Recenze chytrých hodinek Amazfit GTR 3 a Amazfit GTS 3

Rate this post
Chytré hodinky jsou v dnešní době hodně oblíbeným pomocníkem mnohých z nás. Pomáhají nám nejenom určovat přesný čas, ale také sledovat nejrůznější notifikace a sportovní výkony. Právě proto jsme pro vás připravili porovnání chytrých hodinek od společnosti Amazfit. Modely Amazfit GTR 3 a Amazfit GTS 3 se liší svým designem, na druhou stranu mají hodně společného. Pojďte s námi poznat přednosti těchto populárních variant.

Kulatý nebo hranatý design?

Při pohledu na chytré hodinky od Amazfit si lze všimnout prvního zásadního rozdílu, a tím je vzhled. Model Amazfit GTR 3 má kulatý tvar, takže připomíná klasické hodiny. Obrazovka o velikosti 1,39“ a hmotnost 32 g jsou velice příjemné. Opakem toho je model Amazfit GTS 3 s úhlopříčkou 1,75“ a hmotností 24,4 g. Právě varianta GTS má hranatý design, takže do jisté míry připomíná populární Apple Watch. Hodinky Amazfit můžete pořídit nejenom v černé barvě, která patří k těm nejběžnějším. Je to také zlatá barva. Na své si tedy přijdou muži i ženy. Barvy řemínků jsou černá, šedá, popřípadě zlatá. Podle toho, jaký model zvolíte.

GTR 3 1 obrazek1

zdroj: Amazfit.cz

Operační systém chytrých hodinek

Recenze chytrých hodinek Amazfit bude nyní zaměřena na společné věci, které jsme odhalili a prověřili u obou dvou modelů. Jak asi správně tušíte, hodinky disponují svým vlastním operačním systémem Amazfit OS. Ten je mimochodem kompatibilní s oběma mobilními systémy Android a iOS. Pokud bychom v tomto směru byli konkrétní, minimální podpora je pro Android 7+ a iOS 12+.

Amazfit GTR 3 – Konkrétní informace

Nyní zacílíme blíže na model Amazfit GTR 3, který jsme měli možnost otestovat v dlouhodobějším provozu. Předpokládaná výdrž baterie je kolem 21 dní, což by skutečně mohlo odpovídat. Když je budete aktivně využívat v rámci sportovních činností a měření, doba se zkracuje zhruba na 10 dní. Pokud jde o přesné rozměry, hodinky mají šířku 46 mm a výšku 10,7 mm. Šířka řemínku je 22 mm. Hliníkové pouzdro obsahuje sklo Gorilla Glass a součástí hodinek je silikonový řemínek.

Amazfit GTS 3 – Konkrétní informace

Také v případě modelu Amazfit GTS 3 jsme si přišli na své. Chytré hodinky mají rozměry 35,6 x 42,8 x 8,8 mm. Šířka řemínku je v tomto případě 20 mm a jeho nastavitelná délka se pohybuje mezi 155 až 218 mm. I u tohoto modelu se setkáte se stejným konstrukčním provedením. Vhodné je zmínit i jazykovou mutaci vnitřního prostředí, která je v češtině, angličtině a němčině.

Co všechno přináší chytré hodinky Amazfit?

Ať už se z pohledu designu rozhodnete pro model GTR 3 nebo GTS 3, oba vám toho nabídnou více než dost. K dispozici budete mít měření pro více jak 150 sportovních aktivit. Vedle elegantního společníka se stanou i skvělým sportovním parťákem. Budou sledovat vaše zdraví a monitorovat spánek. Nechybí senzory jako GPS, Glonass, gyroskop, barometr, akcelerometr, QZSS a další. Provádět můžete měření tepu, hlídat budete počet spálených kalorií, a dokonce je k dispozici stresový senzor. Zkrátka vše od A až do Z.

Díky tomu, že hodiny Amazfit GTR 3 a Amazfit GTS 3 mají v podstatě stejný základ a rozdílný design, výsledné hodnocení v podobě kladů a záporů je pro oba modely totožné. Celkový verdikt však zní pozitivně. Hodinky s poměrem cena/výkon jsou velice zajímavou volbou.

Výhody chytrých hodinek Amazfit GTR 3 a GTS 3:

  • Velice příznivá cena oproti konkurenci.
  • Spousta užitečných funkcí.
  • Čitelný displej i na slunci.
  • Kvalitní zpracování a zajímavý design.
  • Velice dobrá výdrž při pravidelném používání.
  • Ovládání je intuitivní.

Nevýhody chytrých hodinek Amazfit GTR 3 a GTS 3:

  • Součástí hodinek není podrobnější návod.
  • Trochu horší přesnost GPS.
  • Měření tepu je spíše orientační.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Sdílejte recenzi

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.