Recenze zahradního traktoru Stiga ESTATE 2084 H

Rate this post
Po zimě přichází jaro a povinnosti čekající na každého majitele zahrady. Tou nejčastější činností je pochopitelně sekání trávy. Jestliže vlastníte velkou zahradu, možná vás dnešní recenze potěší. Rozhodli jsme se totiž podrobit testu zahradní traktor Stiga ESTATE 2084 H, který je mezi zákazníky hodně oblíbený.

Žlutá Stiga byla jasnou volbou

Když jsme rozmýšleli, jaký zahradní traktůrek pro vás otestovat, přiklonili jsme se k prověřené kvalitě. A tou je rozhodně Stiga se svojí nepřehlédnutelnou žlutou barvou. Zahradní traktor Stiga ESTATE 2084 H vypadá skvěle. Bytelné zpracování prozrazuje, že tento benzínový pomocník bude mít při pravidelné péči dlouhou životnost. Navíc, spousta prodejců ho prodává včetně sestavení a přípravy k provozu, což ocení nejeden zákazník.

Základní technické parametry

V námi testovaném zahradním traktůrku Stiga ESTATE 2084 H je použit motor stejnojmenné firmy, který se pyšní objemem 452 cm3. Jeden válec nabízí dostatečný výkon 7,4 kW a otáčky motoru kolem 2 400 rpm. To je zásoba výkonu, s nímž bez sebemenšího problému posečete trávu i na pozemku s určitým sklonem a nerovnostmi. Výrobce udává, že je model vhodný pro pracovní plochu do 3 000 m2. Za zmínku stojí i ostatní technické parametry.

 • Napětí baterie 12 V
 • Kapacita baterie 18 Ah
 • Kapacita palivové nádrže 6 l

103c5b4dcf808fd022065c7a82463c48 mm1600x16001

Možnosti nastavení jsou dostatečné

Zahradní traktor Stiga ESTATE 2084 H nabízí z pohledu sečení trávy vynikající parametry. Dalo by se říci, takový univerzál na slovo vzatý. Šířka záběru je 84 cm, což odpovídá výše prezentovanému doporučení sečení trávy. Minimální neposekaný rádius je 90 cm. Při sečení trávy jsme si mohli nastavit hned sedm pozic polohy výšky sečení. K tomuto úkonu slouží dva nože, takže když se otočíte za traktůrek, vidíte krásně posekaný trávník.

Převodovka zahradního traktoru Stiga ESTATE 2084 H je hydrostatická a pojezd je samozřejmě ovládán prostřednictvím pedálu. Pokud se rozhodnete vyprázdnit naplněný 200 litrový koš, zvolte manuální způsob. O důležitých věcech budete informováni prostřednictvím přístrojové desky s LED kontrolkami. V rámci komfortu při jízdě bychom měli zmínit také rozměry kol.

 • Přední kola 15×5.00-6
 • Zadní kola 18×8.50-8

Co dalšího nabízí traktor Stiga ESTATE 2084 H?

Sekání se zahradním traktorem Stiga ESTATE 2084 H je opravdu zábavou. Nutno podotknout, že k tomu přispívá řada přidružených technických parametrů a možností nastavení tohoto stroje. Je to například sada na mulčování, odkládací přihrádka, ale i závěsné zařízení. To je ovšem za příplatek, takže s tím je třeba počítat. Celková hmotnost zahradního traktoru Stiga ESTATE 2084 H je 181 kg. Při jízdě a práci s traktůrkem to ovšem vůbec nepoznáte. Naopak manipulace s traktorem je velice jednoduchá a flexibilní.

Pokud hledáte pomocníka na zahradu, který vám pomůže se sekáním velkých ploch trávy, bude zahradní traktor Stiga ESTATE 2084 H určitě zajímavou volbou. Jeho využití může být navíc díky závěsnému zařízení daleko pestřejší. Tento model můžete zakoupit již od 55 000 Kč.

Výhody zahradního traktoru Stiga ESTATE 2084 H:

 • Tichý motor bez chvění.
 • Jednoduché ovládání a obratnost při řízení.
 • Možnost sekat také při couvání.
 • Snadné vysypávání trávy díky vytažení páky.
 • Nízká spotřeba.
 • Pro zahrady do 3 000 m2 naprosto ideální volba.
 • Zajímavý vzhled.
 • Cenová dostupnost s ohledem k prověřené značce.

Nevýhody zahradního traktoru Stiga ESTATE 2084 H:

 • Některé části traktoru mohou působit laciným dojmem.
 • Aretace zavření koše je řešena pouze pérkem.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Sdílejte recenzi

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.