Recenze herní konzole Sony PlayStation 5

Rate this post
Volné chvíle lze trávit nejrůznějšími způsoby. Jestliže dáváte přednost hraní her, pak vás potěší obsah naší dnešní recenze. Zaměřili jsme se na oblíbenou herní konzoli, respektive na její nejnovější vydání. Ano, je to herní konzole PlayStation 5, která herní zážitek posunula zase o kousek dál. A popravdě řečeno, měli jsme hodně co dělat, abychom po několika dnech testování konzoli vrátili zpět.

Vzhled lze označit za luxusní

Když jsme vyzvedávali příchozí balíček s herní konzolí Sony PlayStation 5, prvním očekáváním byl pochopitelně design, který je jedním slovem úchvatný. A to se potvrdilo hned poté, co jsme otevřeli krabici. Ladné křivky konzole, spojení černé s bílým prohnutým obalem a přiložený stojánek působí opravdu skvělým dojmem. Na rozdíl od předchozích modelů nebo jiných konzolí tuto rozhodně nemusíte mít schovanou někde ve skříňce. Herní konzole Sony PlayStation 5 by se měla stát tam, kde bude vidět. Vždyť takovou krásu je přece hřích kamkoliv uklízet.

Pokud jde o fyzické parametry této herní konzole, ty jsou následující. Výška je 390 milimetrů, šířka je 390 milimetrů a hloubka je 60 milimetrů. Celková hmotnost činí 4,5 kilogramů.

Herni konzole PlayStation 5

Herní ovladač je zábavou samou o sobě

Ještě, než se dostanete k technickým parametrům herní konzole Sony PlayStation 5, musíme se podělit nejprve o radost a nadšení z herního ovladače. Tento přepracovaný DualSence ovladač je skutečným skvostem, a to nejenom po stránce designové, která koresponduje se samotnou konzolí.

Na mysli máme propracovanost těch nejmenších detailů. Vynikající je například hmatová odezva, ale také adaptivní spouště. Ty posouvají ovládání a herní zážitek někam úplně jinam. Příjemně překvapí vestavěný mikrofon, ale i zástrčka pro sluchátka s mikrofonem. Součástí ovládacích prvků je tlačítko pro vytvoření a zachycení vašeho herního momentu, který můžete následně sdílet s ostatními hráči nebo kamarády.

Když uchopíte ovladač herní konzole Sony PlayStation 5 do ruky, budete mít pocit, že máte všechno pod kontrolou. Uvnitř se nachází vestavěná baterie, jíž lze nabíjet prostřednictvím konektoru USB-C. Vestavěný je pochopitelně i reproduktor, takže o zvukové efekty vycházející z ovladače nebude žádná nouze. Příjemná jsou také vestavěná čidla, s nimiž se jakékoliv ovládání při hře podstatně lepší. Na mysli máme gyroskop a akcelometr.

Když už probíráme Sony PlayStation 5 od A až do Z, je třeba vypíchnout i nabízenou dobíjecí stanici pro ovladače. Ta dokáže pojmout hned dva ovladače najednou, takže díky rychlému dobíjení budete vždy připraveni, ať už při hraní single nebo multiplayer her.

Podrobnější představení Sony PlayStation 5

Nyní se ale pojďme zaměřit na jednu z hlavních věcí nové herní konzole Sony PlayStation 5, kterou je pochopitelně výkon ukrývající se v tak krásném obalu. K dispozici je osmijádrový procesor AMD Zen 2, při jehož výrobě byla použita 7 nm technologie. Výkon GPU 10,28 TFLOPs a grafický čip postavený na platformě RDNA 2. To je jistě záruka nového a nevšedního herního zážitku, který přijde opravdu záhy po zapnutí. Pokud to váš televizor podporuje, můžete si užívat plnohodnotné hraní her v rozlišení 4K, takže dokonalost sama o sobě.

Na rychlosti herní konzole Sony PlayStation 5 se pochopitelně kladným způsobem podepsal také integrovaný SSD disk s kapacitou uložiště 825 GB. Právě použité rozhraní PCIe 4.0 je zárukou vysoké přenosové rychlosti. Výrobci uvádí až 5,5 GB/s, po kompresi dat až 9 GB/s. Sami jsme se přesvědčili o tom, že na spuštění jakékoliv hry rozhodně nemusíte zdlouhavě vyčkávat.

Příjemných překvapení z pohledu vybavenosti však přišlo mnohem více. Když nyní napíšeme výraz Tempest Engine, možná vás nenapadne, o co vlastně jde. My to ale uvedeme na tu pravdou míru. Hovoříme o vylepšené zvukové stránce, která je v kombinaci s dobrou televizí naprosto vynikající a dostačující. 3D audio bylo také povýšeno o další level vzhůru.

Zahráli jsme si i starší hry

Možná pamatujete na uvedení staršího modelu Sony PlayStation 4 na trh a na kompatibilitu oblíbených her. V té době to nebyla žádná sláva. Uvedení herní konzole Sony PlayStation 5 bylo však v tomto směru dotaženo k naprosté dokonalosti. To znamená, že si bez sebemenšího problému můžete zahrát desítky oblíbených a kvalitních her určených pro předchozí model. I my jsme měli možnost přesvědčit se o tom na vlastní kůži. Na druhou stranu je možné těšit se na další herní exempláře, které jak slibuje výrobce budou na mnohem vyšší a propracovanější úrovni.

Verdikt? Nezapomenutelný zážitek

Když herní konzoli Sony PlayStation 5 na závěr shrneme, nelze jí vytknout v podstatě nic. Pro nás osobně se stala velice milým překvapením a připravila nám spoustu nevšedních herních zážitků. Ať už po vizuální nebo audio stránce. A o samotném ovládání ani nemluvě. Haptická odezva a rozšířené možnosti nastavení ovladače jsou zkrátka návykovou záležitostí. Jediným pomyslným negativem se může stát to, že herní konzole Sony PlayStation 5 vám přinese tolik zábavy, že nebudete mít čas na ostatní povinnosti.

Výhody herní konzole Sony PlayStation 5:

  • V porovnání s PS4 je posun kupředu.
  • Česká podpora Menu.
  • Díky SSD diskům rychlé načítání her.
  • Design lahodící oku.

Nevýhody herní konzole Sony PlayStation 5:

  • Někomu může vadit vyšší pořizovací cena.
  • První prodeje spojené s horší dostupností.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Sdílejte recenzi

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.