Srovnání oblíbených běžeckých pásů

Rate this post
Stále více lidí se chce věnovat pohybovým aktivitám také doma, třeba když je venku nevlídné počasí. Jestliže mezi vaše oblíbené aktivity patří běh, potom vás určitě potěšíme, protože jsem pro vás otestovali běžecké pásy. A vybrali jsme si hned tři, které jsme podrobili testování a patřičnému srovnání. Do našeho užšího výběru se dostal Cecotec RunFit Sprint, Housefit TEMPO 30 a inSPORTline Lavister. Přesně v tomto pořadí roste jejich cena pohybující se od 8 500 Kč do 14 500 Kč tak, aby si na své přišel opravdu každý.

Design je velice obdobný

Jak už jsme uvedli v úvodu, snažili jsme se všechny tři běžecké pásy porovnat, protože jejich cena je blízká a funkce také. Proto začneme nejprve vzhledem. Ten je kupodivu podobný. Není se ostatně čemu divit. Běžecké stroje jsou jako funkční koncept už dávno vymyšlené, takže až na nějaké kosmetické detaily vypadají jeden jako druhý.

Liší se pochopitelně svými rozměry, které se promítají do hmotnosti. Ta na jednu stranu vypovídá o celkové bytelnosti běžeckého pásu. Cecotec RunFit Sprint má hmotnost 46 kg, Housefit TEMPO 30 má hmotnost 52 kg a inSPORTline Lavister má hmotnost 49 kg. Z hlediska velikosti je zajímavá hlavně délka pásu, po němž se budete pohybovat. U těchto přístrojů je v rozmezí 120 až 130 centimetrů.

Běžecký pás Cecotec RunFit Sprint

Pojďme se nejprve zaměřit na přednosti běžeckého pásu Cecotec RunFit Sprint. Ten má skládací hydraulický systém a jeho běžecká plocha je 123 x 40 centimetrů. Nechybí pohodlné pěnové rukojeti, kolečka pro snadné přesouvání z místa na místo, ale také bezpečnostní magnetický systém.

bezecky pas

Nutno říci, že běh na něm byl velice příjemný. Možná i díky tomu, že tento cenově nejdostupnější model disponuje dvanácti přednastavenými programy. Zároveň je možné využít pět přednastavených rychlostí. Pro nenáročného běžce naprosto ideální řešení. Ještě bychom neměli zapomenout zmínit také to, že běžecký pás Cecotec RunFit Sprint má pulzometr a držák lahví, včetně slotu pro přídavné zařízení.

Běžený pás Housefit TEMPO 30

Ve zkratce vypíchneme i přednosti běžeckého pásu Housefit TEMPO 30. Ten nabízí trvalý výkon motoru 1,75 koní a jeho maximální výkon může dosahovat dokonce 2,75 koní. Zjednodušeně řečeno, pohybovat se můžete rychlostí až 16 km/hod. Tento běžecký pás předkládá třináct programů, manuální fat režim a dvanáct přednastavených tratí. Běhání na tomto modelu se pro vás velice brzy stane příjemnou zábavou.

Tato zlatá střední cesta mezi námi testovanými běžeckými pásy zobrazuje přehledné informace na 4“ displeji. Je vhodné ale podotknout, že za tyto peníze nemůžete očekávat žádné propojení s chytrým telefonem a podobně. Na druhou stranu se vám dostane značného množství měřených hodnot, se kterými je běhání zábavou. Dozvíte se čas běhu, rychlost, spálené kalorie, vzdálenost, tep srdce, můžete si zadat cílové hodnoty a k dispozici vám budou i dlaňové senzory srdečního tepu. Jednoduše řečeno, máte po ruce vše potřebné.

Běžecký pás inSPORTline Lavister

Nejdražší námi testovaný kousek inSPORTline Lavister je ideální nejenom pro běhání, ale i pro chůzi. A jak známo, chůze je zdravá. Bez pauzy můžete jít v kuse klidně dvě hodiny. Také zde se vám dostane třinácti programů, příjemného odpružení Silent Block a dalších věcí. Je to například sklápěcí konstrukce, audio vstup, bezpečnostní brzda nebo dostatečně velký a stabilní stojan na tablet. Také model inSPORTline Lavister se vyznačuje manuálním programem a jeho maximální rychlost je až 14 km/hod. Naopak ta minimální je 1 km/hod., takže na své si v tomto směru přijde opravdu kdokoliv.

Běžecký pás inSPORTline Lavister nabízí stejně jako ostatní modely možnost zdvihu, a to ve dvou úrovních. Docílit lze maximálního sklonu 2°. Pokud jde o sílu běžeckého pásu, počítejte s 1,5 koňmi.

Běžecké pásy pro každého

Jak můžete z výše uvedených řádků vyčíst, běžecké pásy Cecotec RunFit Sprint, Housefit TEMPO 30 a inSPORTline Lavister jsou opravdu pro kohokoliv. Dokazuje to například jejich nosnost, která se u nejlevnějšího a nejdražšího modelu pohybuje do 120 kg. I těžší jedinci si tak mohou vyzkoušet běhání a postarat se o to, že přebytečná kila můžou co nejdříve zmizet. Model Housefit TEMPO 30 se prezentuje nosností o něco menší, která je 110 kg.

Po otestování lze také konstatovat, že všechny tři běžecké pásy jsou dobré, ale je třeba si uvědomit, že jsou primárně určeny pro domácí použití. Takže na nějaké komerční aplikování raději rychle zapomeňte a volte profesionální stroje s podstatně vyšší pořizovací cenou. Toto konstatování však nic nemění na tom, že pro domácí užití jsou běžecké pásy kvalitní a dostatečné.

V každém případě je dobré vědět, že u všech běžeckých pásů není radno překračovat maximální nosnost, což by se asi mohlo negativně projevovat v životnosti pásu, rychlejším opotřebení a nepříjemném povrzávání jednotlivých částí. Jinak těmto strojům nelze asi cokoliv vytknout.

Výhody testovaných běžeckých pásů:

  • Tiché přístroje.
  • Přijatelná hmotnost při přesouvání z místa na místo.
  • Kvalitní zpracování a provedení.
  • Nenáročné a přehledné ovládání.
  • Pro domácí použití naprosto ideální.
  • U inSPORTline Lavister je možné začít chůzi od 1 km/hod.

Nevýhody testovaných běžeckých pásů:

  • Někoho může zamrzet absence propojení s mobilním telefonem.
  • U některých modelů není moc přehledný návod.
  • Ženy mohou mít s vyšší hmotností problémy při přesouvání.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Sdílejte recenzi

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.