Recenze mobilního telefonu Google Pixel 4

Rate this post
Období, kdy se na mobilním trhu začíná objevovat jedna novinka za druhou nás pochopitelně nenechává chladnými. Rozhodli jsme se, že na vlastní kůži otestujeme další dlouho očekávaný kousek, kterým není nikdo jiný než model Google Pixel 4.

Novinka od tohoto výrobce byla už dlouho dopředu očekávaným hitem a příslibem novodobých technologií. Tak se na ně pojďme podívat trochu z blízka.

Precizní a krásné zpracování

google pixel 4Každého budoucí majitele tohoto mobilního telefonu bude čekat velké překvapení. A to z pohledu zpracování Google Pixel 4. Nám osobně tento model přinesl hodně radosti. Stačí jej uchopit do ruky a hned nabydete dojmu, že držíte něco pevného, kvalitního a dobře zpracovaného.

Rozměru 147,1×68,8×8,2 milimetrů jsou jako ulité, čemuž mimochodem odpovídá také hmotnost 162 gramů. A co podstatného vám tento telefon nabízí?

Vynikající 90 Hz displej

Recenze mobilního telefonu Google Pixel 4 nemůže začít nikde jinde než u displeje. Jde o špičkový 90 Hz OLED displej        o velikosti 5,7“. Pohled na rozlišení 2280×1080 pixel je opravdu nádherný, v čemž nás utvrdila i jemnost 537 ppi.

Jen pro doplnění zmíníme, že kontrastní poměr je 100 000:1 a těšit se můžete na technologii Ambient EQ a ochranu v podobě Gorilla Glass 5. Své přednosti nám mobilní telefon Google Pixel 4 předvedl také na slunci. Skutečně prvotřídní čitelnost.

Výkon, který nezastavíš

Jen co zabrouzdáte do menu mobilního telefonu Google Pixel 4, dostaví se další nadšení. I když jsme měli nainstalováno spoustu aplikací a přecházeli jsme mezi nimi, vše probíhalo rychle bez jakýchkoliv zádrhelů. To pochopitelně přisuzujeme výkonnému procesoru Snapdragon 855 s architekturou Kyro 485 a 7 nm výrobní technologií. Co nás mile překvapilo byl skutečný nárůst výkonu oproti starým modelům a zároveň přijatelné energetické nároky i přesto, že zařízení disponuje kapacitou baterie 2 800 mAh.

Focení je pohádkou

google pixel 4 fotoaparatJen co jsme telefon Google Pixel 4 otestovali fyzicky a výkonnostně, přišla na řadu další část. A tou je pochopitelně fotoaparát. Dovolíme si tvrdit, že jde o nejlepší dvojitý fotoaparát na trhu. Ten hlavní má rozlišení 12,2 Mpx a parametr objektivu je f/1,7. Optická i elektronická stabilizace v kombinaci s funkcí Astrophotography a Dual Exposure Controls utváří vynikající fotky. Ať už jde o ty klasické, tak portrétní a jakékoliv jiné. Nehledě na to, že hlavní fotoaparát je velice elegantně zakomponován do těla mobilního telefonu Google Pixel 4.

Ovace musíme pět také na přední fotoaparát s parametry 8 Mpx, jemuž též nelze cokoliv vytknout.

Vylepšení a vychytávky

Během přípravy recenze mobilního telefonu Google Pixel 4 jsme zjistili, že se patřičnému vylepšení dostalo pro Google Assistent. Dnes máte možnost ovládat spoustu aplikací jenom pomocí hlasu. Popřípadě vsadíte na bezdotyková gesta díky technologii Soli radar. Pouhým mávnutím ruky nad telefonem přijmete nebo položíte hovor, budete ovládat hudbu, budík a další věci.

Poslední věc, která stojí za zmínku je funkce Face Unlock, s pomocí níž odemknete telefonu letmým pohled své tváře. Nutno podotknout, že při porovnání s funkčností podobného systému u jiných značek mobilních telefonů, Google Pixel 4 funguje na výbornou a velice spolehlivě.

Výhody mobilního telefonu Google Pixel 4:

  • Osmijádrový výkonný procesor.
  • Velikost operační paměti 6 GB.
  • Možnost výběru z dvojí kapacity uložiště 64/128 GB.
  • Vynikající podpora HDR.
  • Praktický konektor USB C.
  • Nejnovější verze operačního systému Android.
  • Podpora rychlého nabíjení 18 W.

Nevýhody mobilního telefonu Google Pixel 4:

  • Pro někoho možná větší pořizovací náklady, které se u nejdražší varianty šplhají k 29 000 kč.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Sdílejte recenzi

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.