Recenze dalekohledu Fomei Leader 8×56 FMC

Rate this post
Dalekohledy představují typ produktu využívaného v nejrůznějších oblastech. Od turistiky, přes běžné vycházky do přírody, až po lovecké činnosti. V tomto směru existuje přehršel výrobků odlišné kvality a zpracování. My se v dnešní recenzi zaměříme na profesionálnější model pro náročnější uživatele. Vyzkoušeli jsme dalekohled Fomei Leader 8×56 FMC, který svým zpracováním a parametry lze do jisté míry označit za univerzální. Možná tomu napomáhá i fakt, že jej můžeme bez sebemenšího problému užít pro volný čas, myslivost i turistiku.

Pevnost a bytelnost na první pohled

V okamžiku, kdy jsme vyndali dalekohled Fomei Leader 8×56 FMC z pouzdra, nabyli jsme dojmu, že jde o skutečně kvalitně zpracovaný teleskop. Velkou důvěru budí už samotné pogumování celého těla, které by mělo chránit nejenom před oděrkami, ale i nežádoucími nárazy.

Pod tímto gumovým obalem se skrývá kvalitní polykarbonát přispívající k celkové lehkosti. Ostatně hmotnost dalekohledu je 1 060 gramů, což je s ohledem na použitou techniku velice zajímavé. Délka je 165 milimetrů a šířka 145 milimetrů.

Co se týče vnějšího vzhledu, povšimnete si určitě ovládacích prvků pro ostření a přiblížení. Vše působí bytelně, až nedobytně. Produkt je opatřen také závitem pro stativ, takže jej můžete upevnit, stabilizovat a zaměřit na konkrétní cíl.

Součástí námi objednaného modelu Fomei Leader 8×56 FMC byla ještě brašna a popruh.

Vynikající parametry a vnitřní zpracování

Od vnějšího obalu je čas přesunout se k vnitřním útrobám, jaké skrývají tyto dalekohledy. Tam na vás čeká hned několik milých překvapení. Například to, že teleskop je plněn dusíkem a vy se vyhnete jakémukoliv nežádoucímu zamlžování při změně teplot nebo průniku prachu a vody dovnitř těla. To dělá z modelu Fomei leader 8×56 FMC všestranný nástroj za každého počasí.

O vynikající světelnosti a prvotřídních optických vlastnostech nás přesvědčily následující parametry:

 • Zvětšení až 8x.
 • Průměr objektivu 56.
 • Zorné pole v 1000 m je 107 metrů.
 • Optický výstup 7 milimetrů.
 • Minimální ostřící vzdálenost 3 metry.

Co se týče podrobnějšího provedení optiky, pak se těšte na antireflexní úpravu čoček, optický materiál BaK4, díky němuž budou odstraněny jakékoli ztráty v okrajích hranolů.

Recenze dalekohledu Fomei Leader 8×56 FMC jasně dokazuje, že tento produkt se vám stane vynikajícím pomocníkem také za šera a ve zhoršených viditelných podmínkách.

Snadné ovládání je samozřejmostí

Vždy, když jsme uchopili teleskop do ruky, manipulovalo se s ním velice příjemně. Dokonce i v chladu, kdy jsme měli rukavice. Vliv na to má určitě centrálně situované ostření, které umožňuje velice jednoduché ovládání.

To vyloženě nahrává tomu, využít dalekohled Fomei Leader 8×56 FMC k myslivecké a lovecké činnosti.  Jak jsme ale uvedli v úvodu recenze, na své si přijdou i nároční turisté a vyznavači jiných aktivit.

Výhody dalekohledu Fomei Leader 8×56 FMC

 • Precizní zpracování teleskopu
 • Vynikající technické parametry zaručující velké zvětšení
 • Praktická dioptrická korekce pro lidi se zhoršeným zrakem
 • Výsuvné očnice
 • Téměř dokonalý obraz za šera
 • Poměr cena/kvalita

Nevýhody dalekohledu Fomei Leader 8×56 FMC

 • Trochu vyšší váha, kterou však kompenzuje použitá optika.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Sdílejte recenzi

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.