Recenze herní konzole Microsoft Xbox Series X

Rate this post
Hra a zábava patří k našemu životu. O tom není třeba pochybovat. Jestliže si chcete zkrátit dlouhé zimní večery a občas se pořádně zrelaxovat, vyberte si tu správnou herní konzoli. V dnešní recenzi jsme za vás vyzkoušeli model Microsoft Xbox Series X, který z pohledu tohoto výrobce patří k těm nejrychlejším a nejvýkonnějším.

Rozbalení herní konzole Microsoft Xbox Series X

Herní konzole Microsoft Xbox Series X není pouze nástrojem pro hraní her. Jedná se o velice zajímavý o originální kus techniky i z pohledu vzhledu. Když k nám testovaný model dorazil, vybalili jsme krásnou konzoli černé barvy. Moderní pojetí, kvalitní zpracování a možnost postavit konzoli nejenom na výšku, ale také naležato.

RE4FYNx1

zdroj: www.microsoft.com

Z technických parametrů jsme se posléze dozvěděli, že kryt slouží dokonce jako chladič. Samotná konzole má rozměry 301 x 151 x 151 mm, přičemž výsledná hmotnost je 4,45 kg. Z pohledu zpracování a vzhledu tak nelze této herní konzoli cokoliv vytknout.

Technické parametry na výbornou

Konzole Microsoft Xbox Series X je primárně určena pro skvělý herní zážitek spojený s plynulostí a nadstandardní grafikou. Tomu pochopitelně odpovídá samotný výkon. O vše se stará osmijádrový procesor běžící na frekvenci 3,8 GHz. Výkon až 12 TFLOP je spojen s využívanou architekturou AMD Zen 2 a RDNA 2.

V případě technických parametrů jsme se doslova nestačili divit. Herní konzole Microsoft Xbox Series X nabízí hardwarové urychlený Directx Raytracing, variabilní frekvenci stínování, podporu 120 FPS a variabilní obnovovací frekvenci. Tohle všechno, když poskládáte dohromady ve vás vyvolá pouze jedinou myšlenku. Tato herní konzole vypadá nejenom lépe, ale zároveň se na ní lépe hraje.

Herní zážitek k nezaplacení

Když jsme se pustili do hraní her na herní konzoli Microsoft Xbox Series X, všimli jsme si několika podstatných věcí. Jednou z nich je vynikající 3D prostorový zvuk. Ten nás doslova vtáhl do děje, ať už jsme okusili akční hru nebo silniční závody aut. Prvotřídní je především hraní v rozlišení 4K s vysoce dynamickým rozsahem. Člověk si nabízenou grafiku užije plnými doušky, a to bez jakéhokoliv zasekávání. Vždyť právě Microsoft Xbox Series X disponuje architekturou Xbox Velocity Architecture, která je jako stvořená pro rychlost.

Rychlost se pochopitelně týká nejenom samotného procesoru, ale také použitého SSD disku. Ten dosahuje kapacity 1 TB. Úložného prostoru je tak více než dost. Když jsme chtěli změnit hru, pozitivně nás překvapilo rychlé obnovení. Přepínání mezi herními tituly je velkou radostí.

Chvála patří i hernímu ovladači

Zapomínat pochopitelně nesmíme ani na propracovaný herní ovladač. I ten je navržen k dokonalosti a umocňuje celkový herní zážitek. Bezdrátový herní ovladač má elegantní vzhled, texturované spouště, tlačítko sdílení, přední tlačítka a nový hybridní směrový ovladač. Musíme uznat, že díky takové výbavě se hry ovládají nejenom daleko pohodlněji, ale i rychleji. Člověk je schopen bleskovější reakce.

Naše osobní zkušenost s herní konzolí Microsoft Xbox Series X je nadmíru kladná a popravdě, nechtělo se nám testovaný kousek vracet. Nakonec máme ještě jedno doporučení. Pokud je pro vás Microsoft Xbox Series X příliš drahou záležitostí, zkuste vsadit na menší a levnější variantu Microsoft Xbox Series S.

Výhody herní konzole Microsoft Xbox Series X:

  • Špičková grafika nových her.
  • Rychlost načítání herních titulů.
  • Tichý větrák, takže nikde nic nehučí.
  • Dostatečná kapacita SSD disku.
  • Perfektní technické zpracování a líbivý design.
  • Podpora Dolby Vision a Dolby Atmos.

Nevýhody herní konzole Microsoft Xbox Series X:

  • Nejsou k dostání některé exkluzivní hry na PS5.
  • Nic jiného této herní konzoli nelze vytknout.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Sdílejte recenzi

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.