. Přímo ve vykrojené části se pak nachází 16 Mpx fotoaparát s rozlišením 4 608 x 3 456 pixel, včetně dalších senzorů. Například senzor přiblížení a okolního světla. Nechybí ani možnost odemykání obličejem, která je poměrně spolehlivá.

Větší citlivost předního fotoaparátu je určitě také k dobru stejně, jako širokoúhlý záběr 78°.

huawei.com

Zadní fotoaparát rozhodně překvapí

Pojďme se ale oprostit od přední části mobilního telefonu Huawei P20 Lite. Naše recenze bude pokračovat v přestavení hlavního fotoaparátu, jež je jak jinak než duální. I zde naleznete 16 Mpx foťák, který je doplněn ještě tím přídavným 2 Mpx. To nám umožnilo docílit vysoké hloubky ostrosti například při vytváření portrétů. Obě dvě čočky jsou dostatečně citlivé, takže s fotoaparátem budete moci provádět bezpočet profesionálních efektů.

Spoustu výkonu za málo peněz

Na mobilním telefonu Huawei P20 Lite 4GB/64GB Dual SIM jsme ocenili nejenom technické zpracování, ale také předkládaný výkon. O ten se stará procesor Huawei Kirin 659 fungující na frekvenci 2,36 MHz. My jsme navíc zvolili verzi 4GB/64GB, což značí následující:

 • Operační paměť 4 GB.
 • Kapacita interního uložiště 64 GB – to lze navíc rozšířit s pomocí paměťové karty o kapacitě až 256 GB.

Rychlé odezvy telefonu je samozřejmě dosaženo také díky integrovanému EMUI prostředí, které je vyladěno k naprosté dokonalosti. To vše běží na operačním systému Android 8.0 OREO.

huawei.com

Přijatelná výdrž a rychlé nabíjení

Mobilní telefon Huawei P20 Lite 4GB/64GB Dual SIM je osazen baterií o kapacitě 3 000 mAh, což sice není mnoho, ale při občasném využívání se nám podařilo dosáhnout až dvou dnů výdrže. Při větší intenzitě práce a zábavy počítejte s každodenním nabíjením.

To ostatně nemusí trvat tak dlouho, protože mobil podporuje rychlonabíjení Quick Change 2.0. Nechybí konektor USB-C.

Výhody mobilního telefonu Huawei P20 Lite 4GB/64GB Dual SIM:

 • Prvotřídní designové zpracování s důrazem na kvalitu zpracování.
 • Rychlý a dobře odladěný systém.
 • Dobře čitelný displej na slunci.
 • Kvalita fotografií, především hlavního zadního fotoaparátu.
 • Blesková reakce na otisk prstu s ideálním umístěním vzadu na telefonu.
 • Rychlost dobíjení.
 • Dual SIM provedení, takže možnost vložit dvě SIM karty najednou.

Nevýhody mobilního telefonu Huawei P20 Lite 4GB/64GB Dual SIM:

 • Někomu může vadit zadní vystouplá čočka duálního fotoaparátu.
 • Trochu zhoršená kvalita natáčení zpomaleného videa.
 • Povrch telefonu je náchylnější na poškrábání, což může vyřešit pořízení ochranného pouzdra.
 • Notifikační dioda na přední straně je hůře vidět.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Sdílejte recenzi
 • 1
  Share

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *