Recenze teleskopu Sky-Watcher Star Discovery GoTo 150/750

V dnešní recenzi potěšíme milovníky objevování a pozorování. Konkrétně noční oblohy, protože jsme dostali možnost otestovat jeden z velice oblíbených teleskopů. Jde o zrcadlový teleskop Sky-Watcher Star Discovery GoTo 150/750, který už představuje poměrně slušnou výbavu pro domácí obdivovatele hvězd, galaxií a nejrůznějších vesmírných cílů. S přihlédnutím k výbavě tohoto teleskopu lze s jistotou tvrdit, že jde o model určený pro pokročilé uživatele.

Kvalitní výbava se nezapře

Pokud jste člověkem z oboru, jistě budete potěšeni už při letmém pohledu na technické parametry teleskopu Sky-Watcher Star Discovery GoTo 150/750. Prvním lákavým parametrem je průměr objektivu o velikosti 150 milimetrů. Jde o zrcadlové provedení, jehož ohnisková vzdálenost je rovných 750 milimetrů. Hledáček 5×24 a okuláry 1.25″ F = 25 milimetrů, 1.25″ F = 10 milimetrů prozrazují, že se máte na co těšit.

Spolehnout se můžete na to, že s teleskopem Sky-Watcher Star Discovery GoTo 150/750 docílíte opravdu velkého zvětšení, takže pozorování povrchu na Měsíci je naprostou samozřejmostí. Užívat si budete skutečné detaily i těch hodně vzdálených objektů na noční obloze.

Automatické vyhledávání objektů

Sky Watcher Star Discovery GoToJak už prozrazuje název teleskopu Sky-Watcher Star Discovery GoTo 150/750, v němž se vyskytuje slovíčko „GoTo“, tento přístroj je vybaven technologií pro vyhledávání objektů na obloze. Nemusíte se spoléhat pouze na ruční zaměření, ale také na to automatické. V bohaté databázi je uloženo více jak 42 tisíc objektů nejrůznějšího typu. Ať už jsou to planety, hvězdy, dvojhvězdy, proměnlivé hvězdy, komety nebo naopak uživatelem nadefinované cíle. Možností pozorování je v tomto směru více než dost.

Součástí teleskopu Sky-Watcher Star Discovery GoTo 150/750, který je umístěn na bytelném stativu je také ruční ovladač SunScan verze 4, s jehož ovládáním si poradí naprosto každý. Azimutální montáž GoTo s označením AZGT je zkrátka k nezaplacení.

Snadno přenosný teleskop

Recenze Sky-Watcher Star Discovery GoTo 150/750 by jistě měla obsahovat i zmínku o fyzickém provedení tohoto teleskopu. Ten na první pohled zaujme výrazným červeným vzhledem. Součástí balení je třínohý ocelový stativ, který si můžete výškově nastavit. Mezi jeho kladné vlastnosti patří bytelnost a nezbytná stabilita. Samotné upevnění je poměrně snadné. Na stativ si pak můžete zavěsit přiložený ovladač, s nímž budete moci hledat objekty na noční obloze.

Relativní kompaktnost teleskopu Sky-Watcher Star Discovery GoTo 150/750 přispívá ke snadnému přenáší, takže si toto pozorovací „nádobíčko“ můžete v klidu sbalit a vyrazit za objevováním krás noční oblohy třeba někam, kde není tolik světelného smogu. Je třeba konstatovat, že testování teleskopu Sky-Watcher Star Discovery GoTo 150/750 se pro nás stalo skutečně zajímavým zážitkem a člověk by tomuto koníčku poměrně snadno propadl. U tohoto modelu to však není nic nereálného, protože i jeho pořizovací náklady jsou celkem přijatelné, takže si jej může pořídit nejenom pokročilý uživatel, ale i nadšený a tolik nezkušený amatér.

Výhody teleskopu Sky-Watcher Star Discovery GoTo 150/750:

  • Určitá kompaktnost a nižší hmotnost přispívající ke snadné přenositelnosti.
  • GoTo montáž s uloženými cíli, jichž je více jak 42 tisíc.
  • Kvalitní setové okuláry.
  • Praktický ovladač SynScan, kterým se teleskop ovládá lépe než přes mobilní telefon.
  • Pevný ocelový stativ s vysokou stabilitou.
  • Kvalitní zpracování.

Nevýhody teleskopu Sky-Watcher Star Discovery GoTo 150/750:

  • Někdy se může projevit trochu horší kalibrace.
  • Místo baterií je lepší dokoupit si zdroj, protože ten bude dodávat motorku konstantní a odpovídající výkon.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Sdílejte recenzi

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *