Test zimních pneumatik Barum Quartaris 5

Rate this post
Zimu máme v podstatě na krku a jen vyhlížíme, kdy přijde první sněhová nadílka. Proto jsme se rozhodli, že vám přineseme praktickou recenzi, která přijde vhod majitelům automobilů. Bude se týkat testování pneumatik Barum Quartaris 5.

Nepůjde však o ryze zimní pneumatiky, jak by si mohl, kdo myslet. V poslední době se čím dál více rozmáhají celoroční pneu, s nimiž můžete jezdit v létě i v zimě a v obou těchto ročních obdobích přináší velice ucházející jízdní vlastnosti. A právě o tom jsme se rozhodli přesvědčit na vlastní kůži.

Recenze pneumatik Barum Quartaris 5 195/65 R15 91H

Barum Quartaris 5Vzhledem k modelu vozu, na němž jsme celoroční pneumatiky testovali, došlo na objednání celé sady Barum Quartaris 5 195/65 R15 91H. To znamená, že pneumatiky mají šířku 195 milimetrů, profil je vysoký 65 milimetrů a jsou určeny na disky o velikosti 15“. Jen pro úplnost doplníme, že hmotností index pneumatik Barum Quartaris 5 195/65 R15 91H je 91 a rychlostní index je označován jako H, tedy maximální rychlost až 210 km/h.

Jaké jsou hodnoty testování?

Recenze pneumatik Barum Quartaris 5 195/65 R15 91H pochopitelně vznikala v rámci amatérských podmínek, avšak co nejzodpovědněji. Měli jsme možnost srovnání se třemi dalšími modely na ostatních vozech, takže jistá objektivita tu určitě bude.

Stanovili jsme si hodnotící škálu deseti bodů, přičemž, čím více bodů udělíme, tím lépe. Nejprve jsme zkoušeli test přilnavosti na mokru a je třeba zmínit, že celoroční pneumatiky Barum Quartaris 5 195/65 R15 91H si stály poměrně obstojně. Udělujeme sedmičku. O jediný bod méně dáváme za celkovou tichost při jízdě, takže šestku. Co se týče úspory paliva, v rámci krátkodobého testu to možná nebude moc objektivní, ale z hodnot vyčtených z palubního počítače v porovnání s konkurencí uvádíme čtyřku. Jde ale o individuální záležitost. Každý má totiž jiný styl jízdy.

Výsledy hodnocení pneumatik Barum Quartaris 5 195/65 R15 91H

Barum Quarta ris 5 R15Po několika stovkách najetých kilometrů můžeme s klidným svědomím napsat, že pneumatiky Barum Quartaris 5 195/65 R15 91H jsou představitelem ideálního poměru mezi cenou a kvalitou zpracování. Vozidlo se s nimi dobře ovládalo při aquaplaningu a na horách v malém poprašku sněhu nás také nezklamaly. Uvidíme, jaká jízda s nimi bude v opravdové sněhové břečce.

Body k dobru tyto celoroční pneumatiky získávají i za to, že jde o českého výrobce s dlouhodobě osvědčenou kvalitou. A nutno podotknout, že tento model se opravdu povedl. I když nebude mít 100% vlastnosti jako ryze letní nebo zimní pneumatiky, hodně se jim přibližuje. A právě univerzálnost pneu bude tím, co s největší pravděpodobností osloví hodně potenciálních zájemců.

My si je po provedení testu rozhodně necháme na voze a dojezdíme je. Takže po nějakém čase můžeme konstatovat jejich celkovou výdrž.

Výhody pneumatik Barum Quartaris 5 195/65 R15 91H:

  • Rozhodně velice přijatelná cena oproti jiným značkovým pneumatikám.
  • Ušetříte peníze za přezouvání kol dvakrát ročně. S celoročními pneumatikami můžete jezdit v létě i v zimě.
  • Krátká brzdná dráha.
  • Velice tichý zvukový projev při jízdě.
  • Až překvapivě dobré jízdní vlastnosti při jízdě na mokru.
  • Mnozí řidiči uvádí mírné snížení spotřeby paliva oproti klasickým zimním pneumatikám.

Nevýhody pneumatik Barum Quartaris 5 195/65 R15 91H:

  • V některých situacích můžete nabývat dojmu trochu omezenější nedotáčivosti.
  • V okamžiku, kdy budete mít před zimní sezónou vzorek menší jak 4 milimetry, budete je bohužel muset vyměnit za nové nebo si je nechat na dojetí na příští léto.
  • Asi nebudou mít plnohodnotné vlastnosti letních či zimních pneumatik.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Sdílejte recenzi

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.