Otestovali jsme tři oblíbené krokoměry
Pro testování jsme zvolili hned tři modely krokoměrů, které se liší svým zpracováním a nabízenými funkcemi. Volbu jsme přizpůsobili tomu, aby si vybral opravdu každý.
- Krokoměr Crivit
- Krokoměr inSPORTline Pallete
- Krokoměr Omron HJ 321 E Walking Style one 2.1
V článku najdete:
Testování začalo s krokoměrem Crivit
Naším odrazovým můstkem se pro vytvoření této recenze krokoměrů stal model Crivit. Jak už prozrazuje samotný výrobce, určen je pro chůzi, běh a turistiku. Pro nenáročného uživatele jde o ideální volbu. Malý a nenápadný krokoměr s možností připnutí na opasek, o kterém v podstatě nebudete vědět. Jeho součástí je podsvícený LCD displej, od něhož neočekávejte žádné zázračné hodnoty. Slouží pro zobrazení kroků a času.
Příjemným překvapením bylo dodání s baterií, jíž nemusíte nikde shánět. Krokoměr Crivit má 3D senzor sbírající potřebná data. A to nezávisle na váze, výšce člověka, popřípadě délce kroku. Předkládány jsou tedy spíše obecnější hodnoty.
Recenze krokoměru inSPORTline Pallete
O něco pokročilejší už nám přišel model inSPORTline Pallete. Ten disponuje naopak oválnějšími tvary a jeho součástí je praktické modré poutko. Poznat je o něco lepší fyzické zpracování. I jeho rozměry jsou minimální, což dokazují hodnoty 40x40x15 milimetrů. Díky hmotnosti pouhých 17 gramů o něm v podstatě nebudete vědět.
Také krokoměr inSPORTline Pallete je vybaven LCD displejem a pěti místy. To znamená, že zobrazit se vám může až 99 999 kroků. Kromě jiného si můžete nastavit vlastní hmotnost a tím pádem se dozvíte přibližné hodnoty o spálených kaloriích. Nastavená délka kroku vám následně prozradí dosaženou vzdálenost. Za nám můžeme inSPORTline Pallete spojit s jednoduchostí a originálním vzhledem.
Propracovanější krokoměr Omron HJ 321 E Walking Style one 2.1
Z hlediska vybavenosti patří krokoměr Omron HJ 321 E Walking Style one 2.1 k těm nejvybavenějším, čemuž pochopitelně odpovídá nejvyšší cena ze všech tří testovaných modelů. Z pohledu designu lze vypíchnout tenké provedení těla, které má tloušťku pouhých 8 milimetrů. V tomto případě už vám bude k dispozici dvouřádkový displej. Ten zajišťuje větší přehlednost zobrazovaných informací. Nastavit si samozřejmě můžete všechny informace o své tělesné schránce.
Co jsme v rámci krokoměru Omron HJ 321 E Walking Style one 2.1 ocenili navíc je AEROBIC mód podporující ještě vyšší pohybovou aktivitu. Výrobce uvádí, že vyměnitelná baterie v krokoměru vydrží zhruba šest měsíců, pokud přístroj budete využívat dvanáct hodin denně. V závislosti na použitelnosti je tak příslibem dlouhá výdrž. Ani v tomto případě pochopitelně nechybí klip na opasek. Krokoměr je vhodné připevnit ideálně do oblasti pasu, aby poskytoval co možná nejpřesnější hodnoty.
Při testování všech krokoměrů jsme zjistili, že je poměrně příjemné mít přehled o tom, kolik kroků denně nachodíme.
Výhody testovaných krokoměrů:
- Kompaktnost a mobilita.
- O krokoměrech při túrách v přírodě nebudete vůbec vědět.
- Model Omron přináší větší a přehlednější displej.
- Dlouhá výdrž i při aktivním používání.
Nevýhody testovaných krokoměrů:
- Krokoměry nabízí spíše omezenější množství funkcí.
- Levnější krokoměry mohou počítat kroky s větší odchylkou.
Nejnovější komentáře