Recenze tabletů Lenovo, Samsung a Huawei s displejem 10“

Rate this post
Tablety se v dnešní době staly víceméně nepostradatelným nástrojem sloužícím k práci, výuce, zábavě a komunikaci. Proto jsme se rozhodli, že vám představíme a otestujeme tři populární modely s úhlopříčkou 10,3“ až 10,8“, která je podle našeho mínění naprosto ideální pro všechny výše uvedené činnosti.

  • Lenovo Tab M10 Plus ZA5T0081CZ
  • Samsung Galaxy Tab A7 Wi-Fi 32GB SM-T500NZAAEUE
  • Huawei MatePad Pro TA-MPPW128BOM

Recenze tabletu Lenovo Tab M10 Plus

Lenovo Tab M10

zdroj: lenovo.com

Pojďme nejprve začít představením toho nejmenšího modelu, kterým je Lenovo Tab M10 Plus s displejem o velikosti 10,3“. Krásný šedivý tablet má rozlišení 1 920 x 1 200 pixelů a IPS provedení. Díky procesoru MediaTek Helio P22T byl tablet dostatečně svižný v rámci provádění běžných úkonů. Vliv na to má určitě i paměť RAM o velikosti 4 GB.

U tabletu Lenovo Tab M10 Plus vám nebudou chybět ani takové věci, jakými jsou webová kamera 8 Mpx vzadu a 5 MPx vpředu, Bluetooth, Wi-Fi nebo GPS. Tím pádem můžete tablet využívat i k dalším věcem. I když tento model má baterii o kapacitě jen 5 100 mAh, jeho výdrž není vůbec špatná. Je ale pravdou, že na výrobcem deklarovaných 8,5 hodiny jsme se nedostali. Pakliže bychom měli jedním výrazem zhodnotit používání tohoto tabletu, padla by zmínka o výrazu komplexnost.

Recenze tabletu Samsung Galaxy Tab A7 Wi-Fi 32GB

Samsung Galaxy Tab A7

zdroj: samsung.com

Dalším testovaným tabletem byl konkurenční model Samsung Galaxy Tab A7 Wi-Fi 32GB, který má obdobný displej 10,4“ s rozlišením 2 000 x 1 200 pixelů. V tomto případě se však jedná o TFT panel. S tím je třeba počítat. Připravit byste se měli i na nižší operační paměť 3 GB. O svižnosti tabletu se stará procesor Qualcomm Snapdragon 662 o frekvenci 2 GHz. I když tento model vychází parametrově hůře než Lenovo, při běžném používání jsme nezaznamenali nějaké zpomalení. Odlišnosti jsou spíše v samotném prostředí z pohledu nadstavby.

Samsung Galaxy Tab A7 Wi-Fi 32GB se vám mimochodem bude velice snadno přenášet, protože jeho hmotnost činí 472 gramů, takže o něm v tašce nebudete vůbec vědět. Tento tablet nás oslovit i svou tloušťkou, která je pouhých 7 milimetrů, tudíž působí jako žiletka. Zároveň má odolné kovové tělo. Dostatečně vysoká kapacita baterie 7 040 mAh zaručuje několikahodinovou výdrž. Samsung Galaxy Tab A7 podporuje 15 W rychlé nabíjení.

Recenze tabletu Huawei MatePad Pro

Huawei MatePad Pro

zdroj: consumer.huawei.com

Nakonec jsme si nechali největší z testované trojice tabletů, kterým je Huawei MatePad Pro. Ten má úhlopříčku 10,8“ s vyšším rozlišením 2 560 x 1 600 pixelů. IPS provedení displeje s těmito parametry přináší vynikající zobrazovací plochu a také výkonnostní parametry stojí určitě za zmínku. Jak už bývá u tohoto výrobce zvykem, použit je procesor Hisilicon Kirin 990 s frekvencí 2,8 GHz a pamětí RAM o velikosti 6 GB. Oproti zmiňovaným konkurentům má i největší interní uložiště 128 GB.

Huawei MatePad Pro se pyšní zadním fotoaparátem 13 Mpx a předním fotoaparátem 8 Mpx. Nutno uznat, že v barevném provedení Mighty Grey působí velice elegantním dojmem. A pokud byste měli náhodou potřebu rozšířit interní uložiště, můžete to provést skrze externí paměťovou kartu s podporou až 256 GB.

Výhody testovaných tabletů o velikosti 10“:

  • Všechny tři se pyšní kompaktními rozměry a skladností.
  • Přijatelný výkon pro běžné uživatelské potřeby.
  • Krásný vzhled a dobré zpracování.
  • Nízká hmotnost.
  • Ani s jedním z testovaných modelů nešlápnete vedle.

Nevýhody testovaných tabletů o velikosti 10“:

  • Nejde o tablety pro hraní těch nejnáročnějších her.
  • Některé modely nemusí mít podporu nejnovějšího operačního systému Android.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Sdílejte recenzi

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.