Recenze akustické kytary Cort Earth 70

Rate this post
Naše recenze lze označit za všestranné, protože se snažíme přinášet každému něco. To vám mimochodem dokážeme i dnes prostřednictvím další recenze. Do parády jsme si vzali poměrně oblíbený model akustické kytary Cort Earth 70. Jestliže uvažujete o pořízení nové kytary, následující řádky vám mohou být nápomocny.

Kvalitní výrobní materiál

Na úvod bychom měli prozradit to, že akustická kytara Cort Earth 70 je primárně určena pro začátečníky nebo mírně pokročilé. Ideální nástroj pro hru doprovodů, který je spojen se zajímavou pořizovací cenou.

Když jsme začali vybalovat akustickou kytaru Cort Earth 70, zaměřili jsme se nejprve na materiálové zpracování hudebního nástroje. Ten totiž hraje především u kytary poměrně zásadní roli. Jak asi každý správně tuší, přední část je zhotovena z masivního smrku, což zaručuje dobré přenášení zvuku. A to i v případě, kdy si budete na kytaru jen tak lehce brnkat.

Na krk akustické kytary byl použit mahagon. Ten vrstvený je pak nedílnou součástí luby a zadní desky. Zapomínat nesmíme ani na hmatník. K jeho výrobě posloužil osvědčený palisandr. Vše je realizováno v matném laku a přírodním barevném provedení.

cort earth 70 op1

kytary.cz

Další informace pro zvídavé

Pokud chcete poznat akustickou kytaru Cort Earth 70 do nejmenšího detailu, umožníme vám to. Při naší recenzi jsme si například ověřili, že použity jsou kvalitní kovové 11´ struny a tělo je Dreadnought. Mechanika je olejová zapouzdřená ve stříbrné barvě. I kobylka je zhotovena z palisandru.

K dispozici budete mít celkem dvacet pražců a pokud jde o ladění, je to E, A, d, g, h, e´. Z vlastní zkušenosti můžeme potvrdit, že kytara se velice příjemně drží, a ještě lépe se na ní hraje. Nutno však podotknout, že patříme do skupiny začínajících amatérů.

Parametry, které byste měli znát

V rámci komplexnosti naší recenze akustické kytary Cort Earth 70 vám přinášíme ještě další podrobnější informace o tomto skvělém hudebním nástroji. Za zmínku stojí například celková délka 1 032 mm, menzura 643 mm a délka těla 508 mm. V nejširším místě má kytara 400 mm, ve vybrání částech je to 278 mm. Naopak v užší části má kytara Cort Earth 70 pouhých 297 mm a celková hloubka těla je 71 mm. A nultý pražec? Ten se pyšní parametrem 45 mm.

Není to jen naše osobní zkušenost, ale také prezentované parametry, které prozrazují, že akustická kytara Cort Earth 70 je zkrátka povedeným hudebním nástrojem a dobrou volbou pro mnohé. Nevěříte? Přesvědčte se sami. My tuto kytaru můžeme jenom doporučit.

Výhody akustické kytary Cort Earth 70:

  • Skvělý poměr mezi cenou a kvalitou hudebního nástroje.
  • Vynikající zvukové podání.
  • Originální a líbivý vzhled.
  • Drží ladění.
  • Velice příjemný dohmat.

Nevýhody akustické kytary Cort Earth 70:

  • Pravděpodobně není co vytknout

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 500 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Sdílejte recenzi

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.