Recenze teleskopu Sky-Watcher Star Discovery GoTo 150/750

Rate this post
V dnešní recenzi potěšíme milovníky objevování a pozorování. Konkrétně noční oblohy, protože jsme dostali možnost otestovat jeden z velice oblíbených teleskopů. Jde o zrcadlový teleskop Sky-Watcher Star Discovery GoTo 150/750, který už představuje poměrně slušnou výbavu pro domácí obdivovatele hvězd, galaxií a nejrůznějších vesmírných cílů. S přihlédnutím k výbavě tohoto teleskopu lze s jistotou tvrdit, že jde o model určený pro pokročilé uživatele.

Kvalitní výbava se nezapře

Pokud jste člověkem z oboru, jistě budete potěšeni už při letmém pohledu na technické parametry teleskopu Sky-Watcher Star Discovery GoTo 150/750. Prvním lákavým parametrem je průměr objektivu o velikosti 150 milimetrů. Jde o zrcadlové provedení, jehož ohnisková vzdálenost je rovných 750 milimetrů. Hledáček 5×24 a okuláry 1.25″ F = 25 milimetrů, 1.25″ F = 10 milimetrů prozrazují, že se máte na co těšit.

Spolehnout se můžete na to, že s teleskopem Sky-Watcher Star Discovery GoTo 150/750 docílíte opravdu velkého zvětšení, takže pozorování povrchu na Měsíci je naprostou samozřejmostí. Užívat si budete skutečné detaily i těch hodně vzdálených objektů na noční obloze.

Automatické vyhledávání objektů

Sky Watcher Star Discovery GoToJak už prozrazuje název teleskopu Sky-Watcher Star Discovery GoTo 150/750, v němž se vyskytuje slovíčko „GoTo“, tento přístroj je vybaven technologií pro vyhledávání objektů na obloze. Nemusíte se spoléhat pouze na ruční zaměření, ale také na to automatické. V bohaté databázi je uloženo více jak 42 tisíc objektů nejrůznějšího typu. Ať už jsou to planety, hvězdy, dvojhvězdy, proměnlivé hvězdy, komety nebo naopak uživatelem nadefinované cíle. Možností pozorování je v tomto směru více než dost.

Součástí teleskopu Sky-Watcher Star Discovery GoTo 150/750, který je umístěn na bytelném stativu je také ruční ovladač SunScan verze 4, s jehož ovládáním si poradí naprosto každý. Azimutální montáž GoTo s označením AZGT je zkrátka k nezaplacení.

Snadno přenosný teleskop

Recenze Sky-Watcher Star Discovery GoTo 150/750 by jistě měla obsahovat i zmínku o fyzickém provedení tohoto teleskopu. Ten na první pohled zaujme výrazným červeným vzhledem. Součástí balení je třínohý ocelový stativ, který si můžete výškově nastavit. Mezi jeho kladné vlastnosti patří bytelnost a nezbytná stabilita. Samotné upevnění je poměrně snadné. Na stativ si pak můžete zavěsit přiložený ovladač, s nímž budete moci hledat objekty na noční obloze.

Relativní kompaktnost teleskopu Sky-Watcher Star Discovery GoTo 150/750 přispívá ke snadnému přenáší, takže si toto pozorovací „nádobíčko“ můžete v klidu sbalit a vyrazit za objevováním krás noční oblohy třeba někam, kde není tolik světelného smogu. Je třeba konstatovat, že testování teleskopu Sky-Watcher Star Discovery GoTo 150/750 se pro nás stalo skutečně zajímavým zážitkem a člověk by tomuto koníčku poměrně snadno propadl. U tohoto modelu to však není nic nereálného, protože i jeho pořizovací náklady jsou celkem přijatelné, takže si jej může pořídit nejenom pokročilý uživatel, ale i nadšený a tolik nezkušený amatér.

Výhody teleskopu Sky-Watcher Star Discovery GoTo 150/750:

  • Určitá kompaktnost a nižší hmotnost přispívající ke snadné přenositelnosti.
  • GoTo montáž s uloženými cíli, jichž je více jak 42 tisíc.
  • Kvalitní setové okuláry.
  • Praktický ovladač SynScan, kterým se teleskop ovládá lépe než přes mobilní telefon.
  • Pevný ocelový stativ s vysokou stabilitou.
  • Kvalitní zpracování.

Nevýhody teleskopu Sky-Watcher Star Discovery GoTo 150/750:

  • Někdy se může projevit trochu horší kalibrace.
  • Místo baterií je lepší dokoupit si zdroj, protože ten bude dodávat motorku konstantní a odpovídající výkon.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Sdílejte recenzi

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.